Jump to content

dexter77

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  580
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dexter77

 1. Akurat miałem kontakt z osobą, która mieszka w tym miejscu i nie potwierdzała tych doniesień. Nie weryfikowałem źródła, które podajesz, ale jeśli informacja jest potwierdzona, to oczywiście zwracam honor.
 2. Już wielokrotnie było wyjaśniane, że te filmy były fejkami i nagrane zostały kilka lat wstecz w zupełnie innym kontekście. Oczywiście do mass media ta informacja już nie trafiła, do social media jako viral tym bardziej : )
 3. Myślę, że w wątku przydałaby się opinia osoby w temacie (czyt. lekarza), która ma wiedzę poza tym co serwują www i media. Wiem, że są tutaj takie osoby. Domyślam się także dlaczego się nie wypowiadają : ) Tak jak mamy obecnie podział w sprawie aborcji zero jedynkowy, tak samo zrobiło się w odniesieniu do pandemii. Albo uznajesz zagrożenie i jesteś za całkowitymi restrykcjami pod groźbą karania, albo jesteś spiskowcem, który nie wierzy w wirusa. Każda opinia pośrednia już istnieć nie może. Przepraszam bardzo, ale w mojej ocenie to co robią np. Czechy, czy też Słowacja jest kompletn
 4. Chyba się pogubiłem. Wróćmy zatem do początku. Twierdzisz, że Chiny same nie wiedzą co raportują. W takim razie zapytam - mamy w ogóle nie patrzeć na dane z Chin? Czy w jaki sposób powinniśmy się do nich odnosić? Zaniżać? Zawyżać? W jakiś sposób powinniśmy, bo jednak to tam się wszystko zaczęło. Z mojego stanu wiedzy wynika (co potwierdza WHO), że kraj ten raportuje przypadki objawowe zgłoszone i tak do tego podchodzę. Mogę sobie te dane mnożyć razy 100 i dzielić razy 50, tylko co to zmienia?
 5. Oczywiście, ale piszemy teraz o epidemii, a nie o ustroju. W wolnej chwili polecam vlogi Weroniki: Czy też Damiana: https://www.youtube.com/c/DamianChenMADEINCHINA/videos Lub Jarka:
 6. Myślę, że te teorie zostały już zastąpione dwoma innymi: - wirusa nie ma - wirus jest, ale był z nami od zawsze i jest niegroźny
 7. Najlepszy jest rozwój teorii spiskowych w tym temacie: - wirus nie wyjdzie poza Wuhan - wirus nie wyjdzie poza Chiny - Chiny nie przestrzegają higieny - wirus atakuje tylko azjatów - Włosi nie przestrzegają higieny / mają inny styl życia - włoski system ochrony zdrowia jest gorszy niż polski - Europa wschodnia jest odporna na wirusa, mniej umieramy - wirus to spisek WHO / NWO / Soros / Gates etc. - obostrzenia to spisek rządu PL, chcą nas wszystkich kontrolować : ) Epidemii nie ma, folie na głowy! Następna teoria będzie taka, że wirus to sp
 8. Tylko idąc tym rozumowaniem wybieramy sobie "dogodne" dane i jedne uznajemy za prawdziwe, a inne nie - które w takim razie dane z Chin są prawdziwe? Bo jeśli żadne, to epidemii nie ma. Zobacz jak obecnie funkcjonuje Wuhan: Pomijam źródło, gdyż to tuba propagandowa, ale takich relacji jest mnóstwo m. in. od polaków, którzy na codzień mieszkają w Chinach i odwiedzili to miasto całkiem niedawno. I że niby kraj, który zamieszkuje 1,4 mld ludzi poradził sobie z epidemią? Może tak, może nie, ale żyją "normalnie" jakkolwiek to brzmi. Swoją drogą zaczyna robić się wesoło
 9. Tego typu hasła można głosić w odniesieniu do każdego kraju. Jednak jakiś punkt odniesienia trzeba mieć.
