Jump to content

bacHor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bacHor

 1. Ściągnij że strony ZWO aplikacje do aktualizacji firmware + najnowszy firmware do asi 120. Jest w 2 wersjach i z tego co testowałem u siebie oba naprawiają problem. Apka jest tylko pod Windows.
 2. Tu jest sprawdzony tutorial jak ogarnąc zenętrzną antenę dla WiFi w RPi: (674) Add External Antenna to Pi 4 [Detailed Instructions & Analysis] - YouTube Tylko dla przyjaciół lutownicy. Da się rozwiązać wszystkie problemy z zasięgiem.
 3. Zainstaluj Pi4 w pełnej aluminiowej obudowie. Poprawi chłodzenie/wydajność i eliminuje denerwujący szum wiatraczka.
 4. To nie problem sterowników, a firmwaru w kamerze. Też z tym walczyłem. Problem dotyczy wszystkich kamer ZWO z usb 2.0. Dopiero po podmianie zaczęło działać jak trzeba. I działa również z T7, która korzysta ze sterowników ZWO i firmware 120 pasuje do niej.
 5. Ruszam w sobotę koło 9 z Trzcianki. Trasa poniżej. Jadę sam. zabieram ze sobą graty (telep, piwo, kable , wóda...). W jedna stronę mogę kogoś zabrać po drodze. Wracam we wtorek, ale jadę do Chrzanowa. Jak ktoś szuka podwózki (zabieram tylko kogoś z gratami, bo bez gratów to można sobie pociągiem pojechać!) to zapraszam na prv.
 6. Kogo jeszcze denerwuje obserwacja przez dużego Newtona, co oznacza czasami korzystania z drabinki (2-3 stopniowa) ? Którą pewnie murzę wziąć ze sobą do auta. W perspektywie zlotu: po skończonej nocnej obserwacji zwijacie sprzęt czy zostawiacie go rozstawionego ? Zakładam, że większość bierzecie swoje zabawki ze sobą na zlot.
 7. Tak. To ta sama platforma sprzetowa co Pi4
 8. YEP. Taki jest przynajmniej mój pomysł na ten setup. Jednak mam pewne problemy. Sterowanie z Tabletu/Telefonu - jest kilka niedogodności. Astroberry nie jest projektowane pod obsługę ekranem dotykowym. Wygodniej jest śmigać myszką niż palcem. Warto doinstalować klawiaturę ekranową do systemu.
 9. Mam pi4/4 przy montażu i wszystko chodzi lokalnie. Nigdy nie udało mi się zaadresować więcej niż 1 GB RAM. 2ka wystarczy. 4 jest niewiele droższa. Niema sensu iść w 8GB bo musiałbyś mieć system 64bit by to obsłużyć. Pamiętaj o aluminiowej obudowie by odbierać ciepło z elektroniki. Zainwestuj czas i 40 zł w GPS (u-blox7). Będziesz miał i pozycjonowanie i zegar ogarnięte automatycznie. SD 64 GB, by nie żulić miejsca i wgrać mapy nieba do wyrównywania na biegun (wszystkie zajmują 32GB, ale można wgrać tylko te dla Twojego teleskopu - albo skorzystasz z Internetu).
 10. Na tych co jednak zajrza czeka mała nagroda. Odrobina uśmiechu nigdy nikomu nie zaszkodziła.
 11. Ciekawy wywiad https://9gag.com/gag/aO3exQM?ref=9g.wsa.mw
 12. Nietchnięty wydarzeniami za oknem spojrzałem na pogodę 16 dniową. Wiem, że powyżej 3 dni to wróżenie z fusów i im dalej tym sprawdzalność mniejsza. Jednak jak nic się nie zmieni to chyba zamiast teleskopu spakuje 3 skrzynki piwa. Będę śledził prognozy i trzymał kciuki.
 13. Prócz tego, że efekt końcowy zapiera dech to chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na edukacyjną wartość tego wątku. Jest to jedyny, lub nieliczny post gdzie autor pokazuje końcowe efekty dla poszczególnych filtrów. Obróbka to już sztuka. Jednym to wychodzi lepiej, innym gorzej. Ilu oglądających tyle opinii. Prawdziwe piękno kryje się w surowej naturze obserwowanego obiektu i w tym ile da się z niego uchwycić.
 14. bacHor

  M106

  Mi też gul skacze. Jakieś 5k Euro za tube i kamere bez statywu, a pewnie kolega TUR dodatkowo "dopiescił" swój zestaw o dodatkowe elementy. Może kiedyś ... powolutku.
 15. Używam z RPI4 / Astroberry - działa!
 16. Będzie trochę zabawy. Robota na upartego. Musiałbyś mieć sporo wolnego czasu by to wszystko ogarnąć. Złączki, obudowa, oprogramowanie, kompatybilny sterownik i efekt może być rozczarowujacy. Kamerka T7 wyjdzie w podobnej cenie, może nieco droższe, ale wszystko masz już gotowe do pracy.
 17. Niezłe cacko w dobrej cenie. To ile ta kamera ma lat? 4? 6? Na co się przesiadasz?
 18. I jak dojdziesz do tego miejsca gdzie obiekt jest miniaturka lustra z pająkiem to masz jeszcze możliwość krecenia wyciągiem?
 19. Taki efekt masz jak jesteś daleko od prawidłowej ostrości. Zakładam, że kręciłeś wyciągiem w całym zakresie i efekt nie znikal? Nie masz przedłużki do wyciągu w zestawie ?
 20. Ja w swojej musiałem zaktualizować firmware kamery by działała pod astroberry. Ale w Windows po zainstalowaniu sterowników i aplikacji ZWO działała bez problemu.
 21. Corrector 0.85x też sobie zostawiasz czy sprzedajesz gdzieś osobno? Przesiadasz się na coś większego?
 22. A mnie zainteresowały kombinerki. jaki element setupu wymaga ich stosowania?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.