Jump to content

Loki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2040
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2625 Excellent

About Loki

 • Rank
  Syriusz

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.piotrkonopka.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Fotografia przyrodnicza, astrofotografia, muzyka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Doszedłem do wniosku, że cena nieco za wysoka za tę kamerkę. Spada do 200 zł. Mam do niej zgrane jakieś sterowniki. Początkujących przestrzegam, że niska cena przed schodami przy uruchomieniu nie zabezpiecza.
 2. Z rozpędu włożyłem zdjęcie pudełka, a przecież to pudełko od mojego aktualnego guidera. Przepraszam kolegów za to. Wygląda na to, że Orion pudełka nie posiada. Znajdę dla niego bezpieczne pudełko zastępcze. Cena spada do 270 PLN.
 3. Przykro mi koledzy - sprzedany.
 4. Stan bdb. Cena: 650 PLN + koszty wysyłki.
 5. Stan idealny, mam dwie sztuki. Cena za komplet: 600 pln. Cena za sztukę: 320
 6. Cena: 200 PLN + koszt wysyłki.
 7. Kiedyś pracowała u mnie jako guider. Jednakowoż kolorowe kamerki do guidowania to nie najlepszy pomysł, więc jakiś czas temu trafiła do pudełka i się kisi. Może komuś się przyda. Parametrów proponuję w sieci poszukać, bo nie pamiętam :). Cena: 350
 8. Kupiona tutaj na forum. Użyłem ze dwa razy ale pasji obserwacyjnej u siebie nie stwierdziłem. Cena: 700 zł
 9. Normalnie to nie jest. Zielonych gwiazd nadal mrowie. Popatrzyłem w powiększeniu. Zrobiłeś sobie bubu usuwają aberrację chromatyczną. W efekcie otoczenie każdej gwiazdy straciło kolor, bo funkcja nie tylko usunęła obwódkę na gwieździe, ale wyprała z koloru bezpośrednie otoczenie gwiazdy. To powoduje, że w normalnym powiększeniu na zdjęcie nie da się patrzeć, bo każda gwiazda ma otoczkę w innym kolorze niż tło, a na miniaturce robi się zielono, bo ten obszar wokół gwiazdy ma w sobie trochę zieloności. Najlepszy sposób na aberrację chromatyczną to... lepszy obiektyw.
 10. Szacun kolego. Super system. Mam stertę pytań 1. Jaki obszar pokrywa ta detekcja? 2. Czy pozwala rozróżnić mały meteor od meteoru, który jest na krańcach zasięgu systemu? 3. Czy są inne zjawiska mogące dawać fałszywy odczyt (np. wyładowania atmosferyczne)? 4. Czy udało się wizualnie potwierdzić, że to, co system rejestruje to meteor?
 11. To srebrzyste, bo świecą teraz jak psu jajca. Czasami i z południa widać.
 12. Też je widzę. To srebrzyste? Czy jakiś podświetlony cirrus? Idzie na zmianę pogody, a wszyscy wiedzą, że "cirrusy na niebie, pogoda się zjebie..."
 13. Szacun, bo fajny test, ale końkluzji mi zabrakło po ostatnim wpisie. Znaczy się, w zależności od tego jaki bajer wybierzesz przy debajeryzacji, to paski jednak udaje się uzyskać z Titana kolor? Bo w tym ostatnim wpisie nie podajesz które obrazki bajerowałeś
 14. Proponuję wywalić tę UV-kę i po prostu uważać na soczewki. Nie po to walizkę kasy dałeś za fajne szkło, żeby psuć rozdzielczość szybką za 100 zeta.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.