Jump to content

ryszardo

Społeczność Astropolis
 • Posts

  2728
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by ryszardo

 1. Gratulacje! Ten Medal to prestiżowe wyróżnienie, a fakt ten podkreśla to, że właśnie Wam go przyznano...
 2. Bardzo ładnie naświetlony kadr, świetny szczegół. Lubię b&w w nb.
 3. Przecież to było standardowe rozwiązanie fabryczne w montażach na przełomie XIX i XX w. .
 4. Bardzo ładna M27 - setup świetnie pracuje. Gratulacje.
 5. Ale mi się to podoba! @mirekk - wielkie gratulacje.
 6. Piękne zdjęcie. Kilka lat temu, kontrolnie z W-wy naświetliłem 30min z filtrem UHCs i ( o dziwo) zarejestrowała się bardzo wyraźnie. Na razie mam ją w planach... .
 7. Zgadzam się z przedmówcą. Piękne zdjęcia.
 8. Po to jest lustro 300mm i 290m, żeby rejestrować szczegół. Bardzo fajnie wyszło.
 9. A gdzie serwetki z notatkami? Zeszyt z zagadkami? Zazdraszczam :) . Chwilowo to muszę wyprowadzić mózg z jakiejś niemocy...posłuchać Was tylko mógłbym.
 10. Panowie, dajcie relację na żywo! Jak to się przerodzi w regularne spotkania to będę dojeżdżał z W-wy. Albo chociaż parę dni wyprzedzenia...
 11. Zacznijcie od ławki na Plantach...
 12. Czytając tytuł pomyślałem, że może wizytowałeś jakieś polskie obserwatorium i podczepiłeś kamerę do czegoś zabytkowego, może Drapera? . Przyjemne jest takie większe pole. P.S Orientujesz się ile takich zabytków siedzi jeszcze pod kopułami w Polsce?
 13. Ten obszar w Ha świeci jak latarnia, więc nawet mała ilość materiału daje fajny efekt. Ważne, że wszystko działa jak należy. Gratulacje.
 14. Wspaniałe zdjęcie. Pięknie widać charakterystyczne dla M4 asteryzmy. Wielkie gratulacje.
 15. Absolutnie genialne. To co ostatnio robisz jest w sferze moich marzeń o astrofotografii. Cudo.
 16. Zdaje się, że to najlepsze z możliwych zastosowanie tego refraktora Bressera .
 17. Bardzo ładne. Nie wiem czemu, ale Delfin od zawsze kojarzy mi się z jakąś tajemnicą. Przyjemnie popatrzeć na to zdjęcie - wielkie gratulacje, zdaję sobie sprawę z trudności technicznych...
 18. Chyba niebo jest za jasne na wyciągnięcie zewnętrznych słabych partii galaktyki i tego brakuje. No właśnie, nie widać tego "skręcenia" charakterystycznego dla M 31.
 19. Moim zdaniem to jest bardzo dobre zdjęcie. Nie widziałem lepszej bańki z 8cm refraktora. Fajnie byłoby zobaczyć osobno kanały. Gratulacje.
 20. Czy to jest z 14cm refraktora? Piękny szczegół. I tak jak napisał @Grzędziel - świetnie to wygląda w b&w....( mniejsze galaktyki to już w ogóle bajka ).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.