Jump to content

toots

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About toots

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Jarek Dzięki za odpowiedz, tata korzysta ze statywu i jest zadowolony, bo tak jak mówisz, z ręki słabo to wychodzi. Przepraszam, że tyle ta odpowiedź trwała, bo przez brak czasuj nie zaglałem tutaj. Odnosząc się do odpowiednich warunków, to chyba warto czekać nawet cały rok, żeby się ucieszyć, tak jak na Mikołaja .
 2. Dziękuję bardzo wszystkim za te odpowiedzi, bardzo dużo się dowiedziałem! O tej obserwacji osób dzięki waszym odpowiedziom i słowom kluczom w nim zawartym, poczytałem więcej i zrozumiałem, że nie ma sensu podporządkowywać zamiaru kupna sprzętu takiej sprawie. W związku z tym, czy bylibyście w stanie polecić jakiś konkretny sprzęt do obserwacji krajobrazu i/lub pokazać rzeczy, na jakie szczególnie powienienem zwrócić uwagę przy szukaniu. Po obejżeniu jednej z propozycji, przeczytałem czym jest szkło ED i im więcej się dowiaduję, tym bardziej zaczyna mi się ta optyka podobać.
 3. Całkowicie stacjonarnie, także rozmiar, możliwość transportu itp, nie grają roli
 4. Dzięki wielkie za odpowiedź! Z miejsca które opisuje, zależy od pogody, ale przy dobrej widoczności, to gołym okiem widać Tatry (~100km) i nie wiem jak to opisać, bo brakuje mi odpowiedniego słownictwa, ale widać teksturę gór, nie są 2D, a 3D, więc warunki na szczęscie bardziej korzystne. Tutaj może załączę fragment zdjęcia, które niestety robiłem telefonem z aparatem 8mpx i bez zooma (przepraszam, jeżeli kogoś to fizycznie zaboli )
 5. Cześć wszystkim! Na wstępie chciałbym przeprosić za brak wiedzy, ale dopiero zaczynam się interesować tym tematem. Potrzebuję kupić prezent urodzinowy dla taty, a ostatnio kupiłem mu lunetę Yukon 30x50 WA i jest mega zadowolony. Sprzęt byłby używany głównie do obserwowania pobliskich gór i tych bardziej oddalonych. Z domu widać między innymi: Babia Góra (~40km), Pilsko (~30km) i przy dobrej widoczności Tatry wysokie, od Hawrania po Krywań(~100km). Marzeniem Taty zawsze było zobaczyć turystów na szczycie góry (~40km w lini prostej) i tutaj bez żartów chciałbym spytać, czy jest
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.