Jump to content

Andrzej (Lysy)

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  924
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Andrzej (Lysy)

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Skąd
  Warszawa
 1. Spróbowałem nagrywania przez IR pass, efekty są średnie, trudno zogniskować obraz, po połączeniu z fotką wykonaną przez IR blockera spada jakość obrazu, więc generalnie IR pass umożliwia osiągnięcie większej ilości szczegółów. Zdecydowanie poprawia kontrast i znacznie "omija" kłopoty seeingowe. Fotka na szybciora, w robocie mam pełny zap... i brak czasu na coś więcej. Pozdrawiam.
 2. Jeszcze mała powtórka i obróbka na "normalnym" monitorze, mój laptop jak się okazało pracuje w widmie brudnościerkowych kolorków Pozdr.
 3. Marsik z 19-go miał być ponoć super seeing a był co najwyżej średni. Kombinowana fotka z dwóch avików dla 5 f/s (200 klatek) i 10f/s(150 klatek). Pozdr.
 4. Proponuję Ci wstępnie selekcjonować klatki bez registaxa np w avibtmp, zawsze można wrócić do tego samego zestawu klatek i próbowac w registaxie wielu wariantów stackowania z tym samym materiałem. U mnie registax 3 działa bez problemu nawet dla avików z ok. 5 tys klatek, może masz starszą wersję? Pozdr.
 5. Waldku, piękna fotka i ma wspaniały "klimat", moje gratulacje Hej.
 6. Jak już wszsycy przerabiają to i ja spróbowałem, gratuluję kolejnej udanej miejskiej fotki, ja za chiny nie moge osiągnąć swoim zestawem takiej jakości, prośba o jakiś link do tego opisu flatwiaderka, chętnie się poznam z tematem, do tej pory robiłem flaty sporadycznie metodą ekran+biały halogen. Pozdr.
 7. No i ostatni na razie marsik (pogoda w wawie barowa, a po wczorajszym meczu nawet spleeeeeeenowa) Seeing tzw. kupa do kwadratu. Sąsiedzi zaczęli się dogrzewać i ciepłe powietrze nad dachami wyginało mi Marsa na wszytkie możliwe strony. Barlow x2, no diagonal. Na czas opozycji niezbędna będzie chyba wyprowadzka (:.
 8. Ok już nie marudzę to jest dokładnie 15x6 minutek przy iso 800 canon 10D. Pomiar ustawiony na 3800K i to chyba tez porzebarwio fotkę na niebiesko. Zachowuję te fotki w stanie surowym (mam ndzieję że przez parę dni M31 nie obróci się zanadto hihihi) i jeszcze dołożę porządne darki i ekspozycje bez filterka, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ps. Emda, fajna fotka przydałoby się powalczyc poza miastem!
 9. Masz miejsce z wyjątkowym seeingiem, oczywiście maksutov to planetarny pożeracz ale warunki musisz mieć wyjątkowe zupełnie, możesz coś napisac o miejscu z którego robisz fotki? Saturn zajefajny. Hej.
 10. Siergiej piękna fotka, podniosłeś poprzeczkę bardzo wysoko. Gratulacje, detal wyszedł Ci fantastyczny!
 11. Akurat w kontekście fotografii planetarnej myślę ze spokojnie możemy gonić za tzw. czołówką światową. Webcamy to tani sprzęt i najczęściej barierą jest doświadczenie a nie koszty sprzętu (zakładam posiadanie dobrego telpa). Jeśli chodzi o foto ds to barierą są już koszty, ale jak się spojrzy na fotki Domka czy PTL wykonywane sprzętem profesjonalnym-to jest już światowy poziom, nie ma o czym gadać. Podziwiam też kolegów którzy wyciągają wspaniałe foty swoimi canonami 300D czy 10D, niektóre-rewelacja. Pozdrawiam.
 12. Jeszcze mała korekta obróbki, dynamika denna. DS to o niebo trudnieksze wyzwanie niż fotki planetarne-no ale nie poddam się tak łatwo (:
 13. Wczoraj spróbowałem kilku fotek M31 z UHC-S, total time ok. 1,5godz dla ISO 800, jest lepiej ale do ideału daleeeeeko
 14. Wersja ostateczna ostatniej fotki, nieco mniej materiału i generalnie-obróbka softowa, bez nadmiernego kontrastowania. Na razie chyba mam Marsa dosyć, poczekam na okres bliższy opozycji i wtedy zapoluję. Pozdrawiam.
 15. Ja niestety pracuję ale jakos jeszcze daję radę, mars z ost. nocki pierwsza wersja niedopracowana (:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.