Jump to content

Marek Substyk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1217
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Marek Substyk

 • Rank
  AstroCD
 • Birthday 07/31/1972

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrocd.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Chorzów
 • Sprzęt astronomiczny
  iOptron CEM25P, TS 71/450, Nikon D810a

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fajne miejsce jest na tym punkcie, który wskazałeś - Mirador de Chio Jak ktoś chce polecam przejście ze sprzętem za drewniane barierki. Tak można schować się za skałkami, tak aby nie świeciły długie światła samochodów. My po raz pierwszy pojedziemy tam dzień później w noc z 29/30 maja. Pierwszą odpuszczamy, ze względu na podróż i zmęczenie.
 2. Co więcej też korzystamy z tego samego miejsca widokowego. Kameralność..... no cóż..... ;-)
 3. Tak się składa, że nasza grupa z PTMA leci tym samym lotem na Teneryfę, 28-go maja. Co więcej miejscówkę mamy podobną, ale grupa dużo większa 19-20 osób. Widzimy się więc na lotnisku.
 4. Przygotowałem opis zjawiska w pdf Jak zawsze do pobrania z http://www.astrocd.pl/modules/dwn/dwn.php?id=20
 5. Zapraszam na pokaz cześciowego zaćmienia Słońca do Planetarium Śląskiego Obserwacje będą prowadzone na terenie Planetarium Śląskiego (przy zegarze słonecznym) w dniu 1 sierpnia (piątek) w godzinach od 10.30 do 12.45 Obserwowane zaćmienie rozpocznie się o godzinie 10:54:28 czasu lokalnego i potrwa do 12:42:13, osiągając faze maksymalną 0,275 (16,7%) o godzinie 11:48:10
 6. Naglerka 31 mm chyba nikt z forum nie mam w okolicy.
 7. Proszę nie mylić fazy zaćmienia z procentowym zakryciem tarczy słonecznej! Faza zaćmienia w Polsce, w zależności od miejsca obserwacji, zawierać się będzie pomiędzy 0,2498 a 0,4171, co oznacza, że tarcza Księżyca przykryje od 14,6 do 30,6 procent powierzchni tarczy słonecznej! Opis zaćmienia: http://www.astrocd.pl/modules/dwn/dwn.php?id=20 (pdf)
 8. No tak, z osłoną. Teraz w plener. A co by można było kupić w zakresie małej ogniskowej z olbrzymim polem widzenia? Czy pozostaje KIT?
 9. Dostałem Sigmę. Bydle ma po maksymalnym rozsunięciu 37 cm (razem z aparatem)!!!
 10. Wchodzisz na http://www.astrocd.pl / wybierasz dział Download i cieszysz się GIGABAJTAMI oprogramowania, głównie freeware z POLSKIMI opisami. Wiele wersji programów jest wzbogacone o moduły często już niedostepne w sieci. W miarę możliwości, wszędzie są polskie nakładki, o ile tylko były kiedykolwiek dostępne. Link bezpośredni do download -> http://www.astrocd.pl/index.php?id=12 Cały czas dochodzą nowe więc obserwuj
 11. Cos ostatnio wielu nie może sie powstrzymać. Co to jest "DRO" ?? Można po ludzku?
 12. Na stronie domowej programu Guide http://www.projectpluto.com autor zamieścił nową aktualizację do tego znanego wielu użytkownikom programu. Aktualizacja z dnia 21 czerwca 2008 Jak zawsze aktualizacja dostępna również na stronie AstroCD - http://www.astrocd.pl/index.php?id=12&id2=&kat=21
 13. Nie ukrywam tego. Zgadza się z jednego RAW z przesunięciem +/-1,5EV Było to wykonane bardziej dla próby niż pokazu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.