Jump to content

bacHor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by bacHor

 1. Cokolwiek weźmiesz to po kilku miesiącach i tak będziesz chciał zmienić. Dobson będzie tańszy. Pokaże Ci wiele ciekawych rzeczy. Kolimacja nie jest taka trudna i do wizuala nie musi być perfekcyjna. 

  W jednym i drugim rozwiązaniu masz długa ogniskowa i czeka Cię ściganie obiektów na niebie. Szybko zapragniesz prowadzenia/śledzenia. Biorąc MAK kupisz też jakiś montaz do niego. Tu bym się zastanowił, czy brać co popadnie czy jednak inwestować w coś lepszego co mozesz wykorzystać na przyszłość i z inną tuba.  Cena rośnie. Pragnienia pozostaną.

  Zaraz pojawi się chęć kupna lepszych okularów, filtrów... kasa będzie i tak potrzebna na te wydatki.

  Bierz GSO 8" i życzę czystego nieba i wiele godzin miłej zabawy. Pierwsze co dokup to kolimator laserowy. 

   

 2. Też z tym walczyłem i się poddałem. :(

  chętnie poznam rozwiązanie.

  Obecnie wstępne ustawienia robię na JPG i wszystko działa. Sesje odpalam na RAW (cr3) z zapisem na kartę aparatu. 

  Tylko tak ogarnąłem temat.

   

 3. Wzros cen w astro nie jest efektem inflacji. To prosty mechanizm podaż -popyt. Nie tylko w Polsce rośnie zainteresowanie astro. Dużo więcej się nie produkje. Sprzedawca może wystawić sprzet drożej, a i tak go sprzeda. Patrz sytuacja z PS5. A szczególnie w COVID Times w cenie są wszelkie hobby. Ludzie mają wolna kasę, a oszczędzać w Polsce się nie opłaca. Będzie drożej. Trzeba się z tym pogodzić. 

  • Like 1
 4. W dniu 15.03.2021 o 10:37, Pav1007 napisał:

  rezygnuję z maliny i szukam miniPC.

  I jak Twoje boje z Astroberry? Sam walczę i pewnie jestem daleko za Tobą. Ta zabawa przypomina bitwę o każdy krok. 

  Wiec jak? Dalej na froncie z Astroberry czy zmiana reguł gry i Windows w miniPC?

   

 5. Napewno kabel USB będzie najprostrzym rozwiązaniem. Masz już wszystko na kompie więc jedynie łączysz się dłuższym kablem.

  Ja zdecydowałem się na walkę z astroberry. Walkę, bo z każdy krok to małe starcie z problemem. Ale dzięki temu wszystko mam przy montażu.

  Obecnie uparłem się  na podłączenie focusera. Najprostrzy skywatcher motofocuser. Pilota zastąpię arduino i podlacze przez Raspberry. Oczywiście wykorzystam klon arduino. (Taniej i w końcu to zabawa) 

 6. Zezowata lornetka 20x50 Celestron G2. Wymieniana bez końca na inną i każda następna z mniejszym, ale dalej zezem. Aż zwatpilem w swoje oczy i przebadałem się u okulisty. W efekcie się poddałem (nie będę się szarpał za 200zl). Używam na statywie z zasłoniętym jednym obiektywem :) działa wyśmienicie 

  • Haha 3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.