Jump to content

Robert_W

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

454 Good

About Robert_W

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 04/23/1982

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Książki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie rozpogodziło się dopiero po 1. Szybko zebrałem się i poleciałem w pole. Obłoki były dość ciemne, ale coś tam widać. Niestety jak zaczęły się rozwijać, przyszły chmury i zakryły szczelnie cały widok.
 2. Piękne były. Bardzo jasne. Mimo zaświetlonego przez Księżyc nieba były bardzo wyraziste. Trochę za późno wyszedłem, bo z minuty na minutę słabły, ale i tak było co podziwiać. I jeszcze krótki filmik
 3. Moje pierwsze w tym roku sreberka. Najjaśniejsze były daleko na wschód, jednak szybko zanikły i pozostała słabsza, ale rozleglejsza część na północy.
 4. Wczoraj obserwowałem ciekawe zjawisko halo. Wie ktoś może co to mogą być za łuki nad górnym łukiem stycznym? Zaznaczyłem je na czerwono. Ten wypukły to chyba łuk Lowitza a V to łuk Parryego, ale nie jestem pewien. Niestety, były słabo widoczne a na zdjęciu wyszły jeszcze gorzej. Słońce było ok. 10 stopni nad horyzontem.
 5. Może tylko bardzo niskie warstwy tak silnie rozpraszają, że ma to duży wpływ na kolor. Ten żółty promień przebywa długą drogę, ale nie zbliża się do powierzchni Ziemi w żadnym punkcie.
 6. Według mnie Vader może mieć rację. Rozrysowałem to sobie i mi się zgadza ze zdjęciem. Obłoki, które są na granicy cienia Ziemi są oświetlane przez czerwone zachodzące Słońce. Promienie je oświetlające przebywają najdłuższą drogą przez atmosferę, więc 'tracą' najwięcej niebieskiego światła, które najszybciej się rozprasza.
 7. To i ja dorzucę swój time laps z pamiętnej nocy z 22 na 23 czerwca. Następnym razem muszę robić dłuższe serie zdjęć, bo trochę krótkie te scenki mi wyszły.
 8. Pod Wąbrzeźnem pogoda dopisała. Tak rozległych obłoków jeszcze nie widziałem.
 9. Udało się komuś polowanie? Ja miałem niespotykanie dużo szczęścia. Zakrycie obserwowałem na żywo w okularze. Przeszkadzała trochę mgiełka i niskie położenie naszych bohaterów na niebie, ale biorą pod uwagę, że ostatnio gwieździste niebo jest rzadkim zjawiskiem to nie można narzekać. Całkiem ciekawie to wyglądało. Odkrycie postanowiłem uwiecznić, gdyż bałem się, że mogę je przeoczyć. Podpiąłem aparat pod teleskop a sam obserwowałem przez lornetkę. Super to wygląda jak tak nagle nie wiadomo skąd na czarnym niebie pojawia się gwiazdka. Kilka minut po odkryciu niebo zasnuło mi się chmurami i skończyła się zabawa.
 10. Dzisiejszy, poranny prześwit poopadowy (hole punch cloud). Zdjęcie niestety z telefonu, bo aparat odmówił posłuszeństwa. Zazwyczaj zjawisko ma kształt owalny. Tu było bardzo wydłużone, ciągnęło się niemal po horyzont. Być może zostało wywołane przez przelatujący samolot.
 11. Wygląda na "wschód" tęczy. Po cieniach na budynkach widać, że Słońce jest na wysokości ok. 45 stopni, a taki właśnie promień ma łuk tęczy. Dlatego właśnie jego górną część widać przy linii horyzontu. Ode mnie łuk okołozenitalny oraz mamma sprzed kilku dni.
 12. Po kilku dniach ciszy dziś ok. 3:00 rano północny horyzont znowu się zaświecił. Myślałem, że już się nie doczekam. Cały urlop mi przeleciał i tylko raz przez przerwę między chmurami coś udało mi się wypatrzyć. Dziś pogoda dopisała, choć sreberka nie były zbyt jasne.
 13. U mnie pojawiła się wąska przerwa między chmurami i udało mi się złapać moje pierwsze w tym roku NLC. W tej chwili nic nie widać. Zobaczymy rano.
 14. U mnie o 21:45 coś tam było widać przez kilka minut. Gołym okiem ledwo dostrzegalna, na zdjęciach widać, że jest. Niestety na północy mam dość jasny horyzont, więc zorza ginęła w LP.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.