Jump to content

Amper

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  918
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Amper

 1. Minęło kilka dni od ostatniego posta. Wczoraj odebrałem zamówioną przedłużkę, wspornik do wyciągu. Do szczęścia brakuje mi 2 śrubek radełkowanych, ewentualnego anowowania, jak się sprawdzi i pogody do sprawdzenia. Jeżeli się nie sprawdzi, to albo tilt albo zlecę wykonanie monolitu, jak sugerowali koledzy. Wnętrze wyklejone jest czarnym zamszem, takim jak było, jest w oryginale.
 2. Panowie nie jestem specjalistą od rysunku ale zrobiłem rysunek poglądowy, żeby pokazać mój projekt. Jeżeli to nie zda egzaminu, to będzie trzeba zrobić monolit, jak pisze Semlak. Te trzy śrubki, będą dociskały rurkę zaznaczoną na czerwono i będą równocześnie służyły jako "łączniki" tego nowo projektowanego adaptera. Tayson, odpowiedź na Twoje pytanie ze zdjęciem i żółtym znacznikiem, odsyłam do tego tematu: Jest to dokładnie mój wyciąg i tak jak już pisałem w tym temacie, wyciąg, flattener, kamera są połączone gwintami, sztywne połączenia.
 3. Kolega Selmak ma rację, jest to starsza wersja FT. Poniżej zdjęcie zrobione przed oddaniem całości do tokarza: A tak się prezentuje to coś, co wymaga przeróbki o dodatkowy adapter i dwie śrubki.
 4. Ja wymyśliłem to tak, żeby w miejscu gdzie teraz jest jedna śrubka dociskowa, dorobić kolejne 2 co 120 stopni, ale na ten kołnież będzie dorobiona tulejka, która będzie jednoczesnie przedlużeniem tego elementu, co spowoduje większy punkt podparcia dla drawtube. Mam nadzieje, że dobrze to wykombinowałem i spełni swoje zadanie.
 5. Niestety nic nie testuje, bo u mnie pogoda kiepska, a i wyciąg jest u tokarza. Myślałem, że dzisiaj odda z gotową tuleją wspornikową, że tak powiem. Oczywiście, jak tylko odbiorę mój wyciąg, to napiszę i pokażę co wymyśliłem. Muszę też poszukać gdzieś welur samoprzylepny, czarny żeby wykleić to od środka, jak było w oryginale.
 6. Piotr, jutro zrobię jak piszesz. Wywiercę i nagwintuję dwa otwory. Już od dawna o tym myślałem ale zawsze jest coś co mówiło mi nie rób tego! Oj ciężkie mam ostatnie kilka dni, ale muszę się ogarnąć , chwycić się roboty!
 7. Flattener jest połączony gwintem z wyciągiem, tylko tego nie widać, bo to połączenie zrobione jest fachowo przez Tomasza . Tak więc wyciąg, flattener, kamera jest mega sztywno. Trzeba pomyśleć nad całą resztą.
 8. Rozumiem, rozumiem. Wymiana raczej nie wchodzi w grę, wolał bym coś dorobić i dołożyć te dwie śrubki.
 9. Sprzęt do astrofotografii posiadam dość długo, ba w chwili zakupu poszczególnych elementów montaż, refraktor, kamera, wydawać się mogło, że jest to dość dobry sprzęt. Niestety szybko się zniechęcam i każda porażka powoduje, że moja astrofotografia stoi na poziomie bardzo amatorskim. Lata mijają, ja się starzeje, sprzęt się starzeje. Ostatnio wykorzystując pogodę, chwilową, bo nadeszła mgła ustawiłem sesję i klatki jakie schodziły dają dużo do życzenia. Myślałem, że to problem z prowadzeniem, źle ustawionymi parametrami guidera, dlatego zapytałem jednego z kolegów o co chodzi i chodz
 10. Dofinansowanie-ja jeszcze czekam na weryfikację wniosku, a skladalem 6 pażdziernika. Zeby złożyć papiery, trzeba mieć komplet dokumentów, fakture zakupu, wykonania instalacji, jeżeli robiła nam firma. Potrzebne jest też potwierdzenie z zakładu energetycznego o przyłączeniu instalacji fv do sieci. Żeby zaklad energetyczny założył licznik dwukierunkowy i podłączył nas do sieci, potrzebujemy protokół z pomiarami od eletkryka z umrawnieniami i podpisanie odpowiedniej umowy z ZE. ZE ma dwa tygodnie na zmiane licznika . Wcześniej nie wolno uruchamiać naszej domowej instalacji fv, bo licznik jedno
