Jump to content

witke

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-9 Poor

About witke

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 10/16/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Chorzów
 1. Jak w temacie, czy zamontowanie zielonego lasera o mocy 50mw (lub większej) poprawi komfort celowania w obieky i czy może on całkowicie zastąpić standardowy szukacz?
 2. Jak w temacie, czy zamontowanie zielonego lasera o mocy 50mw (lub większej) poprawi komfort celowania w obieky i czy może on całkowicie zastąpić standardowy szukacz?
 3. Jak w temacie, czy zamontowanie zielonego lasera o mocy 50mw (lub większej) poprawi komfort celowania w obieky i czy może on całkowicie zastąpić standardowy szukacz?
 4. Poszukuję szukacza 8X50 do teleskopu MEADE LXD75, ewentualnie samego okularu do tego szukacza.
 5. Poszukuję szukacza 8X50 do teleskopu MEADE LXD75, ewentualnie samego okularu do tego szukacza. Pozdrawiam
 6. Napiszę drukowanymi - SKORZYSTAŁEM Z OPCJI "SEARCH' I NIE ZNALAZŁEM ODPOWIEDZI NA PYTANIE - i zamierzałem zadać pytanie w odpowiednim dziale, gdzie nie było takiej możliwości i stąd moja uwaga. Zastanawia mnie tylko jedno, skoro to forum ma różnić się od forum onetu itp, to dlaczego jeszcze nie było żadego merytoryczego argumentu przeciwko propozycji otwarcia forum 'sprzęt' dla nowych użytkowników. Argument spamu i trollingu odpada - równie łatwo jest usunąc post z działu "mój pierwszy teleskop" jak i działu 'sprzęt'. Chyba że z góry zakłada się że nowy użytkownik na pewno nic mądrgo nie n
 7. Heh, no właśnie dlatego pisze w tym topiku i nikt się spisku nie dopatruje - chclałem kupic lornetkę i zadać konkretne pytanie w odpowiednim dziale nie łamiąc regulaminu (czytałem regulamin!) - i okazuje się że nie można pisać w jedym (blokada) i w drugi (złamanie regulaminu) dziale. Dlatego proszę o rozwiązanie tego problemu.
 8. Skoro to takie proste, po co w w ogóle zakładać jakieś watki, wystarczą 4 na całe forum: teleskopy, lornetki, obserwacje i astro-foto Odnośnie problemu, pisałem wczesniej że, użyłem opcji 'serch'. Może na temat wypowie się właścicel forum, bo w obecnym kształcie można sobie dyskutować, a i tak efektów nie będzie.
 9. Jest tylko mały problem, mianowicie nowy użytkownik chcąc zadać pytanie dotyczące np. lornetki, nie może zadać go w dziale "mój pierwszy teleskop" bo tym samym złamie 3 punkt regulaminu.
 10. Dzięki, tylko nie chodziło o jakieś specjalne traktowanie, tylko o rozwiązanie tego probemu. Może warto otworzyć dla nowych userów przynajmniej forum sprzętowe, nie każdy na początku rejestracji na forum ma problem typu "lornetka czy teleskop" lub podobny (oczywiście bez urazy dla takich użytkowników, gdyż każdy pewnie tak zaczynał). p.s. nie pisałem że posiadam lub posiadałem 4 teleskopy, tylko zadałem takie pytanie. Obecny sprzęt kupiłem między innymi czytając recenzje na tym i innych forach, za co oczywiście dziękuję tym osobom.
 11. Rozumiem, tyle że w sekcjach otwarych dla nowych userów nie widać ani większego spamu ani trollingu, a odwiedzam forum dość często. p.s. pospamuje tutaj trochę, to będzie można coś napisać w dziale 'sprzęt'
 12. Wysłałem maila z pytaniem do moderatora i nie otrzymałem odpowiedzi, dlatego znalazłem potrzebne informacje w google. Chodzi o fakt wysyłania nowo zarejestrowanych użytkowników do działów "mój pierwszy teleskop" albo "nowi użytkownicy". Co zrobić, jeżeli nowy użytkownik posiada już swój 3 albo 4-ty teleskop?
 13. A ja przychyle się do opini LeVeL-a (chociaż widać ironię na odległość), jestem nowym użytkownikiem i jakiś czas temu chciałem poradzić się bardziej doświadczonych (wyprzedzę posta - używałem opcji 'search') w dziale "lornetki' i nie było takiej możliwości. Napisałem też posta do moderatora z pytaniem - niestety pozostał bez odpowiedzi. Moim zdaniem zasady są takie, że same zachęcają nowych użytkowników do pisania postów w niewłaściwych tematach, w których i tak nie otrzyma się odpowiedzi. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.