Jump to content

Kasiula

Społeczność Astropolis
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kasiula's Achievements

1

Reputation

 1. Tak, patrzę przez okular Faktycznie na księżyc patrzyłam w okluarze 25mm. Spróbuję teraz 10mm jak tylko będzie możliwość. Księżyc mnie nie oślepia bo mam jakiś filtr. Chciałam dodać zdjęcie sprzętu, ale wyskakuje jakiś błąd 200. Cieszę się ogromnie, że tyle osób się zaangażowało w rozwiązanie mojego problemu i uzyskałam tyle informacji. Jestem zupełnie zielona w tym temacie więc wybaczcie.
 2. Chodzi o to, że chciałabym żeby obraz byl większy. Szczegóły są za małe, bardzo mecze wzork kiedy się wpatruje. Potrzebuję większego obrazu. Może to kwestia mojej wady wzroku. Nie mogę wytężać oczu na czyms tak małym.
 3. Na pudełkach jest napisane Super 25 wide angle long eye relief Super 10 long eye relief
 4. Obraz jest ostry, problem jest w tym, że księżyc jest za daleko żeby coś na nim dostrzec. Kiedy patrzę przez okular to 50% to niebo , a 50 to księżyc. Nie wiem jak mam to wytłumaczyć. Poprostu jest za mały. Tyle na nim widać, co gołym okiem.
 5. Witam, w zeszłym roku kupiłam teleskop Sky Watcher 750/150. Używam okularu dołączonego do zestawu. Kilka razy skierowałam go na księżyc i zniechęciłam się do jakichkolwiek obserwacji. Przybliżenie było niewielkie, księżyc to dalej żółta plama bez żadnych szczegółów. Nie ma co mówić o szukaniu jakichkolwiek innych obiektów. Niebo jest czarne, usiane srebrnymi kropkami. To samo widzę bez teleskopu. Nie chce porzucać marzenia o obserwacji nocnego nieba. W związku z tym mam prośbę o polecenie jakiegoś dobrego okularu, który pozwoliłby mi dostrzec więcej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.