 11. Za krótko posiadam instalacje, żeby pisac o zyskach, ale mogę napisac co wiem. Pierwsza sprawa, to miejsce. Wiadomo, ze nie każdy ma dość dużą powierzchnię dachu żeby instalacje na nim umieścić. Pozostaje grunt, jak w moim przypadku. Wady montażu paneli na gruncie, to cień padający z domu, z drzew itd. Okres zimowy, bedzie dla mnie okresem straconym jeśli chodzi o produkcje prądu. Czas pokaże czy bedzie trzeba myśleć nad inną lokalizacją dla paneli czy wiosna i lato dadzą mi tyle, ze wystarczy na późną jesień i zimę. Falownik tu na pewno trzeba patrzeć na system chłodze
 12. Kolega Selmak miał racje, problemem okazał się rzep, grzałka zobaczę teraz czy uda mi się uruchomić guiding Piotr, teraz klatka wygląda tak:
 13. Brak mi już słów, zawsze coś jest nie tak. Możliwe, że coś się poluzowało, możliwe że coś się zaplątało. Jutro zostaną sprawdzone śrubki i kabelki przez mojego wysłannika . Na tą chwilę mogę jedynie podziękować za dotychczasową pomoc, mam nadzieje że szybko rozwiążę problem.
 14. Cdn nastąpił ale z guiderem, bo montaż wydaje się działać poprawnie. Jak już wspomniałem mam problem z guiderem, kamerka QHY5IIL. Wcześniej ten problem nie występował. Gwiazdki wychodzą jakieś podwójne, rozerwane. Próbowałem też drugiego czipa z kamerki Sbig ST2000XM i gwiazdki może nie są rozerwane ale też nie są ładne i nie da rady uruchomić guidingu. Jeżeli ma ktoś pomysł, to zapraszam na PW udostępnię numer do Anydesk
 15. Rozumiem, że chodzi o pilota zewnętrznego, że tak powiem, a nie tego w Eqmodzie?
 16. Epoka jest taka sama w eqmodzie i planetarium, czas w komputerze różni się z tym w Maximie ale nie mogę go zmienić, nie wiem jak i tak np na kompie jest 21, to w Maximie 20.
 17. Pogody do testów dzisiaj nie ma, ale coś tam zdalnie dłubałem w komputerze. Odinstalowałem ASCOMa i Eqmoda, zainstalowałem ponownie. Poprawy brak, montaż głuchy na próby sterowania pilotem Eqmoda. Wybrałem opcje ASCOM Setup i zmieniłem w ustawieniach EQMOD; port detalis Timeout z 1000 na 2000 i połączyłem montaż z Maximem. Pilot działa, wskazana pozycja na planetarium Maximowym wydaje się być poprawnie wykonana. Jeździłem montażem wschód i zachód i wygląda na to, że wszystko jest OK. Mam jednak do Was pytanie: jakie macie ustawienia wpisane w Setupie ASCOMA do Eqmoda i w samym E
 18. Niestety, dzisiaj przegrałem tą nierówną walkę, straciłem kontakt z Eqmodem, a tym samym z montażem. Wyłączyłem wszystko, może jutro będę działał dalej. Dziękuję Wam za pomoc. Cdn
 19. Resetuje komputer w obserwatorium, bo poległem. Nawet pilot w Eqmodzie przestał mi reagować. Odpalę jeszcze raz wszystko, jak nic z tego nie wyjdzie, to dam sobie dzisiaj spokój. Jutro trzeba wcześnie wstać, a walkę z wiatrakami zostawię sobie na inny dzień.
 20. Oooo widzisz, zapomniałem o pilocie z Eqmoda . Tak, dokładnie tą stronką.
 21. Limity mam zawsze wyłączone, do pozycji startowej raczej nie wrócę, nie fizycznie nie mam jak, działam tylko zdalnie. Posiedzę jeszcze nad tym chwile i pewnie skończę jak ostatnio, wyłączając wszystko i zamykając dach
 22. Teraz po próbie zaparkowania montażu, maxim nie odpowiada, montaż niestety nie wrócił na swoją pozycję parkowania, (widzę na podglądzie z kamery) i muszę zamknąć Maxima. Za chwilkę powrócę i wypróbuję to co pisze kolega Selmak
 23. Tak mi się wydaje. Teraz po wpisaniu danych odczytanych ze strony astrometry.net dostaje taki komunikat:
 24. Tak, bo kamerkę od czasu do czasu włączam. Na pierwszym scrinie jest wybrana gwiazda, a na drugim pokazane jest gdzie planetarium myśl, że jest. PlateSolve, nie jest w stanie obliczyć nowej pozycji, choć wydaje mi się, że fizycznie montaż patrzy we wskazane miejsce.
 25. Tak właśnie robię i cały czas jest tak samo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.