Jump to content

Kuba J.

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1787
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kuba J.

 1. Dopiero pracując w branży związanej z bezpośrednim kontaktem z klientem zobaczylem, jak wielu Polaków ma ogromne braki w podstawach kultury osobistej...

  1. Show previous comments  11 more
  2. Kuba J.

   Kuba J.

   Przykładów chamskich zachowań jest cała masa, ale bez sensu byłoby je tutaj wypisywać. Najbardziej smuci mnie fakt, że nie mogę nawet zwrócić uwagi takiemu przykładowemu panu z hamburgerem i tłustymi palcami, który maca buty. Bo klient bywa różny. Może okazać kulturę i przeprosić, a może też się trafić taki, który zaraz zacznie pyskówkę.

  3. Kuba J.

   Kuba J.

   Chociaż i tak zawsze śmiać mi się chce z tych wszystkich pseudo-bogaczy, którzy wchodzą ubrani w odzież z "ekskluzywnych" sklepów, na palcach sygnety i łańcuszki - wchodzą, patrzą najpierw na cenę, po czym uśmiech im rzednie i słychać np. jadowite "Kochanie, chodźmy stąd. Tu nie ma nic ciekawego". : )

  4. wimmer

   wimmer

   Robert, to było kiedyś. Teraz pracuję w cywilizowanym świecie :)

 2. Widzę, że zostałem wywołany do tablicy! Co prawda, to prawda - więcej teraz fotografuję niż obserwuję, ale od astronomii się nie oderwałem, przynajmniej tej teoretycznej. Po prostu mam teraz taki dziwny okres w życiu. Ale przejdzie mi. Może to kwestia tego, że nie mam sprzętu, więc łatwiej jest pominąć obserwacje. Gdy teleskop stał w domu, był swego rodzaju przypominajką. Później go sprzedałem, nawyk został, ale zaczął słabnąć. Ale wrócę do pełnej służby. Raczej prędzej, niż później. Muszę się nauczyć godzenia pewnych spraw Jedno jest pewne - w sierpniu z chęcią piszę się na obserwacje.
 3. Praktyczny egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym razem! :)

  1. Show previous comments  6 more
  2. Janko

   Janko

   A wiecie jakie cyrki są z tym w Warszawie?

  3. Kuba J.

   Kuba J.

   Co masz dokładnie na myśli? Nie wiem jak w Stolicy, ale we Wrocławiu kierowcy zachowują się bardzo kulturalnie, gdy widzą auto z napisem "WORD Egzamin" :)

  4. bartolini

   bartolini

   Jankowi chodzi o zachowanie Egzaminatorów :)

