Jump to content

Paweł Sz.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  867
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Paweł Sz.

 1. 05.04.2021 (godz. 22:20), Mosina (średni czas czytania relacji: 4~5 min) Rzadko kiedy udaje się odbyć dwie sesje obserwacyjne dzień po dniu, tym bardziej w momencie gdy nie przeszkadza Księżyc, a do tego przypada dzień wolny od obowiązków zawodowych. W zasadzie nawet nie przypuszczałem, że tego dnia wieczorem cokolwiek zobaczę - w ciągu dnia co chwilę jedna śnieżna zamieć goniła kolejną, do tego temperatura oscylowała w okolicach zera. Jednak tuż po zachodzie Słońca deszczowy front zaczął odpuszczać co potwierdzały dane z satelity. Z minuty na minutę było widać na niebie coraz więc
 2. Wg mnie nie ma sensu. BCO 18 są wygodne, ale zestawowe 20 mm też są fajne i mają przyjemne pole. BCO 10 w bino to porażka do kwadratu, zanim coś zobaczysz zaparują 3 razy przez swój ER. Poza tym to dziurka od klucza Masz dobrego barlowa, w mojej ocenie zestaw wystarczający, jedyne na co poluj to pogoda
 3. 04.04.2021 (godz. 22:00), Mosina Film „Kontakt” na bazie powieści Carla Sagana o tym samym tytule traktuje kosmos i nieodkryte dla nas światy jako miejsce, w którym ludzka duchowość osiąga zupełnie inny, metafizyczny stan. Nie będę ukrywał - film ten kilkanaście lat temu był dla mnie mocnym i istotnym bodźcem, który pchnął mnie jeszcze bardziej w fascynujący świat astronomii. Możliwości istnienia innych światów, życia, czy nawet życia po życiu w zupełnie nieznanym metafizycznym dla nas stanie to tylko niektóre tematy, dzięki którym ogień ciekawości i głód wiedzy nigdy nie wygasł.
 4. Przez kilka lat jeszcze ani razu nie musiałem kolimować. Jeśli natomiast przyjechała ze sklepu rozkolimowana to po prostu odsyłałem. Nie wyobrażam sobie grzebać i kolimować lornetkę prostą na własną rękę. To jednak nie Newton. Z drugiej strony jak już mamy dobrze skolimowaną sztukę to ciężko ją rozkolimować. Chyba, że rzucamy po ścianach
 5. Mała weryfikacja, jedna z poz. sprzedana, zostały 3 książki widoczne poniżej w cenie 85 zł z wysyłką paczkomat (nie rozbijam), stan bdb, twarda oprawa, pierwsza pozycja dodatkowo obwoluta:
 6. Sprzedam 4 książki w cenie 100 zł + 10 zł paczkomat, stan idealny, w sklepie około 160 zł.
 7. Na sprzedaż wędruje jedyna pozycja na polskim rynku dot. Księżyca. Nie jest to atlas, a obszerna pozycja poruszająca wiele aspektów, od pierwszych map i obserwacji do przesądów i legend. Księżyc w nauce i kulturze zachodu - Jarosław Włodarczyk Koszt 90 zł plus 10 zł wysyłka.
 8. Sprzedam książkę Binocular Highlights, Gary Seronik. Wydanie drugie, strony odporne na wilgoć. Bardzo fajna książka dla użytkowników małych lornetek, wiele zdjęć i map. Polecam! 100 zł plus przesyłka.
 9. Sprzedam w komplecie zestaw dwóch książek: 1. Observing the Night Sky with Binoculars - Stephen James O'Meara's 2. Exploring the Solar System with Binoculars - Stephen James O'Meara's Książki w stanie bdb, nie są to typowe atlasy, bardziej przewodniki po niebie, dużo ilustracji, wiele ciekawostek, nietypowych opisów i anegdot. W Polsce nie są dostępne do kupienia. Cena to 150 zł z wysyłką do Paczkomatu za 2 sztuki.
 10. Sprzedam "Binocular Astronomy" Craig Crossen, Wil Tirion. Second Edition. Twarda oprawa, stan idealny. Pozycji przedstawiać nie trzeba, to w zasadzie biały kruk i biblia dla obserwacji lornetkowych, w tej wersji i wydaniu ciężko ją kupić nawet w USA, a jak jest na ebay to cena sięga kosmosu grubo ponad 100$. Mi udało się ją zdobyć po przewertowaniu magazynów astro w Europie, zalegała w jednym sklepie od kilku lat o czym nikt nie widział : ) Książka w zasadzie nie do kupienia. Sprzedaję dokładnie za tyle ile kupiłem czyli 250 zł z wysyłką. Sprzedaję ponieważ p
 11. Na giełdę wędruje klasyk, czyli "Touring the Universe Through Binoculars" - Philip S Harrington. Twarda oprawa, stan idealny. Autor m. in. książki Cosmic Challange. Książka sprowadzana przeze mnie z UK. Cena to 120 zł z wysyłką paczkomat. Polecam!
 12. Sprzedam książkę "Niebo przez lornetkę" P. Moore. Nie do kupienia w sklepach, na allegro ceny są jeszcze wyższe. Sprzedaję za tyle ile kupiłem 2 lata temu, czyli 100 zł + wysyłka 10 zł paczkomat. Stan bez zastrzeżeń. Polecam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.