Jump to content

smopi

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About smopi

 • Rank

 • Birthday 11/27/1970

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdaje mi się, że podziałki RA i Dec nie służą do ustawiania montażu na Polarną, tylko do odszukiwania obiektów na niebie według współrzędnych. W dokumentacji SW jest to opisane w dziale "Using the setting circles": https://inter-static.skywatcher.com/upfiles/en_download_caty01316546576.pdf //EDIT A, pewnie chodziło Ci o ten punkt: Faktycznie, z opisu wynika, że powinno to się obracać.
 2. Mam podobne doświadczenia z CCDCiel. Używam go pod Linuksem + Skychart + INDI. Dodam jeszcze, że nie ma żadnych problemów z obróbką/redukcją danych w "MPO Canopus". W przypadku zdjęć z KStars zdarzało się, że Canopus źle odczytywał dane z nagłówka pliku i nie był w stanie wykonać "Auto Match". W przypadku CCDCiel nie mam tego problemu. Osobiście polecam! //EDIT Warto jeszcze wspomnieć, że Canopus u mnie działa z Wine i też bezproblemowo pod Xubuntu 20.04 LTS.
 3. Nie, po to robisz "disable" usługi systemowej. Jak chcesz zablokować wykonanie "enable" (czyli uniemożliwić np. włączenie usługi przez przypadek), to możesz jeszcze: sudo systemctl mask gpsd.service
 4. Spróbuj wyłączyć serwis gpsd.service. czyli: sudo systemctl stop gpsd.service sudo systemctl disable gpsd.service Nie mam teraz włączonej Malinki i nie mogę zweryfikować, jak nazywa się ta usługa. Ewentualnie wykonaj: systemctl list-units --type=service i zweryfikuj tą nazwę.
 5. Cześć, w moim nowym SW Evostar 72ED, kupionym jakiś czas temu w teleskopy.pl, też na powierzchni jednej z soczewek widać punkt jakby delikatnie szpilką odciśnięty. Przypuszczam, że jest to wada fabryczna, powstała podczas nakładania warstw antyodblaskowych. W każdym razie jest to na tyle małe, że nie zauważyłem tego od razu, a soczewkę oglądałem uważnie po odbiorze sprzętu. Na jakość obrazu wpływu to nie ma, który zresztą uważam za bardzo dobry. Pokazuje to jednak, że względnie niska cena tego sprzętu nie jest przypadkowa
 6. Ja kupowałem w Castoramie - na łatwiznę poszedłem
 7. Cześć, wypada się przywitać Na imię mam Piotr, mieszkam w Gdańsku. Astronomią interesuję się od kiedy pamiętam, czyli już dosyć długo Forum Astropolis odwiedzam od dosyć dawna, czas najwyższy zalegalizować ten związek. Sprzęt: lornetka 7x50, montaż paralaktyczny, dwa refraktory i trochę różnych klamotów. Co obserwuję: wszystko, co aktualnie się da i na co mam ochotę Ostatnio próbuję trochę poważniej zająć się obserwacjami ccd gwiazd zmiennych. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.