 4. Exec, nie wiem, co gorsze. Źle ustawić budzik, czy wybierać między dwiema ważnymi rzeczami. Cóż, może uda nam się dożyć kolejnego tranzytu Wenus, kto wie
 5. Zbyszku, nawet nie wiesz, jak żałuję. Przegapić takie zjawisko. Teraz walę głową w ścianę i myślę, że mogłem zrobić tak samo, jak Ty - litr kawy do termosa i można przetrwać dzień. Tranzytu Merkurego na pewno nie ominę. Mam nadzieję, że niedługo trafią się ciekawe zjawiska, teraz czekam na Perseidy. Irek, świetne zdjęcia, a w szczególności to nocne ze stadionem, i z mostem Rędzińskim o wschodze Słońca
 6. Zbyszku, Twoja świetna relacja z wypadu jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że jednak mogłem jechać razem z Wami, ech...
 7. Ostatecznie odpadam. Egzamin na prawo jazdy mnie zatrzymał.
 8. Kawał dobrego mixu chilloutowego. Stworzony kilka lat temu przez Pabamiego :). Wrzucam dla potomnych i dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli.
 9. Dobra, nie skreślam się z listy tak szybko. Na chwilę obecną jestem na pokładzie.
 10. Moja obecność na tranzycie jest zagrożona. Jeżeli będziemy obserwować z Wrocławia - na pewno będę. Jeżeli postanowicie wybrać się za miasto, to niestety będę musiał zrezygnować. Powód? Upierdliwy chemik.
 11. Dodałem biasy i trochę inaczej obrobiłem. Albo mi się wydaje, albo faktycznie jest poprawa w jakości obrazu.
 12. Dzięki Nadal mam trochę problemów technicznych związanych bezpośrednio z aparatem, ale najgorzej jest z tą prędkością grzania się matrycy. Przy ISO 200 i 9 minutowej klatce miałem takiego glowa, że nawet darki nie pomogły...
 13. Efekt mojej walki z materiałem z ostatniej nocy i obróbką. Założyłem osobny temat w dziale dla początkujących, ale tutaj też mogę wrzucić. Oddam wszystko za lepszą matrycę albo sposób na chłodzenie tej z D60...
 14. Witajcie W czasie ostatniego wypadu na Tąpadła po raz drugi zawalczyłem z Drogą Mleczną. To cud, że efekt końcowy jest, jaki jest, bo klatki wypalałem o 3 nad ranem, nie mówiąc już o tym, że tempo rozgrzewania się matrycy w Nikonie D60 jest po prostu zabójcze Ale ogólnie jestem zadowolony z wyniku. Stack i obróbka w DSS/PS, 5 klatek po około 90s każda, ISO 800 i 1600, darki. Tym razem obróbka mniej agresywna - Ci, którzy widzieli moje poprzednie zmagania w tym temacie wiedzą, o co chodzi Tak się zastanawiam... czy jest jakiś sposób na tę matrycę i jej glow w górnych rogach kadru? Darki zrobiły swoje i chwała im za to, bo surowe klatki wyglądają tak sobie. Pozdrawiam! EDIT: Nawet się kilka kłaczków załapało, np. Ameryka.
 15. Ja niestety dzisiaj odpadam, jutro 9 godzin w szkole, a później 2 godziny za kierownicą na kursie. Podejrzewam, że RedBull tutaj nic nie pomoże, a nie chcę rozbić auta
 16. Również chciałem podziękować za wspólny wypad oraz za support techniczny Próbowaliśmy w drodze powrotnej wypatrzeć ze Zbyszkiem wschodzący Księżyc, ale niestety nie udało się. Pod wieczór zrzucę materiał z aparatu i zmontuję Drogę Mleczną. Mam nadzieję, że tym razem wyjdzie jeszcze lepiej. To jak, następnym razem widzimy się na tranzycie?
 17. Szczerze powiedziawszy, liczyłem bardziej na weekend niż noc z czwartku na piątek. Dzisiaj w nocy nie da mi się wyrwać, natomiast trzy kolejne noce - 100% jestem na tak.
 18. Ale wstyd, nie zauważyłem, że to są dwa pseudonimy innych użytkowników Może lepiej będzie, jak zachowam w tajemnicy to, o czym pomyślałem... Tak czy inaczej, melduję się na pokładzie
 19. Kuba_mar, ukłony z mojej strony
 20. Z przyjemnością poddam się każdej karze, z wyjątkiem tej, która pozbawi mnie wzroku!
 21. Data rejestracji na forum: luty 2007. Ja się kurna pytam, gdzie te 5 lat uciekło tak szybko? :)

  1. Show previous comments  7 more
  2. Kuba J.

   Kuba J.

   Tym razem się pojawię. Własne auto, większe możliwości :)

    

   Potwierdza się teoria - im człowiek starszy/więcej się wokół niego dzieje, tym czas szybciej upływa. A może inaczej - mniej uwagi zwracamy na jego upływ, dlatego wydaje nam się, że tak szybko mija :)

  3. wiatr

   wiatr

   Rejestracja:

   09-wrzesień 03, pamiętacie jakie teleskopy uchodziły wtedy za duże?:D

  4. Kuba J.

   Kuba J.

   Do tej pory mam Niebo na Weekend, pierwsze wydanie. Uśmiecham się pod nosem, gdy czytam opisy cen sprzętu... :)

 22. Czy przyjmiecie na wypad plugawca, który porzucił astronomię, ale teraz wraca odkupiony?
 23. To znaczy woda tam jest, ale wbudowana w sieć krystaliczną. Część hydratów dobrze rozpuszcza się w wodzie, co jednak nie oznacza, że dzięki temu dostaniemy wodę (no dobra, woda uwalniana jest do wody w procesie rozpuszczania, ale chyba nie zawsze - czasem tworzą się związki kompleksowe, jeżeli mnie pamięć i wiedza z pierwszej klasy nie mylą)... To trochę skomplikowane procesy i nie chcę się w to wgłębiać, bo nie mam dostatecznej wiedzy na ten temat, a udawać mądrego nie jest dobre Jest jeszcze oczywiście sprawa wody w postaci zdysocjowanych jonów H+ i OH- w związkach organicznych, ale raczej nie da się ich przywrócić do związku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.