Jump to content

Darek_B

Moderator
 • Content Count

  6954
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Darek_B

 1. To zmniejsz je np. do 1200 piskeli. Wtedy się dodadzą.
 2. Nie ma tak lekko. Jak chciałem kupić scyzoryk trochę lepszy niż chinol to po paru tygodnia na odpowiednich forumach wiedziałem jak wytapiać "stal damasceńską" w właściwie to tzw. bułat, najbardziej do niej zbliżony. O latarkach i ich "modowaniu "nie wspomnę. ps. Dobra rada na przyszłość : nie przykładaj żadnego aparatu do teleskopu. Zakochasz się i przepadniesz.
 3. To naturalne, ja zawsze jak zapisuję do jakiegoś nowego forum tematycznego tak się czuję. Nowy język, nowe definicje. Lekarstwem jest czas i czytanie, zrozumienie przyjdzie z czasem.
 4. A jeszcze lepszym przyjechać na majowy astrozlot w Bieszczadach i zobaczyć rożne sprzęty pod doskonałym niebem. Z tego co słyszałem miejsca jeszcze są.
 5. Zgadza się, może nie 15 a 10-12 kg ale najlepiej z oryginalnym wedgem i systemem przeciwag na dużym stalowych statywie.
 6. Wyceń transport kopuły + swój zysk oraz pobyt dla kilkunastu kolegów niezbędnych do pomocy ( zgłaszam się za miskę ryżu ) i jedziemy. ps. Z tego co widzę "niedaleko" mają niebo lepsze niż w Bieszczadach.
 7. A niedawno pisałem że było niedawno o tym na forum.
 8. takie tam ze spacerku koło domu

  IMG_2441.jpg

  IMG_2446.jpg

  1. Show previous comments  9 more
  2. Darek_B

   Darek_B

   A tak to wyglądało z balkonu.

   Niestety pojedyncza ekspozycja :)

   Stękała na chwilę przed drugim skokiem.

   IMG_7373.jpg

  3. Paether

   Paether

   Cytat

   Niestety pojedyncza ekspozycja

    

   Widać. Strasznie zaszumione ciemne partie zdjęcia :g:

  4. Darek_B

   Darek_B

   to przez pandemię

 9. Gratulacje, ale czy nie powinieneś dostać zestawu do gotowania makaronu zamiast zegarka.
 10. Ok. Masz rysunek i model w dxf. Wymiary sprawdź ze swoim statywem, w razie czego zmienimy. złączka do statywu.pdf złączka do statywu.dxf
 11. Mi kiedyś JanuszP zrobił wg mojego rysunku taką przejściówkę z alu. Jak jesteś zainteresowany to wrzucę rysunek techniczny.
 12. Znalazłem. Ja mam coś takiego z ali. Wpinam to do powerbanka 12V. https://pl.aliexpress.com/item/32797723291.html
 13. A czemu ma być z gniazda zapalniczki, będziesz robił timelapsy z auta ? Można przecież kupić coś prostszego. https://fotoforma.pl/power-bank-newell-pb-lpe6-do-canon-5d-markii-iii-70d-7d.html
 14. O są nawet nakładki na smarkfony. https://www.ceneo.pl/53699183 https://www.thermalcameras.guide/best-thermal-imager-for-smartphone/ https://www.tequipment.net/FLIR-ONE-Pro-vs-Cat-S60/
 15. Kup 2 konwertery na ebayu (chociaż na allegro też bywają ale rzadko), jak kupisz zamawiasz u któregoś kolegi drukarza z forum oprawkę, szlifujesz konwertery, dokładasz pasek i pokrowiec i masz gotowe. Najtrudniej zakupić szkło, potem już pójdzie.
 16. A jaki miałeś sumaryczny koszt zakupu i montażu instalacji ? jakie ma parametry ?czyli kąt dachu, kierunek oraz łączna moc.
 17. Niebo żyleta to mi skocznię przed domem włączyli. I tak mam centrum Warszawy przed domem. :( Zaraz zmierzę LP.

   

  1. Show previous comments  5 more
  2. Paether

   Paether

    

  3. Darek_B

   Darek_B

   Daleka rodzina, pewnie z 5-6 pokoleń.

  4. kompas

   kompas

   Legęda polskich skoków ,Jego właśnie miałem na myśli. Moja ciekawość została zaspokojona.

 18. A może już mamy ten rząd wielkości mniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.