Jump to content

eReS

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About eReS

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 06/04/1973

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Trzebinia
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskop Soligor MT-800
 1. Sprzedam montaż Soligor EQ-3 oraz lunetkę biegunową Soligora montaż - 450 lunetka - 110 lub w pakiecie - 550
 2. Sprzedam montaż Soligor EQ-3 oraz lunetkę biegunową Soligora montaż - 450 lunetka - 110 lub w pakiecie - 550
 3. Droga mleczna zrobiona w Okunince nad jeziorem Białym EOSem 450D położonym na misce do prania odwróconej do góry dnem ;-) bez obróbek (to trochę off topic bo nie miałem statywu) Strasznie żałuję, że nie mogłem już zmieścić teleskopu do samochodu a niebo było przepiękne. Takich warunków nie miałem u siebie jeszcze nigdy.
 4. Pięknie, tylko przydałoby się coś podobnego do focenia z lustrzanką
 5. Dzięki, że choć jeden wypowiedział się na moje pytanie ad rem. Co do tekstu Jalego nie uraził mnie tylko raczej rozbawił bo znam też takich co twierdzą, że samochodem poniżej 2000cm3 nie da się jeździć albo lustrzanki poniżej 10tys nie nadają się do robienia zdjęć. Generalnie punkt widzenia zależy od zasobności portwela bo jak ktoś powiedział wyżej lornetką DS-y też można oglądać.
 6. Witam Zaglądnąłem na twoją stronę i widzę, że też masz czy też miałeś mt-800 a mógłbyś mi napisać jakie okulary z tym teleskopem najbardziej Ci odpowiadały ? po przeczytaniu podesłanych przez Hansa linków do Celestii to tak mi się widzi, że powinienem LVW 22 i 9 lub 8mm zakupić, a tak na marginesie to czy NLV zamiast LVW to będzie bardzo duża różnica ? Chciałem to wysłać na priv ale jest jakaś blokada :-(
 7. Proszę osoby, które obserwowały przez mt-800 o napisanie, które okulary dawały najlepsze wyniki wizualne i przy jakich obiektach.
 8. Przy moich współrzędnych 50° 10' N i 19° 29' E to tak od biedy łapię się na ten żółty cypelek na mapie :-) A można gdzieś wpisać współrzędne, żeby pomiar z satelity wyskoczył dokładniejszy ?? przeglądnąłem tą stronę z której celestia zapożyczyła mapkę ale nie widzę.
 9. oooo a gdzie taką mapkę można znaleźć ? Ja szacuję ciemność tak na oko jako początkujący mając porównanie np. z niebem w Krakowie a niebem już blisko Ojcowa. Może przy okazji ktoś mi powie jak fachowo ocenić LP
 10. Do dyspozycji nie miałem zbyt wiele bo Plosle soligora 5,16 i 25mm, Bader Hyperion asferyczny 36mm, NLV 12, Vixen LV5, MEade Plossl 4000 40mm a miejsce to połowa drogi pomiędzy Krakowem a Katowicami umiarkowane lp
 11. No wiem jak jest ułożona ale jednak wydawałyby się, że skoro jest widoczna okiem nieuzbrojonym to przy teleskopie będzie przynajmniej widoczna jako "dysk" , jakaś wyraźna chociaż różnica pomiędzy jądrem a resztą a tu normalne rozlane mleko.
 12. Witam ! Ciekaw jestem czy miałem zbyt duże oczekiwania czy coś jest nie tak ze sprzętem. Spoglądam w niebo przez mt-800 już ok roku i ciągle próbuję z M-31 łudząc się, że kiedyś zobaczę jednak bez używania max. wyobraźni, że jest to galaktyka spiralna i powoli dochodzę do wniosku, że to chyba nie możliwe. Próbowałem już w różnych warunkach pogodowych i najróżniejszymi okularami i zawsze jest to rozmyta mleczna plamka. Dodam, że inne obiekty jakie udało mi się zaobserwować były wizualnie całkiem przyzwoite. Gromady kuliste i otwarte zazwyczaj były wyraźne i rozdzielone nawet w ploslu solig
 13. Planuję zmianę montażu do mojego Soligora mt-800 i tak sobie pomyślałem o S-W H-EQ5 Pro SynScan. Producent podaje nośność montażu 12 kg. Tuba waży 6,8 kg, guider ok 1,5 kg, EOS 450D 0,5 kg do tego szukacz pi razy drzwi wychodzi 10kg. Czy ktoś robił już zdjęcia takim zestawem ? W sklepie wprawdzie doradzają H-EQ6 ale to już spory wydatek jest i waga przerażająca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.