Jump to content

Papkin

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Papkin

 1. No niestety chyba muszę się pogodzić z tymi wadami, bo bardziej poręczne odpowiedniki w tym budżecie pokażą mi dużo mniej.
 2. Kwestia braku wysyłki to kolejny problem, pewnie minie sporo czasu zanim coś pojawi się odpowiednio blisko.
 3. Szukałem i nie znalazłem żadnej oferty. Powinienem wystawić swoje ogłoszenie?
 4. Witam, planuje zakupić w przyszłym miesiącu (pod koniec lipca) teleskop do kwoty 1500zł. Mieszkam na przedmieściach miasta 40k, oraz mam duże podwórko, więc wymiary ani masa teleskopu nie powinny sprawiać większych problemów. Przeglądając tematy na forum zdecydowałem się na teleskop Newtona 6". Tylko teraz pozostaje kwestia tego, że jest spora rozbieżność cenowa między różnymi modelami i firmami, dlatego czy bylibyście w stanie doradzić jaki konkretnie teleskop powinienem wziąć? Popularna jest synta ale przekracza budżet o 150zł, więc wolałbym coś tańszego. Ponadto widziałem na giełdzie Newton
 5. Witam, mam możliwość kupienia tego teleskopu: https://teleskopy.pl/Teleskop-Celestron-PowerSeeker-60EQ-60/900-teleskopy-3150.html za 200zł, w zestawie wszystkie akcesoria, które są wyszczególnione na tej stronie. Teleskop jest używany, z tego co mi wiadomo nie ma żadnych rys na optyce, jedynie są jakieś ryski w środku tuby obok soczewki (?, duże szkło którego średnica została podana w specyfikacji, 60mm), ale są na tubie więc chyba nie wpływają na jakość obserwacji. Problemem jest też to, że pokrętła na statywie "ciężko chodzą". Warto na pierwszy teleskop?
 6. Witam, jaki statyw polecacie zakupić do Lornetki 12x50, konkretnie takiej: https://deltaoptical.pl/lornetka-delta-optical-voyager-ii-12x50 Zależy mi by nie wydać dużo. Myślałem nad jakimś Tripodem, ale czytałem, że z przy dużym kącie może być problem, myślałem też o Monopodzie, patrząc po budowie, takiego problemu przy dużych kątach nie będzie, ale za to nie wygląda zbyt stabilnie. Co sądzicie o tym? Camrock TE68
 7. Teraz tak czytam, i widzę, że łatwiej powinienem zobaczyć Andromedę niż Mgławice Oriona (M31 ma 3.4 mag, a M42 ma 4 mag), więc może po prostu przez brak doświadczenia źle ją zlokalizowałem, spróbuje jeszcze raz przy najbliższej okazji.
 8. @pmochockia co takiego mają w sobie te lornetki za kilka tysięcy, że kosztują dużo więcej niż te załóżmy za 600zł?
 9. Zaletą ciężarówki jest to, że przewiezie dużo/ciężki ładunek, zaletą samochodu sportowego jest, że szybko jeździ, więc mają swoje funkcje, zalety i wady. Podczas gdy zaletą lornetki, choć może się mylę, jest cena, pole widzenia i mobilność, a zaletą teleskopu jest "zakres" obiektów, stabilność, ale skoro odpada główna zaleta lornetki dla mnie, czyli jej cena, to jaki jest sens kupować lornetkę zamiast teleskopu, kiedy nie zależy mi na tak szerokim polu widzenia, i mobilności? Zależy mi by jak najwięcej wyciągnąć z nocnego nieba w moich obserwacjach, a nie by zobaczyć kilka obiektów w dobr
 10. Chyba nie wysłała się moja druga odpowiedź w tym poście, ale pisałem, że jaki jest sens kupować lornetkę za 1/2 tysiące, skoro za taką cenę są już nawet ok teleskopy? Czy teleskop nie pozwala na znacznie więcej niż lornetka?
 11. Tani teleskop, czyli mniej niż 1000zł, wiem, że 300zł to jest o wiele za mało na teleskop, ale myślę, że ok na jakąś w miarę dobra lornetkę, dlatego chciałbym coś kupić tańszego, a jak za jakiś czas mi się nie znudzi, to pomyśleć o teleskopie.
 12. Witam, ostatnio zacząłem się interesować obserwacjami nocnego nieba, używam do tego lornetki 7x35, dosyć wysłużona, i chyba nie najlepsza do tego typu zastosowania. Z ciekawszych obiektów widać ładnie M45, oraz M42, ale to drugie bez fajerwerków, próbowałem zobaczyć Andromede, wydaje mi się, że ją dobrze zlokalizowałem, ale nic nie widziałem. Dlatego chciałbym zmienić sprzęt, ale targają mną pewne wątpliwości, a mianowicie: Z tego co wiem, tanie teleskopy są niewiele warte, jak zabawki, ale czy dla początkującego nie będą w porządku? Z tego samego źródła, słyszałem, że lornetki w ma
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.