Jump to content

Michał Z.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Michał Z.

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A kabelki do silników jak masz podłączone? Jakich gniazd i kabli użyłeś? Chciałem na skrętce to puścić ale moje silniki mają jedną wadę - biorą dużo prądu pod obciążeniem i boję się, że będzie się grzało.
 2. Michał Z.

  Michał Z.

 3. Hejka, tu Michał z Bojanowa (wielkopolskie) Jak pamiętam zawsze lubiłem "zadzierać" głowę do góry. Kilka lat temu poszalałem i nabyłem lornetkę astro 15x70. Polowałem na Księżyca, Jowisza można było rozdzielić z księżycami jeśli się nie chuchało na statyw. Jeśli to nie był brud na soczewce to widziałem galaktykę w Andromedzie. Rok temu zaszalałem i przeskoczyłem na SW 150/750 EQ3-2. Na razie na kitowych szkłach. Ćwiczę na razie wizuale ale zacząłem składać zestaw do GoTo na AstroEQ. Zobaczymy jak to się uda. Mieszkam na osiedlu domków i niestety cierpię na nowo zdiagnozowaną u mnie chorob
 4. Witam. Buduję właśnie GoTo do EQ3-2 na układzie Arduino i AstroEQ. Wykorzystałem silniki NEMA17 zintegrowane z przekładniami planetarnymi 5,18:1 i przeniesieniem napędu przez koła zębate. Dzięki przekładniom w silnikach mogłem zastosować małe koła po stronie montażu i nic nie przeszkadza w pełnym obrocie osi. Na razie testy w domu, ale zapowiada się pozytywnie. Trzeba jeszcze obudować sterowniki i okablować wszystko porządnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.