Jump to content

MattN

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MattN

 1. OK, kumam. Też tak robiłem. Łączyłem ASCOM jako SkyWatcher Telescope i takie samo ustawienie robiłem w PHD2. Komputer podłączony do pilota USB A-USB B. Niby to jest lepsze rozwiązanie, ale ja nie zauważyłem różnicy na tyle wyraźnej by mieć pewność że nie wynikała innej siły wiatru. A mój zestaw jest czuły na wiatr, bo na tym EQ5 to wieszałem 200/1000 czyli o dużo za dużo do astrofoto
 2. EQMod nigdy nie używałem, ale powinna być funkcja synchronizacji. Tak działa to np w APT, podajesz nowe współrzędne np z platesolve 2 i synchronizuje współrzędne. Kamerę do guidingu można podpiąć bezpośrednio do modułu synscan (nie na pilocie tylko ta druga puszka) i ustawić w PHD2 "on cam" i guiding zadziała nawet bez EQmodów, ascamów itd.
 3. Tylko nie kumam czemu wszyscy lobbują za podłączaniem przez rs232 i inne technologie sprzed 20lat, jak w pilotach zaczęli robić wejścia usb niewymagające żadnych sterowników.
 4. Masz w pilocie wejście USB typu B? Ja mam i podłączam się w ten sposób.
 5. Haha, sobotę 13 też jechałem w te okolic Dotarłem pomiędzy miejscowości Kleszczyny a Osowskie. Droga na zakręcie była na tyle szeroka, że samochody mogły się minąć. Było trochę śniegu, ale udało się nie zakopać (musiałem uważać, bo byłem sam i bez łopaty). Na mapie zanieczyszczenia światłem te okolice wyglądają bardzo sensownie, więc to może nie aż taki zbieg okoliczności. W Blizinach nigdy nie byłem. kilka razy pojechałem za Elbląg - okolice gminy Wilczęta, dojazd w większości jest ekspresówką, więc szybko idzie. Mieszkam w Gdańsku i nie znam nikogo z okolicy kto podziela nasze hobby.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.