Jump to content

wtw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

654 Excellent

About wtw

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 06/28/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Otwock
 • Zainteresowania
  Turystyka górska, fotografia, astrofotografia, astronomia, przyroda itp.
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80/600, SW + FF/FR x0,85, SW 150/1000, EQ6 Tento BPC 7x35, Atik 314 L+, SWSA, Fuji X-T1 + kilka szkieł.

Recent Profile Visitors

2178 profile views
 1. Fotki z 31 maja. Halo 22* Majaczące halo 46* Majaczące słońce poboczne. Kawałeczki łuków stycznych. Łuk okołozenitalny. To tyle co jak wypatrzyłem.
 2. Rozumiem, że robisz RAWy?
 3. Za redukcję zakłóceń przy długich ekspozycjach. Jeśli ta opcja jest włączona, to po wykonaniu np. 30 sek. klatki, aparat wykonuje 30 sek. darka i odejmuje go od tej klatki. W efekcie 30 sek. ekspozycja trwa 1 min.
 4. A nie masz takiej opcji jak podświetlona poniżej?
 5. X-H1 to chyba bardziej do filmowania jest dedykowany, ale może się mylę. Czy w ustawieniach powyłączałeś wszelkie NRy itp? Ja korzystam ze starego X-T1 i na brak gwiazd nie narzekam, choć nigdy ich nie liczyłem
 6. Jeśli nie używasz szukacza to możesz montować guider w jego miejsce czyli w stopkę szukacza. Można też spróbować z jakąś dłuższą płytką statywową i jej mocowaniem. Można też użyć drugiego dovetaila i siodełka np GSO. Trzeba się liczyć z tym, że będzie to dodatkowa waga i różnie może być ze sztywnością. Tak jak pisze isset, najlepiej zamocować na stałe w jak najbardziej sztywny sposób.
 7. Zanim ją chmury zasłoniły z 400 mm. Fuji X-T1 Fujinon XF 100-400
 8. Z uwagi, że ten temat został przywołane w statusach może dopiszę jak się sprawa zakończyła. Generalnie winny tej sytuacji byłem ja sam Przy ustawieniu na polarną korzystam z aplikacji PlarFimder. Mam ją ustawioną Star Adventurera, o czym kompletnie zapomniałem ustawiając EQ6 na Polarną. Cały czas miałem gdzieś z tyłu głowy informację, że to co pokazuje apka, w lunetce biegunowej będę widział odwrotnie. Czyli np. w apce Polaris była na godz 9 więc ja w lunetce orientowałem ją na godz 3, a to był błąd ponieważ apka uwzględniała już ten odwrócony widok z lunetki. I tak to kiedyś przypad
 9. Tyle że wywalając petzwala, zmieni Ci się ogniskowa, a co za tym idzie, również światłosiła.
 10. NLC z 21 czerwca. Lokalizacja Białogóra.
 11. Otwock melduje, że na tej szerokości również były dziś widoczne. Kadr niezbyt ciekawy, ale obłoczki piękne, więc nie mogłem się powstrzymać.
 12. Moje skromne NLC z piątku. Fotki zrobione z 51°50'37.3" N. Chowały się za lasem, więc postanowiłem je gonić. Niestety gdy dojechałem na miejscówkę już zniknęły
 13. SW ED 80 po odkreceniu końcówki wyciągu (tej co się montuje kątówkę) ma gwint zdaje się M54, który pasuje do tego FF/FR od SW.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.