Jump to content

shinobizu

Społeczność Astropolis
 • Posts

  46
 • Joined

 • Last visited

About shinobizu

 • Birthday 12/21/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Słupsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Mak 127 EQ3-2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

shinobizu's Achievements

3

Reputation

 1. Witam. Poszukuję zaślepki lunetki biegunowej do montażu eq3-2 (czarny). Chodzi o tą na dole, którą pokazałem na przykładowym zdjęciu. Jako, że mam montaż ten w wersji czarnej to preferuję czarną, ale jeśli trafi się od białego montażu to myślę, że też bym kupił pod warunkiem, że będzie ona pasować (ktoś by mógł się wypowiedzieć?)
 2. a po co miał robić zdjęcie części, którą zamówił? To już abstrakcja
 3. Jest to Newton może konieczna kolimacja? Teleskop no co tu dużo pisać nie porywa mówiąc delikatnie i mam nadzieję, że nie zniechęci Ciebie do obserwacji. Mówisz, że wcześniej miałes lornetkę jeśli jakąś przyzwoitą to boję się iż może bić na głowę ten teleskop.
 4. Apropo twojego przykładu: Jeśli coś jest głupie, a działa to wcale nie jest głupie.
 5. Czytanie ze zrozumieniem zarzucasz? Po co więc mówić więcej o możliwościach Stellarium jeśli sama aplikacja jest tylko narzędziem pomocniczym? Temat filmu to "Polujemy na planetę Neptun - LabFun" dlaczego użył aplikacji Stellarium? Bo mógł! Mógł też innej, ale wybrał tę! Dlaczego nie pokazał innych możliwości dotarcia do planety Neptun lub innych planet? Bo temat samego filmu nawet o tym nie mówi! Czy znalazł za pomocą aplikacji planetę Neptun? Znalazł i pokazał jedną z dróg. Gdyby tematem było np. "Różne sposoby na odnalezienie planety Neptun" to przyznał bym ci rację, ale tak nie jest. Dla mnie temat filmu wyczerpuje całkowicie. Mówi za dużo? to niech mówi mi to nie przeszkadza. W dalszej części wypowiedzi twierdzisz, że naciśnięcie F3 (lub użycie okna wyszukawania było by właściwe? Dlaczego? Przecież Stellarium jest tylko narzędziem pomocniczym, w którym autor filmu pokazuje orientacyjną odległość dystansu Jowisz-Saturn czyli x2 tej odległości w linii prostej.
 6. Nie potrzebuję oceny do słabego zdjęcia bo wiem, że takie jest, ale jeśli już wzywasz mnie do tablicy: mak127 eq3-2, Filtr Sky-Watcher księżycowy 1,25", smartfon A50 z ręki:)
 7. abo twierdził, że próbował prywatnie bez odzewu
 8. tylko, że tematem filmu nie są możliwości Stellarium, a próba odnalezienia i sfotografowania Neptuna co uważam, że temat autor filmu wyczerpuje całkowicie. Nie każdy wie jak go znaleźć;)
 9. dla mnie to początki i nie mam nawet głupiego adaptera na smartfona, a adapterem była moja ręka:)
 10. Jeżeli faktycznie sporo osób wiedziało co to za antyk jest i w jakim stanie to szkoda, że nikt nic nie napisał i w sumie dziwne to wszystko troche...
 11. mała aktualizacja ostatecznie zdecydowałem się na mak`a127 1,25" mam go od wczoraj i teraz czekam tylko na pogodę:) Zasada niestety jest prosta kupujesz nowy sprzęt? Nie licz na pogodę przez dłuższy czas he
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.