 10. Chińczycy raportują tylko przypadki objawowe. Bariery psychologiczne nowych przypadków będą przekraczane teraz każdego dnia, zresztą społeczeństwo "oswoiło" się już z tym, że codziennie mamy nowy rekord. Wiosną wszyscy byli "osrani" jak mieliśmy po 300 przypadków, a gdy we Włoszech raportowano po 100 zgonów dziennie pojawiały się medialne doniesienia o tirach wywożących ciała z Lombardii i o przepełnionych kostnicach. Teraz mamy 20 000 zakażeń i w zasadzie nikogo to nie rusza. Tirów też nie widać. Będzie 50 tys. i to też niewiele zmieni. Zmieni dopiero, gdy przypadek śmiertelny pojawi
 11. W takim razie skoro "wiesz lepiej" po prostu kup i ciesz się obserwacjami. Doświadczeni koledzy napisali co sądzą, każdy to przerabiał : )
 12. Lornetka nie pokaże planet (tj. detali). Kup 120/600, ale na giełdzie, w razie czego odsprzedaż bez straty. Wszystko co widzisz u mnie wyżej na zdjęciach jest z giełdy poza montażem.
 13. Mam nową wersję SW AZ5 na stalowych nogach i jest świetna. W porównaniu z AZ4 to przepaść. Używam z zadowoleniem z makiem 127 + bino oraz z SW 120/600. AZ4 sprzedałem z powodu braku mikroruchów, w AZ5 chodzą idealnie - montaż bardzo polecam. Wracając do wątku. Posiadam maka 127. Miałem jeszcze GSO 8", ale niedawno go sprzedałem i kupiłem w zamian refraktor SW 120/600. Także jak widać dla niektórych to jest dobry wybór. Oczywiście decyzja musi być przemyślana. ps. pamiętaj jednak, że mak = tańsze okulary. Refraktor 120/600 to okulary, które są droższe ni
 14. Ja natomiast polecam pewnie znany wszystkim 303, do kupienia tutaj: https://allegro.pl/oferta/laser-zielony-wskaznik-laserowy-moc-az-50000-mw-8001186490 Sprawdza się znakomicie, zasięg jest naprawdę "solidny" : ) Używam już ponad rok.
 15. a może kup na giełdzie jakieś "dobite" okulary na giełdzie z muszlami i przełóż?
 16. "Wydrukowane" - do zamknięcia : )
 17. Witam, poszukuję zaślepki 2" do kątówki, może ktoś ma na sprzedaż za kilka zł? Lub wie gdzie można kupić?
 18. Forum było moją odskocznią od obecnej sytuacji w związku z wirusem. Cóż, już nie jest.
 19. Kup to czego będziesz używać częściej, między mak 127 a 150 możesz nie widzieć różnicy, jak przeskok to na 180, ale ja bym brał 127. Ps niedawno sam sprzedałem newtona gso 8 i zostałem przy maku a twoje niebo? Cóż, Czerwonak to raczej kiepskie niebo Jeździmy na południe w kierunku Żabna za Mosiną.
 20. Mocniejsza na rynku? Wątpię. Po prostu kupuj co jest na giełdzie i tyle : )
 21. Dzięki, zapytam, chociaż pisałem do innych sklepów w UK i pomimo statusu dostępności nie mają w magazynach.
 22. W każdej lornetce możesz mieć bubla, nieważne czy 10x50 czy 15x70. TS, Delta, Omegon - wszystko jedzie z tej samej fabryki tylko z innym logo. Jak coś nie tak - zwracasz do sklepu, masz 2 tyg. Przerabiałem wielokrotnie temat.
 23. W mono w maku używam 9mm - jest ok. Jakiś czas temu na Marsie w bino używałem parki BCO 10mm - też było ok, ale seeing był wtedy bardzo dobry. 90% obserwacji to i tak BCO 18.
 24. Nie testowałem tego barlowa, ale chyba powinno być ok, na polskie warunki lepiej w maku 127 przy takiej ogniskowej sprawdzi się 12,5 mm niż 10 mm.
 25. Poszukuję zielonej szyny 21 cm, o taka (od maka, refraktora itp.): Mogę też w zamian oddać nową czarną.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.