Jump to content

delaa

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  879
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by delaa

 1. ^ @flamezz zdecydowanie nie! ^ @warpal zdecydowanie tak! obrabiane w APP? zgadłem? czy nie?
 2. Genialne! 

  135834478_10158039155318315_2036263246117630308_o.jpg

  1. Show previous comments  14 more
  2. razor8246

   razor8246

   jakiego filtra do LP używałeś Szymoff? 

  3. Krzysztof z Bagien
  4. dobrychemik

   dobrychemik

   Nie o tego kraba mi chodziło, ale doceniam :)

    

 3. coś mylisz ;-) Toć NINA na łindołs jest. Instalujesz i działa.
 4. @Tayson a czemu nie chcesz N.I.N.A ?
 5. W Poznaniu idealna pogoda na obserwacje i robienie zdjęć... Jak tam u Was?

  1. Show previous comments  1 more
  2. piotrkusiu

   piotrkusiu

   110% chmur, wieje i pada śnieg

  3. Mateusz.G

   Mateusz.G

   200% chmur 

  4. delaa

   delaa

   U mnie też ale śnieg spadł więc  dziki ładnie widać "na białym" jak demolują trawniki na osiedlu ;-)

 6. W NINIE i PHD2 dziala to bez "hardłeru" - sprawdzone.
 7. DBE - Pixinsight w wersji darmowej. To jest "produkt" który trzeba odjąć od obrazka, przy pomocy pixel math. Są tutoriale na yt.
 8. @janekosa coś świeciło ;-) - takie coś trzeba odjąć ;-)
 9. Przynajmniej w teorii świeci równiej.
 10. OK, Ja też nie - ważny jest charakter i wspólne tematy do rozmowy. Chyba że ma dojść do czegoś więcej, ale zawsze można zgasić światło.
 11. To nie znaczy że go nie ma - dla mnie nie jest ok.
 12. Oczywiście że tak.
 13. I niestety świeci z jednej strony - więc "gradient" jakby w bonusie dostajesz ;-)
 14. @RomekAstrobaza Nie pleśnieje Ci ta wykładzina na balkonie jak zamoknie?
 15. Jeden i drugi "ciągnie w rogach" Canon ciągnie jednak dużo drożej ;-)
 16. Żeby rozwiać wątpliwości co do tego jakie przejściówki i gdzie ma kupić kolega który zadał pytanie - to uprzedzam że start z teleskopu jest żeńskie 54 razy "nie wiadomo ile" ;-) Więc trzeba "kustomowo" zacząć 54 męski i skończyć ---> T2męski ;-) do adaptera bagnetowego. Kolega chce tylko gwinty.
 17. Podniecanie się (niepotrzebne) - otwartym do końca obiektywem ;-) PS. czas, czas, czas - wszyscy gdzieś się spieszą ;-) HNY! @Robson_g - daj Pan RAW-y a nie jakieś ogryzki - serio bardzo mnie ten temat interesuje - bo te jotpegi i wyglądają bardzo dobrze - ba - w tej rozdzielczości gdzie gwiazdy zajmują 1 lub 4 piksele - Twoje jotpegi z Canona podobają mi się bardziej niż 99.5% zdjęć z Samyangów.
 18. @Robson_g - to co wstawiłeś jest z pełnej klatki i tej 135? Jeśli tak to nalegam ;-) poszukaj surówek... albo stacka daj... Bo wygląda to obiecująco dość. A tak jak czytam o pełnych otworach.... to sobie myślę, że to taka trochę miejska legenda. F4 to już bardzo szybko jest jak na astrograf. Poniżej zaczynają się kłopoty (filtry choćby). Niech daje dobry obraz na F4, to starczy mało jest takich teleskopów a za ten piniądz to niemozliwe.
 19. Jest bez cła - z tego co udało mi się znaleźć. Co nie oznacza że mam w 100% racje ;-)
 20. Tak - już oddawalem, na szczęście nowy ze sklepu. Dramat. Nie mam generalnie szczęścia w tym roku ;-) Albo za duże oczekiwania ;-) Zostały mi po Samyangu tylko pierścienie do przymykania wlotu ;-)
 21. to jest E-mount prawda? Więc ma focus flange dist. = 18mm czyli w zasadzie "prawie" tyle co ASI 071 (17.5) więc potrzebujesz tyle albo mniej - jesli chcesz bardziej wyciągać wyciąg (jest go sporo).... ja nie chciałem. Miałem dodatkową przedłużkę tuby żeby tej rury za wyciągiem uniknąć.
 22. Zachęcam do pokazania czegokolwiek. Samyang jakoś do mnie nie dociera w żaden sposób....
 23. Nieastrofotograficzny internet twierdzi że 135L Canona ma mniejszą CA od 200L. Niestety Astrofotograficzny internet w zasadzie jest opanowany przez 135 Samyanga/Rokinona - co bardzo utrudnia wyszukanie w sensownym czasie informacji/sampli. Niestety Google ma swoje algorytmy. Astrobin nic nie pokazuje sensownego albo ja nie umiem szukać. Interesowałem się tym obiektywem ze względu na to że mam 2xC200 i dwa adaptery Astromechanics ze sterowaniem ostrzenia - nawet kiedyś pytałem na tym forum i otrzymałem jedną odpowiedź "że dobry do portretu" ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.