Jump to content

californiakid

Społeczność Astropolis
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

californiakid's Achievements

52

Reputation

 1. @Gorthin no i jak tam, byłeś w tej Sopotni? Korzystając z resztek urlopu i ładnego tygodnia sam planuję tam zawitać i szukam info czy warto
 2. Serdecznie dziękuję Panowie za pomoc. Czego jak czego ale chińskich formacji się nie spodziewałem.
 3. Koledzy proszę o pomoc w identyfikacji obiektu. 22:21 nad Makarską na Chorwacji praktycznie w zenicie przelatywał trójkąt satelitów. Pytanie czy to element tego bodaj rozpoznawczego systemu amerykańskiego czy Starlinki, które akurat tak się ułożyły?
 4. Moje skromne zdjęcia zrobione na szybkensa sprzętem starszym ode mnie. Pojedyncze klatki. MTO 1000/10 + telekonwerter x2
 5. Podajesz ceny gdzieś znalezione w internecie. Ceny przy bezpośredniej współpracy z producentem kupując miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy sztuk są znacznie inne Poza tym, diody LED mają to do siebie, że zasila się je z sterownika a strumień, który podaje producent to jest optymalny strumień (zazwyczaj) bez dodatkowego chłodzenia. Chłodzeniem pasywnym możesz osiągnąć kilkanaście % wyższy strumień bez najmniejszego problemu, chłodzeniem aktywnym w zależności od modelu nawet +30%. Wszystko co przytaczam piszę z poziomu producenta osprzętu oświetleniowego, który kupuje diody bezpośrednio od ich producentów w Chinach + transport morski.
 6. Diody Cree przekraczają z łatwością 300lm/W, w produktach pracujących 24h/7 stosujemy strumienie 200-270lm/W
 7. Przyjacielu to totalna bzdura co tu napisałeś Jako, że pracuje zawodowo przy oświetleniu led pozwól, że sprostuję. Diody LED generują o rzędy ilości więcej światła od tradycyjnych żarowych/fluorescencyjnych źródeł światła korzystając z tego samej mocy. Tutaj rozróżnić trzeba dwie zmienne, które chyba Ty rozumiesz jako jedną i tą samą. Moc wyrażona w Watach oraz strumień świetlny wyrażony w Lumenach. Ilość światła jest wyrażana w Lumenach, Waty to moc pobierana z sieci. Dla przykładu: Klasyczna żarówka 100W dysponuje strumieniem ok 1000 lumenów. Źródło światła ledowe o mocy 100W może mieć nawet i 20000 lumenów. Ledowe źródła światła mają większą sprawność, więcej pobieranej mocy z sieci zamieniają w światło a mnie w ciepło. Za każdym razem jak chcesz sprawdzić "ilość" światła - patrzysz na lumeny, nie Waty.
 8. Obiecany stack z DSS https://drive.google.com/file/d/1D0K8rLynR-VSI819i1IP0VaGkNoaHdkW/view?usp=sharing
 9. Dzięki za pomysł z Stellarium Z mojej miejscówki tak ma to wyglądać. Zdecydowanie się wybiorę (jeśli będzie pogoda) dla samego treningu. Zawsze to będzie doświadczenie przed jakimś lepszym tranzytem. https://s6.gifyu.com/images/2021-07-22-18-07-26.gif
 10. Tu nie chodzi o to, że na zdjęciu nic nie widać tylko o to, że mam taki gradient, że nie potrafię sobie z tym poradzić.
 11. Wypisz wymaluj moje problemy z fotkami. Od wschodu mam Kraków, od południa, lotnisko Balice. Tragedia jest... Ostatnio ponad 2h zbierałem Łabędzia i po prostu nie potrafię tego obrobić żeby to wyglądało jako tako.
 12. Czołem W piątek szykuje się w mojej okolicy tranzyt ISS na tle Księżyca, który pierwszy raz w "karierze" chciałbym uchwycić. Wg. transit findera przelot będzie trwał ok 1,8s, łysy ma być 9.2 stopnia nad horyzontem a odległość do ISS z mojego miejsca to ok 1550km. Czy w takich warunkach dysponując obiektywem 1000mm (mam jeszcze telekonwerter x2) jest sens to nagrać w 720p/30kl/s? Tylko na takie video pozwala mój aparat i zastanawiam się czy z takiej odległości ISS będzie jeszcze widoczna? Podzielcie się proszę doświadczeniami
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.