Jump to content

californiakid

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutral

About californiakid

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odkopię temacik. Koledzy mam problem z Sirilem, nie jestem w stanie zapisać obrabianego stacka w żadnych formacie, w żadnym miejscu na dysku. Co może być przyczyną?
 2. Wrzuciłem Ci film wyżej gdzie wszystko jest łopatologicznie wytłumaczone
 3. Przecież wyżej masz wyjaśnione, apka i wszystko jasne. Zakładając, że masz lunetkę skolimowaną. Ustawiasz statyw w poziomie, lunetkę wraz z ramienie ustawiasz w pionie czyli 6 godzina lunetki na dole. W tym momencie odczytujesz pozycję Polarnej z apki i w taki sam sposób ustawiasz Polarną w okręgu, który widzisz na lunetce. Robisz to za pomocą czarnych śrub, które odpowiadają za azymut i srebrnych śrub odpowiedzialnym za kąt. Jeśli ustawisz Polarną identycznie jak na apce masz wszystko gotowe. Możesz odblokować montaż i ustawiać aparat na obiekt.
 4. Czołem Zapraszam kogoś kto się nudzi do rzucenia okiem na materiał jaki zebrałem pewnej nocy na szybkości. Niebo w okolicach Bortle 4, Canon 1100d bez moda, eq3-2, stary Zenit 50mm przymknięty w okolice F4, Iso 400, 18x 120s + 16 darków. Aberracją proszę się nie przejmować, ten obiektyw do astro się nie nadaje ale akurat to była jedyna jasna 50tka jaką miałem. Poniżej linki do surowych RAWów oraz do stacka zrobionego w DSS, z którego ja niewiele potrafię wyciągnąć. DSS mnie nie lubi. Mleczna była widoczna gołym okiem także jestem ciekaw co komuś kto
 5. Mam ten sam model i też ustawiam z apki na polarną. Szkoda zabawy z tarczą. Najważniejsze to sobie skolimować tą lunetkę biegunową do osi obrotu montażu. Trochę można przy tym nakląć. Ta regulacja trzema imbusami jest strasznie kiepska.
 6. Dzięki Staram się ustalić czy ja robię kaszanę ale widzę, że moje klatki wyglądają podobnie. Tez fociłem ostatnio mleczną pod Bortle 4 i miałem mega pomarańczowe klatki i złapała mnie konsternacja czy ja coś robię źle.
 7. Pięknie Możesz wrzucić jak wygląda pojedyncza klatka?
 8. Wielkie dzięki za masę przekazanej wiedzy Bardzo mi to rozjaśniło sprawę
 9. Ok to wiem ale do czego dążyć? W sensie do jakiego efektu na zdjęciu. Focąc np jakieś mgławice wodorowe, które są w kolorze czerwonym ustawiając 8000K sporo z tej czerwieni się straci. Czy ja źle kombinuje i źle to rozumiem?
 10. Właśnie z tym auto doszedłem do identycznego wniosku wczoraj Przy czym jak są fotki ciepłe to jest masa czerwonego na histogramie, jak zimne to masa niebieskiego. Ma to spory wpływ na późniejszą obróbkę.
 11. Ale odgrzebuje kotleta Złota łopata mi się należy Mam pytanie odnośnie balansu bieli przy foceniu w RAW. Powyżej koledzy stwierdzili, że balans bieli przy RAWach jest nieistotny. Wczoraj (w końcu) w okolicach Krakowa pojawiło się czyste niebo i wyszedłem focić z zamysłem nauki a nie ustrzelenia czegoś konkretnego. Grzebałem sobie w parametrach, zmieniałem je i sprawdzałem wpływ zmian na zdjęcia. Wychodzę z założenia, że chce rozumieć co robię przy astrofotografii a nie "tak ustawiam bo tak w internecie napisali" i właśnie zagwozdkę mam z balansem bieli. Zmieniając go uzyskiwałem
 12. Prześledziłem cały wątek i podziwiam samozaparcie w kwestii identyfikacji obiektów. Jednocześnie trochę śmiechłem w temacie "NASA ukrywa". Przyjacielu, gdyby NASA ukrywało to obiekt nie świeciłby się jak przysłowiowe psie jajka na wiosnę na orbicie. X37b z misji OTV-6, który ma 9m x 4,5m krąży na orbicie już rok i o ile mi wiadomo nikt go nie zaobserwował. Nie będę już wspominał o autobusach przeróżnych misji NROL będących na orbicie.
 13. Każde urządzenie, które jest zasilane z akumulator ma albo kontroler napięcia albo pracuje w szerokim zakresie napięć także ten argument jest raczej mało znaczący. Jeśli akumulatorem zastępujemy zasilacz to owszem, należy się pochylić na stabilizacją napięcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.