Jump to content

FALA

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About FALA

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 01/28/1970

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koszalin
 • Sprzęt astronomiczny
  SW Mak - 180 na wyczynowym montażu
 1. Żona patrząc z działki po 19 w kierunku północnym zobaczyła "podświetlony na zielono Koszalin". Co ciekawe twierdzi, że słyszała również słaby dźwięk "tak jakby ktoś przestawiał meble".
 2. Zakup takiej listwy raczej nie wystarczy. Na zasilaniu mieszkania, bądź budynku musi być zainstalowany ochronnik przepięciowy, ale i on nie gwarantuje pełnej ochrony sprzętu. Najlepiej jednak fizycznie powyciągać co się da .
 3. Udało Ci się sfotografować piękny układ cieni na Ptolemaeusie, który również obserwowałem tej nocy.
 4. Problem z wyborem teleskopu rozwiązał się tak, że kupiłem SW Maka 180. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Temat można zamknąć.
 5. Wszystko co tu opisujesz jest niezwykle zajmujące, ale nie pomaga mi w podjęciu decyzji, czy kupić nr - 1, czy nr - 2. Gratuluję majsterkowiczowskich ciągotek i widoku na Warszawę z okna.
 6. Dziękuję za linka, nie czytałem tego wcześniej. Dziękuję też wszystkim, którzy zechcieli pochylić się nad moim dylematem. Na podjęcie decyzji zostawiam sobie czas do końca stycznia, muszę to spokojnie przetrawić.
 7. Ja mam newtona 6", ale gdy jedziemy czasem z kolegami za miasto, na obserwacje to go nie biorę, bo Oni mają większe rurki i całe wiaderka dobrych okularów . Zawsze miałem pewien niedosyt Księżyca, którego obraz jest dynamiczny i zmienia się z godziny na godzinę (kto obserwował ten wie), a tu trzeba się zbierać do domu. Tak sobie wymyśliłem, że z takim mobilnym telepem, to będę mógł w każdej chwili wyjść na balkon, czy przed blok i obserwować te ulotne chwile na terminatorze. Pozdrawiam.
 8. A Maskutov Cię nie nęci ? Ma pewne przewagi, o których pisał wcześniej sumas.
 9. Kurcze, tu to mnie kolega zadziwił, oszukują na średnicy zwierciadła to jakaś nowa świecka tradycja ?
 10. Myślisz, że tym celestronem można zobaczyć też trochę słabiej świecących obiektów ( oczywiście gdzieś za miastem ) ? Nigdy nie patrzyłem przez takie katadioptryki. Zawsze był newton albo refraktorek.
 11. Został mi słup Uniwersała z głowicą paralaktyczną, 5kg tubę spokojnie uniesie i zajmuje mało miejsca na balkonie.Ten celestron chwali się jakimiś powłokami StarBright XLT One coś dają? Wezmę pewnie syntę ale tak chciałem zapytać, może ktoś coś podpowie .
 12. Oczywiście, że źle podlinkowałem miały być dwie 6'' Jedna Maskutova i jedna Schmidta Podałem link do celestrona dokładnie 10 razy droższego - takie małe kartofelki
 13. Panowie, małe głosowanko chcę kupić coś na balkon żeby czasem popatrzeć na Księżyc. Co wybrać ? nr -1 http://deltaoptical....-ota,d1709.html nr - 2 Sky-Watcher (Synta) BKMAK150 OTAW PRO
 14. To pierwsze to chyba pożar w Australii
 15. Piękne zdjęcia, piękna prezentacja. Po prostu kosmos.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.