Jump to content

delaa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  454
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

delaa last won the day on November 12 2018

delaa had the most liked content!

Community Reputation

241 Good

About delaa

Kontakt

 • Strona WWW
  https://youtu.be/I1fp-jHuYQw
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/delaafargis/

Recent Profile Visitors

2796 profile views
 1. ^ podoba mi się ta droga. APP pewnie złoży babę z dziadem jak będzie trzeba - na lokalnym forum są wątki na ten temat. Nie ma problemów z wieloma sesjami z wielu miejsc nawet - w końcu jeden z ich "flagowych" projektów jak całe to zamieszanie startowało to była Rozeta zdaje się z 8 miejsc, więc jestem spokojny, składałem sesje oddzielone od siebie o rok... i się złożyły.
 2. Okładka płyty. Mojej, drugiej ;-) Świetne! OMG!
 3. A masz jakieś sugestie? Podpowiedzi? ;-)
 4. Astro Pixel Procesor. Algorytmy DDC (dynamic distortion correction) LNC( local normalization correction) i MBB (multi band blending). Składa obrazy z setupów różniących się ogniskową i w konsekwencji polem zakładając ten sam detektor o czynnik 8
 5. Tak. (nie tylko Pix potrafi to robić)
 6. Ok - więc zaczynam ogarniać, jest plan jest realizacja są podjęte kroki. Potrzebuję wsparcia merytorycznego bo są dwie opcje. Co jest wspólne: cam1 = ASI 071 cam2 = ASI 1600 Canon 200 mm i tu zaczynają schody bo możliwości są dwie: Opcja na "szerzej" - czyli APSC + Canon robi kolor 4/3 + Samyang 135mm robi L FOV - obrazek: 071+200 daje 4.92''/pixel 1600+135 daje 5.8''/pixel Opcja na "węziej" czyli APSC + JakiśKot (najpewniej czerwony) robi kolor + 4/3 z Canonem robi L FOV obrazek (prawda że fajnie?): 071+250 daje 3.94 ''/pixel 1600+200 daje 3.91''/pixel Jakie są za i przeciw poza tym że opcja nr 2 jest droższa o 1K PLN... Czy to że w przypadku 135mm+ASI1600 jest teoretycznie niska rozdzielczość - prawie 6 arcsec/pixel (w praktyce to mam seeing który powoduje że widać Jowisza i nic więcej) to jest problem - czy fakt że materiał na L będzie zbierany całą matrycą nie spowoduje że i tak będzie lepszy niż kolor i "spasuje"? Czy lepiej trzymać się sytuacji nr2 - jest wąsko i prawie w punkt z rozdzielczością.... Nie wiem - proszę o opinię, którą pewnie wezmę pod uwagę. PS. Opcja "na szeroko" jest tańsza i pozwala na odrobinę fajniejsze kadry (APSC+200mm wyznacza pole w tym wypadku) ale czy warto czy niższa rozdzielczość L nie zepsuje sprawy?? Opcja na wąsko jest droższa ale jakby wszystko lepiej dopasowane... za to taki kadr jak powyżej się nie uda... tzn jest na styk... I co ?
 7. Cały czas jak najbardziej aktualna sprawa.
 8. Drugie podejście + rozmiar = puchar - jakiś APOD coś, nie wiem nie lubię zawodów. Jakiekolwiek próby grzebania w tym co pokazałeś za drugim podejściem są niestosowne moim zdaniem ;-) Oglądam w końcu we właściwej wielkości - (42 cale). Weszło by więcej ale ciężko się sięga myszą do rogów ;-) PS. To zdjęcie po zrobieniu fotki komórką z ekranu i wykropowaniu nadal wygląda lepiej niż 99.8 % zdjęć tego obszaru które widziałem ;-) niezłe jaja.
 9. Rozwiniesz? @count.neverestWyczuwam że nie zrozumiałeś. I szukasz podtekstu a go nie ma ;-) Napiszę więc językiem jakiego używam rozmawiając z kumplami kiedy w bramie sączymy tanie wino. "Dobre w ryj" i tyle ;-) PS. Tam nie ma w tym słowie "a" na trzeciej pozycji od końca... ;-)
 10. @count.neverest - Przeefektowne to jest! Szkoda że małe takie dałeś ;-(
 11. Nie no mam ;-) spoko - zainspirowałeś mnie. Trzeba go będzie zapiąć zamkniętego gdzieś do f5 pewnie. Problem jest taki że on ze trzy kilo pewnie waży. Poza tym ten fiolet to jest moment ale to pewnie wiesz ;-)
 12. Mam takie szkło. To jest ten na 6x6 format prawda 250mm? Ja się go trochę boję ;-) że mi urwie przejściówkę. Dużo robiłeś z gwiazdami? Czy ten fiolet to nieusunięta aberracja czy wyciągany "kolor z gwiazd". Bo kształt jest w miarę, zaryzykuję i napiszę że widziałem tu Chińskie APO z korektorami, które nie wyglądały jakoś dużo lepiej;-) (mam bardzo stare okulary).
 13. Witam - może komuś się znudziła - chętnie nabędę w rozsądnej cenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.