Jump to content

inside_man

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About inside_man

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. OTW wynika z rozważań nad wahadełkiem gdyż zauważono, że okres nie zależy od zawieszonej masy ... równanie różniczkowe trzeba zapisać do otrzymania tego wzoru ... absolutnie nie jest to przypadek i jesteś informatykiem który studiował na wydziale fizyki ale nie można się fizyką tam zarazić jak dowodzisz drogą kropelkową ;-)
 2. Firma MEADE jak padła to jednym z powodów podała malejące zainteresowanie astronomią wśród młodych. Jeśli nawet technologie cyfrowe nie zastąpią to na pewno dość dobrze mogą zaproponować alternatywne rozrywki jak granie w PS5. Na Wydziale Fizyki większość studentów to studenci Informatyki. Mało kto się zachwyca wzorem na okres wahadła matematycznego i dlaczego pierwiastek z g jest bliski Pi.. Wracając do salonu tpl w Krakowie to faktycznie obsługa była tragiczna. Może właściciel da drugie życie .. czas pokaże. Może inne miejsce, może inne miasto ?
 3. Poza tym, jakieś sklepiki astro w Polsce jednak trzeba wspierać jeżeli ceny nie są z kosmosu. W Krakowie już skończony temat. Ale to mnie nie dziwi, w większości uczelni wyższych już zamknęli studia fizyki ...
 4. No ale kiedyś takie sklepiki astronomiczne miały swoją "bułkę" : mapki, książki, filtry i okulary astronomiczne. Teraz wolę akcesoria kupić na Aliexpress. Książki i mapki wiadomo kupimy elektronicznie na Iphona. Aż dziw, że jeszcze ktoś o kupowaniu teleskopów rozmawia na forum. To też się skończy jak spalinowe samochody, będzie VR Retina i niebo wyświetlane holograficznie na siatkówce z AI 2077. Vespera to takie pierwsze nieudolne próby .. jeszcze udają, że światło MUSI być downloadowane z nieba zamiast z chmury....
 5. Sklepik na Mogilskiej zamieniony na kwiaciarnie a na Dietla pewnie zrobią psiego fryzjera. ...
 6. To wszystko prawda.... 15 baniek zysku. Niezły grosz. Ceny jeszcze się jakoś trzymały w 2017-2018 gdy był konkurencyjny sklepik na Mogilskiej. Teraz zgarniają całą pulę bo są przedstawicielami Sky-Watchera, Celestrona, Baadera etc.
 7. A taki był fajny, niemiecki....
 8. Sprzedaż towarów konsumentowi końcowemu w innym kraju UE Jeżeli sprzedajesz towary i wysyłasz je konsumentom w innym kraju UE, z reguły musisz tam zarejestrować swoją firmę i pobierać VAT wg stawki obowiązującej w tym kraju – chyba że wartość Twojej sprzedaży ogółem do tego kraju w danym roku podatkowym nie przekracza progu ustanowionego przez ten kraj. Niemcy 100 000 EUR Polska: 160 000 PLN 37 859 EUR wg. https://europa.eu/youreurope/business/taxation/vat/cross-border-vat/index_pl.htm#withintheeusellgoodsfinalconsumer Mają więc podatkowy ob
 9. No prawo unijne narzuca im założenie oddziału w Polsce po przekroczeniu 35 000 EUR w sprzedaży na naszym terenie i opłacanie VAT w ten sposób w Polsce. Niemieckie firmy zwykle wszystko robią żeby innych podatków już w Polsce nie płacić.. jakby mieli genetyczna nienawiść do wspierania polskiego budżetu, naszych przedszkoli, szkół i szpitali. No ale zamykać przed polskim klientem drzwi oddziału, żeby nie mógł tutaj oddać towaru ? Szykanowanie nas drogimi kosztami odsyłania teleskopu do Niemiec ? W polskich sklepach podjeżdżasz, wysyłasz paczkę do wybranego oddziału. A w Astroshop nie, regulamin
 10. Też się zastanawiam jak to jest - nic nie mają, sklep zamknięty we Warszawie a gazela dalej coraz szybsza... https://www.pb.pl/gazele/gazela/25606 Astroshop podobnie zamknął sklep bo pewnie za dobrze nam było oddawać zakupy z Niemiec we Warszawie. Eh.
 11. Nikt nie może zarzucić sklepowi działania niezgodnego z prawem ani złych intencji. Delta może sobie zwracać po 5 dniach i bez problemów bo ma obroty sięgające 70mln złotych przy zyskach 15mln rocznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.