Jump to content

tovot

Społeczność Astropolis
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tovot's Achievements

12

Reputation

 1. Jak w temacie - chętnie odkupię montaż EQM-35 PRO z GOTO, statyw stalowy mile widziany Najlepiej gdyby był to cały "sklepowy" zestaw. Za oferty z uszkodzonym, wybrakowanym, niesprawnym sprzętem bardzo dziękuję
 2. Dziękuję Maetrik za ten komentarz. Wiem, że redcat cieszy się bardzo dobrą opinią i był to mój pierwszy wybór. Zacząłem się tylko zastanawiać nad polem widzenia w obu przypadkach i wykalkulowałem, że Zenithstar z racji dłuższej ogniskowej powinien pozwolić wyciągnąć więcej szczegółów Czy to tak nie działa?
 3. EQM-35 lub EQ 5 (czekam na dostawę )
 4. Którą tubę wybrać? Która daje większe możliwości? Cena (z uwzględnieniem flattenera do Zenithstara) jest bardzo podobna. Kwestia oczywista to różnica w fov. Pytanie jak to się przekłada na praktyczne użycie- co daje większe możliwości? Druga kwestia to jakość obrazu - jakieś znaczące różnice? Mam spory dylemat który teleskop wybrać, dlatego będę wdzięczny za wszelki uwagi i podpowiedzi
 5. Zgadza się, Marzena z grupy Astrofotografia Polska. Świetne zdjęcia robi! Btw, znalazłem dwa fajne artykuły o tym montażu. Wklejam linki dla zainteresowanych http://www.opticalvision.co.uk/user/EQM-35 Sky At Night Review.pdf http://www.opticalvision.co.uk/user/EQM-35 PRO REVIEW BY ASTRONOMY NOW MAGAZINE.pdf Czytałem też na jakimś angielskim forum, że facet wyciągał bez guidingu czasy rzędu 5-7 min. przy ogniskowej 200mm. Myślicie, że to możliwe?
 6. @warpal widzę, że używałeś tego montażu z ZenithStar'em 80mm. Jakie czasu wyciągałeś bez guidingu?
 7. A jeśli mobilność nie ma znaczenia? EQM-35 jest w podobnej cenie co EQ5, a bardziej niż na mobilności zależy mi na dobrym prowadzeniu. Guiding to dodatkowe 1k PLN dlatego zastanawiam się, który montaż na początek pod Redcat'a będzie lepszy?
 8. Muszę jednak przyznać, że te 20 postów to nie taki głupi pomysł - musiałem się przełamać z postem o giełdzie i jakoś poszło Niewiele mi brakuje do tego limitu, za to czuję się jak "wśród swoich" a to bardzo fajne uczucie
 9. 150 Newtona chyba był na tym montażu nie powiesił. Niby udźwig to 10kg, ale sama tuba waży prawie 6kg. Interesują mnie z kolei czasy jakie można na nim wyciągnąć bez guidingu przy 250mm? Redcat waży 1,5kg więc spokojnie powinien dać radę.
 10. Również do nich pisałem Dostałem taką odpowiedź: "Na jakieś konkretne inne dostawy nie ma co liczyć - sytuacja jest z towarem bardzo trudna".
 11. Mieszkam niedaleko Wrocławia - bortle 5. Słyszałem o zlocie, chętnie bym się wybrał.
 12. EQ5 PRO / EQM 35 PRO + Redcat przy okazji sprzedam nerkę
 13. To potwierdzone info? Jeśli tak, to chętnie poczekam, chociaż zacząłem się już rozglądać po zagranicznych sklepach
 14. Cześć wszystkim! Mam na imię Marcin. Cieszę się bardzo, że mogę być częścią tej rozrastającej się społeczności Jestem na początku mojej przygody - kompletuje sprzęt. Docelowo celuję w EQ5 PRO / EQM 35 PRO + Redcat. Oczywiście początkowo chciałem powiesić newtona 150/750 na EQ3-2 myśląc, że to zestaw idealny na początek, jednak na szczęście wybiliście mi to z głowy Póki co, czekając na dostępność towaru w sklepach, chłonę wiedzę z forum i zastanawiam się komu mogę sprzedać nerkę, żeby to wszystko sfinansować Pogodnego nieba, pozdrawiam wszystkich
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.