Jump to content

exec

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1579
 • Joined

 • Last visited

About exec

 • Birthday 12/15/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław / Wilczyce

Recent Profile Visitors

1025 profile views

exec's Achievements

148

Reputation

 1. Sprzedam obiektyw do astrofoto Tair 3S. W komplecie obiektyw + osłona przeciwodblaskowa + obie zaślepki + kuferek. 375 zł
 2. Sprzedam Synte 150/750. Teleskop ma wymieniony wyciąg na Crayforda i dorobiony system ASCT (chłodzenie lustra głównego). Cena 375, wysyłka gratis.
 3. Film mi się podobał jako całość, a na niektóre rzeczy można przymknąć oko... jedyne czego mu było potrzeba to większej płynności obrazu przy tak dynamicznych scenach - 48 fps. Bo niestety w wielu momentach tej płynności brakowało.
 4. Ciekawe czy istnieje jeszcze jakiś bardziej gówniany teleskop niż to coś. Z tego co wyliczyłem na szybko to ten teleskop zbiera ok dwa razy mniej światła niż refraktorek 70mm. Inwestować w to coś pieniądze? Średnio sensowne.
 5. Enviropl, z opisu wynika, że mieszkasz gdzieś blisko mnie Odezwij się na PW. Generalnie do obserwacji planet potrzebujesz: planety wysoko na niebie (Jowisz zaraz po zachodzie Słońca jest całkiem wysoko), stabilnej atmosfery(czyli dobrego seeingu), wychłodzonego teleskopu, miejsca z dala od dróg, budynków i innych obiektów 'parujących' ciepłem, skolimowanego teleskopu. Także różnica między balkonem jeszcze na dodatek z (niedajboże) uchylonymi drzwiami w centrum osiedla, a jakiś polem z dala od zabudowań potrafi być naprawdę spora. Filtry niewiele zmienią.
 6. Kalendarze, konkursy... Robert w dużym stopniu kreował astro światek. Ciężko sobie wyobrazić, ze już go nie ma. [']
 7. Za cenę rzecz jasna. Przecież to kilkanaście razy drożej niż za lidletke! Kara jest więc słuszna.
 8. To tutaj: http://m.google.pl/u/m/QoVY5z
 9. Programy do składnia zdjęć mają opcje przycinania zdjęć i składania tylko wspólnego obszaru.
 10. Masz już teleskop za pięć stówek, ale teraz chciałbyś, żeby Ci ktoś dał za darmo coś lepszego? Najlepiej taki za półtorej tyśka, nie? Jeszcze rozumiem jak ktoś żebrze bo nie ma co do ust włożyć, ale zebrać o lepszy gadżecik? W dupach się młodzieży poprzewracało...
 11. Hmm, coraz częściej widać jak ktoś żebrze o sprzęt. Kryzys czy co?
 12. Właśnie o to mi chodziło zadając to pytanie, a Janko dobrze odpowiedział. Masz dobrą lornetkę, to działaj tą lornetką. Jak uda Ci się odszukać przynajmniej z 10 obiektów głębokiego nieba to dopiero wtedy zacznij myśleć o teleskopie.
 13. A jakie obiekty udało Ci się już zaobserwować posiadaną lornetką?
 14. Akurat do planet to nawet kitowa 10-tka całkiem nieźle daje radę (co innego przy ds...). Paweł, myślisz że mniejsza Synta 6, ale z lepszym okularem da lepsze widoki niż Synta 8 z gorszym (przy tych samych powiększeniach)?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.