Skocz do zawartości

Robert_W

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

377 Good

O Robert_W

 • Tytuł
  Alnitak
 • Urodziny 23.04.1982

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Książki
 1. Zorze Polarne w Polsce 2017

  U mnie o 21:45 coś tam było widać przez kilka minut. Gołym okiem ledwo dostrzegalna, na zdjęciach widać, że jest. Niestety na północy mam dość jasny horyzont, więc zorza ginęła w LP.
 2. Wenus 2016/2017

  Pogoda dziś dopisała, więc spróbowałem złapać Wenus koło południa, gdy jest wysoko nad horyzontem. W porównaniu do tego co widziałem 2 dni temu o zachodzie, różnica jest ogromna. Na plus oczywiście. Tylko podczas szukania Wenus jest trochę strach by ręka nie drgnęła, bo Słoneczko niedaleko. Patrząc przez lornetkę na wszelki wypadek stanąłem w cieniu domu. Nagrzany budynek psuł trochę widok, ale bezpieczeństwo najważniejsze.
 3. Wenus 2016/2017

  Mak SW 102 + Canon 1000D. Gołym okiem raczej nie do zobaczenia, szczególnie z moją wadą wzroku Ale w lornetce 10x50 prezentowała się już bardzo ładnie.
 4. Wenus 2016/2017

  Na kilkadziesiąt minut przed zachodem Słońca wypogodziło się, więc i ja postanowiłem zapolować na Wenus. Szczególnie, że w tak małej fazie jeszcze jej nie widziałem. Udało się. Strasznie pływała, ale mimo to wrażenia były niesamowite.
 5. Jakość powietrza do oddychania w Polsce

  A ja się zastanawiam dlaczego ostatnio tak bardzo pogorszyła się u nas jakość powietrza? Przecież od dziesięcioleci ludzie palą węglem. Kiedyś nie było wyboru a mimo to powietrze było czyste. W ostatnich latach masa ludzi przeszła na ogrzewanie gazowe czy inne, do tego większość domów jest już ocieplona, więc spalanie węgla powinno mocno spaść. Dlaczego jest coraz gorzej? Czy to na pewno wina ogrzewania?
 6. Udźwig balonu

  Drobne sprostowanie, one mają 1m średnicy, więc tylko trochę ponad 0,5m3. Ogólnie ciekawy pomysł, choć nie tani. Zastanawiam się, czy może są jakieś większe, foliowe, szczelne worki. W gumowych balonach gaz jest sprężony, więc tracimy na sile wyporu. Taki worek można by zamaskować mniejszymi balonikami i efekt byłby podobny.
 7. Cloud Trophy - zgłoszenia chmur i zjawisk

  Fotografowałem sobie dziś wieczorem piękny górny łuk styczny, gdy zobaczyłem bardzo ciekawe zjawisko. Był to samolot ciągnący za sobą … tęczę. Na początku myślałem, że za dużo patrzałem w stronę Słońca i mam jakieś przewidzenia. Poszedłem więc po lornetkę i okazało się, że za samolotem powstaje bardzo ciekawa smuga kondensacyjna. Pojawiała się nie za silnikami jak to zwykle bywa, lecz na całej krawędzi natarcia skrzydła. Smuga była bardzo delikatna i powstawała na niej piękna iryzacja. Szybko pobiegłem po teleskop, ale zanim się rozstawiłem samolotu już nie było. Pomyślałem, poczekam na następny, ale jak na złość nic nie chciało lecieć. Dopiero po ponad 20 minutach nad zachodnim horyzontem pojawił się samolot i mogłem bliżej się przyjrzeć temu ciekawemu zjawisku i porobić kilka fotek. I jeszcze górny łuk styczny.
 8. Obłoki srebrzyste

  Dzisiejsze obłoczki były słabo rozwinięte lecz niesamowicie jasne. Dawno takich nie widziałem. Trochę za późno wyszedłem z domu bo z czasem obłoki słabły. Pewnie wcześniej było jeszcze lepiej. Około 02:25 Około 02:45
 9. Obłoki srebrzyste

  Udało mi się w końcu poskładać timelaps ze zdjęć wykonanych 18-19 czerwca. Niestety sporo zdjęć mi wypadło bo nie zauważyłem, że mi obiektyw zaparował. I jeszcze panorama zrobiona ok. 2:25
 10. Obłoki srebrzyste

  Kolejna sobota i kolejne obłoczki. Super. Oby tak dalej. Niestety, niskie chmury zakryły mi już prawie całe niebo, ale na północy wciąż coś widać. Zobaczymy jak będzie o świcie.
 11. Obłoki srebrzyste

  I jeszcze krótki filmik z wczorajszej obserwacji.
 12. Obłoki srebrzyste

  Jak na początek sezonu to całkiem ładne te sreberka. I do tego w sobotę. Cudownie. Świetnie prezentowały się w lornetce.
 13. Cloud Trophy - zgłoszenia chmur i zjawisk

  Wczoraj wieczorem na kilkadziesiąt minut zerwał się dość silny wiatr. Poderwał on w górę duże ilości pyłków, dzięki czemu mogłem podziwiać efektowne zjawisko jakim był wieniec pyłkowy (pollen corona) powstały wokół Księżyca. Bardzo dobrze było widać charakterystyczny dla tego zjawiska elipsowaty kształt wieńca i pojaśnienia u góry, na dole i po bokach. W odróżnieniu zwykłego wieńca powstałego na kropelkach wody w chmurach, który jest jednorodny i okrągły. Dla porównania zwykły wieniec z przed roku powstały na niskich chmurach.
 14. Zorze polarne w Polsce 2016

  Przed chwilą udało mi się złapać na zdjęciu delikatną zorzę , a widok na północ mam kiepski. Z lepszej miejscówki widać pewnie znacznie więcej. Tak było o 23:45. Poszedłem na lepszą miejscówkę, ale niestety z zorzy już praktycznie nic nie zostało. Może jeszcze wróci...
 15. Dziwne zjawisko optyczne na tafli wody

  Mi to wygląda na fragment tęczy. Cienie drzew i ułożenie barw by się zgadzały. Wygląda jakby kropelki wody znajdowały się na tafli jeziora lub bezpośrednio nad nią. Niejednokrotnie obserwowałem tęczę powstałą w kropelkach rosy osadzającej się np. na trawie. Na zdjęciu widać dość gęstą mgłę, z której mogły wytrącać się większe kropelki i osiadać na tafli wody. Ale czy kropelki mogłyby się dłużej utrzymywać pływając po powierzchni jeziora? Bardzo ciekawe i zagadkowe zjawisko.
×