Skocz do zawartości

delaa

♥ Konto Płatne
 • Zawartość

  206
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

70 Neutral

O delaa

 • Tytuł
  Antares

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.youtube.com/channel/UCHCHcmsMSHDj4BiMOlal-yg
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/delaafargis/
 1. Małe Sombrero w Pegazie, czyli NGC 7814

  Bardzo dziękuje - tutorial niby znam... ale dociera do mnie wszystko powoli bardzo... ;-)
 2. Małe Sombrero w Pegazie, czyli NGC 7814

  Zdjęcie jest dla mnie bardzo przyjemne - elegancja i ten taki "pro sznyt" do którego dążę ... bez sukcesów na razie... Czy ktoś może w 15 zdaniach wyjaśnić laikowi co jest na żeczy z tym blurowaniem gwiazd ? Kiedy, poco dlaczego i jak ? Pozdr.
 3. Dobrze - to ja będę tym złym - jak zwykle zresztą ;-) Obawiam się niestety że nie do końca powiedziałeś precyzyjnie o tych akcjach ... jeśli chodzi o deep space/space noise reduction. Obie akcje zawierają już w sobie tworzenie maski i trochę jest inaczej niż o tym opowiadasz - w sensie tego na co i jak działają. 1. Deep space noise reduction - działa na najciemniejszych partiach obrazu - maskuje z automatu części jasne i średnio jasne - generalnie służy do działania na "tle"... i robi to świetnie moim zdaniem - nawet bez maski manualnej .... nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją zastosować jak warunki tego wymagają/ 2. Space noise reduction też maskuje z automatu ale pozwala algorytmowi na działanie na nieco jaśniejszych obszarach niż tło jako takie, czyli maskuje nieco mniej - konsekwencją jest odszumianie także jaśniejszych nieco (powiedzmy mgławicowych) części obrazu. Różnica w maskowaniu - jest spora i zalezy od jasności obrabianych partii - znowu nie trzeba robić maski manuallnie, ale można. 3. Jeśli chodzi o les crunchy more fuzzy - to dodatkowo działa jeszcze dość dobrze na przeostrzone krawędzie - np gwiazd... takie jest też jego zadanie - poza odszumianiem - ale to nie jest jakby domena tej akcji. Pozdr. I działaj dalej !
 4. Guiding poległ

  Ale to nie ma znaczenia na tym etapie naprawdę - ustaw montaż przywróć domyślne wartości i jak ogarnirsz jak to działa - a działa "bez wydziwiania" to wtedy można zacząć szlifowanie...
 5. Guiding poległ

  Nie nie trzeba ale nie będzie działać..... ;-)
 6. Guiding poległ

  Na jakiej podstawie ? 2 sekundy - to dobry punkt startowy... Ustawione na polarną ? acha - widzę że nie no to nie ma prawa działać ;-) sory ....
 7. Kolorowe kółka M31

  Napisz tutaj - to jakaś tajemnica ? a może ktoś jeszcze skorzysta ...
 8. NGC7822 po wieloletniej przerwie

  Szaleństwo....
 9. Mój workflow w PS

  Spoko materiał - pożarłem całość ( w słuchawkach) - dla mnie dobra lekcja - maski ++++ Dodatkowo - dowiedziałem się że istnieje cos innego poza Carboni... Wiem chyba co zabiło audio - systemowe dźwięki .... do nich było równane, Pozdr.
 10. Mój workflow w PS

  To nie tak ;-) Jak chcesz to Ci to wyciągnę... Pozdr.
 11. Mój workflow w PS

  Materiał - na pewno jest mega i obejrzę w całości pewnie z 20 razy. Dzwięk niestety jest nagrany bardzo cicho. Praktycznie niesłyszalny - a wszystko na maksa. Masz jak i czym go znormalizować ? Pozdr. Edit - jestem w połowie - wielki szacunek i podziękowania!
 12. ASI 071 PRO - upgrade ...

  No to moje poczucie wyjątkowosci ucierpiało ;-) teraz rozumiem ;-) Tak wracając do tematu poza USB - jeśli chodzi o uszczelnienie tam jest na serio tylko kwestia 1mm za długiej śrubki która nie dociskała oringa... 10 min roboty razem z wyjściem po browara. Pozdr.
 13. ASI 071 PRO - upgrade ...

  Przyznam Adam że nie nie nadążam za Tobą tym razem... ;-) Ja nie mylę tych pojęć ... serio. Ja tylko uważam co starałem się delikatnie przemycić - że taki upgrade w sytuacji kiedy z kamerą nie ma istotnego problemu jest zawracaniem sobie głowy... tyle. Pozdr.
 14. ASI 071 PRO - upgrade ...

  Jasna sprawa. Dla mnie to nie problem, więc daleki bardzo jestem od demonizowania ale są użytkownicy dla których "obsuga" kamery czyli dbanie o desykant i odpowiedni reżim chłodzenia stanowią problem nie do przeskoczenia. Pozdr
 15. ASI 071 PRO - upgrade ...

  No jest to troche kasy .... Ale jak ktoś ma problem z USB 2.0 w odniesieniu do 071 ( ze względu na resztę setupu), albo z wilgocia sobie nie potrafi poradzić z jakichś przyczyn to jest to rozwiazanie... Z drugiej strony pytani na swoim forum czy problem szronienia jest rozwiazany w nowej wersji - odpowiadają "czas pokaże" ;-) ... To świetna kamera - także bez upgradu... Pozdr.
×