Jump to content

Grzegorz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Grzegorz

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 05/01/1969

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  Częstochowa
 1. Kiedyś znalazłem taki sposób wykonania matrycy: Matryca Nie wiem czy się nada do takiej średnicy ale oglądając zdjęcia na tej stronie to pewnie tak. Powodzenia w szlifowaniu życzę!
 2. Więc podsumowując: 1. W osi RA łożysko TIMKEN XC06536CD-99404 FR z kołnierzem oraz do środka ślizgowe CX GE012ES 2. Wosi DE lepiej dać łożysko bez kołnierza - LM12749 oraz do środka ślizgowe CX GE012ES 3. Jeśli chodzi o łożysko 27/12 to z tego co się zorientowałem nie jest takie dostępne, ale można dać 24/12 i do tego tulejkę 24/27, którą można jak się dowiedziałem kupić w sklepie z łożyskami. Jeśli coś namieszałem to proszę o korektę. No to zostaje jeszcze tylko modyfikacja hamulca według http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4724.0 i będzie super.
 3. 1. Zbig mógłbyś podać typy łożysk stożkowych, bo ze zdjęcia nie za bardzo mogę odczytać a np. w firmie CX nie znalazłem takiego w katalogu. 2. Czy spotkał się ktoś z łożyskiem kulkowym 27/12 (zamiast 24/12) bo też jakoś nie widzę? 3. Czy łozysko ślizgowe, kóre wkładasz do środko stożkowego można zastosować również w osi deklinacji.
 4. Ja również miałbym taką potrzebę. Z tym, że nieźle by było jakby kolimacja była opisana od początku tzn. tak jakbyśmy składali teleskop z części po raz pierwszy (ustawienie wyciągu, pająka, itd.)
 5. Potrzebuję gdzieś kupić takie śruby jak na zdjęciach poniżej. Oczywiście nie identyczne ale coś w tym rodzaju z dwoma lub trzema skrzydełkami. Najlepiej z aluminium lub jakiegoś twardego tworzywa. Średnica ok. 5 cm długość również. Takie sruby w sklepach modelarskich są bardziej "płaskie" i nie widziałem innych. Może mi ktoś coś podpowie?
 6. Jak w temacie. To znaczy proszę o wyjaśnienie co w praktyce będzie oznaczało sformuowanie "forum moderowane"
 7. No ja właśnie też i dlatego pytałem o powiększenie :'(
 8. A pan Jacek U. był bardzo nieszczęśliwy, że nie pokazał nikomu marsa ze swojej kopuły najlepszym teleskopem.
 9. No pewnie że chińską bo jak producent pisze na stronie to fabrykę ma w Chinach a biura w Kalifornii
 10. i mają jeszcze cos takiego w ofercie: http://www.barska.com/products/large-binoc...ular/842pif.htm
 11. Wydaje mi się że mozna iść do dowolnego banku i wpłacić gotówkę na konto w mBanku - no ale wówczas trzeba zapłacią prowizję. Dla kont prywatnych Dokonanie przelewu na dowolny rachunek bankowy kosztuje 0,00 zł Myślę, że najlepiej mieć dwa konta, jedno w np. w Inteligo a drugie w mBanku (tak jak pisał Leszek). mBank daje duże możliwości (kredyty, karty, oprocentowanie itp.), a Inteligo ma okienko w PKO i doskonałą kartę VisaElectron którą można płacić w internecie a kosztuje ona zaledwie 0,99 zł. na miesiac. No i gotówką na kartę Inteligo można bez prowizji brać w bankoamtach euronetu i PKO BP.
 12. Przy jakim minimalnym powiększeniu można zobaczyć na czapy polarne na Marsie lub coś więcej niż tylko żółtopomarańczowy krążek?
 13. Jeszcze lepiej mieszkać w południowej - tani sprzęt itp., a obserwatorium zrobić w północnej - tylko jakiś podkop by trzeba wykombinować albo zezwolenie od tow. Kima
 14. Jak ktoś szuka nieba, na którym nic oprócz księżyca i gwiazd nie zanieczyszcza blaskiem atmosfery to zapraszam poniżej Powyższe zdjęcie pochodzi z jednego z numerów National Geographic
 15. Tak z ciekawości - jakie to forum? Bynajmniej nie pytam ze względu na Janusza
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.