Jump to content

wiatr

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  527
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

214 Good

About wiatr

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

1,624 profile views
 1. trochę bedzie mi brakować maniaka - duuuuużo czasu spędziłem na tamtejszym czacie:)
 2. wiatr

  Cud :)

  Hamal wrócił - ale jaja
 3. najfajniesze zdjęcie jakie mi sie kojarzy z fastronami kliszami i czasami słusznie minionymi jest tu http://astroexpo.pl/?module=Photo&func=fullview&id_photo=1343
 4. neonowa wersja soczi mi sie podoba - jakaś taka startrekowa:)
 5. najlepszy z antycznych logotypów to była "pijana dziewczynka"
 6. http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/zdjecia-petrograficzne-ksiezyca-okreslamy-sklad-i-wiek-powierzchni/
 7. dla przełamania morza szarości mój beżowy(?) z wczoraj
 8. duch szostka widze sie rozplenił - teraz nie ma globalnego ocieplenia:D
 9. o to mi chodziło - dla mnie wykonanie 8 razy takiego podcięcia do tego jeszcze żeby to prosto wszystko było raczej niewykonalne:D
 10. a te osie z podcięciami to wynik akcji pilnik czy jakaś maszyna tu miała zatrudnienie?
 11. Jak zawsze w takich tematach wychodzi że każdy rabin ma swoją interpretację zagadnienia i swój zestaw argumentów. A skoro już sobie tak miło gawędzimy przy niedzieli to i ja się przyłącze niekoniecznie w temacie konkretnych wyborów autora ale co do konceptu montażu, ja zaczynałem od dobsona czyli azetu jak by na to nie patrzeć i cisnąłem z niego pałery jak dziki i oczywiście się dało radocha z wypatrzenia cieni galileuszowych księzyców wędrujących po to tarczy jowisza niesamowita. Wszytko proste łatwe i prawie lekkie stawiasz paczasz i już jakiś czas później popełniłem sobie inny teleskop tu już nie było mowy o dobsie wiec skleciłem coś co od biedy możnaby nazwać paralaktykiem - ustrojstwo to to zbióir wad jakich nie ma żaden chyba fabryczny eq obsługuje sie toto trudno zawsze dobrze mieć pod ręką jakiś wkrętak czy klucz żeby coś dłubnąc jak strzeli focha ale mimo wszytko nie wyobrażam sobie już dziś oglądania planet czy lampienia w Księzyc bez komfortu jaki daje jadący za obiektem samoczynnie teleskop. Rozumiem że w przypadku jakiegoś dużego teleskopu azymut może być jedynym wyjściem ale do maleństw typu wspomniany tu mak moim zdaniem az to ograniczanie sobie możliwości zestawu. Jeżeli ktoś bardzo dobrze wie czego chce to ok, ale tacy co bardzo dobrze wiedzą co chcą nie zakładają takich watków.
 12. Ciekawy ten obrazek z pierwszego postu, zakładając że jest prawdziwy wywnoskować można że nie trzeba niczego większego niż 6 calowe apo a dla kogoś kto zwraca uwagę na pieniądze mak 180 /przyzwoity egzemplarz 8 sct. Nigdy nie miałem kontaktu z tymi jasnymi achromatami ale skoro one tak masakrują jowisza to co pokazują na księżycu czy na wenus?
 13. Od dość dawna po internetach i tu można napotkać ludzi którzy nie wierzą w to czy tamto, a ja mam pytanie czy ktoś spotkał taką osobę na żywo? Bo ja widuję tylko cyklistów (choć ich nie uważam za ciekawych bo ewolucyjnie są mało perspektywiczni z powodu silnych skłonności samobójczych) a chciałbym zobaczyć np płaskoziemca, oczywiście nie z zamiarem przekonywania czy uczynienia jakiejkolwiek szkody - tak zwyczajnie powiedzmy "turystycznie" jedna fotka na użytek własnego archiwum osobliwości naszej planety i to wszystko:)
 14. czyli co? operatory obwodu i promienia nie komutują? ps. aż tak zła pogoda?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.