Jump to content

PiotrN

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Neutral

About PiotrN

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 03/29/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Żywiec
 • Sprzęt astronomiczny
  SkyWatcher MAK 127+NexStarSLT, Synta 8", aparat foto i drobiazgi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oczywiście. Wtedy sprzedający odpowiada, że jego sprzęt jest już nieprodukowany i lepszy z takich i takich powodów od tego, który jest teraz na rynku i jest to wg mnie sytuacja jasna. Ja wtedy jako kupujący wiem, że to ogłoszenie jest warte uwagi.
 2. Kupując jako nowicjusz kilka rzeczy na różnych forach astro, brak komentarzy w poście dawał mi poczucie, że oferta nie jest kontrowersyjna - tzn. cena nie jest drastycznie zbyt wysoka i sprzęt nie jest z kategorii "zabawek z allegro". Nie każdą cenę można sprawdzić w Ceneo... Uważam, że skoro jest to post o sprzedaży a nie prywatna wiadomość, to każdy ze względu na "dobro publiczne" ma prawo w przypadku wątpliwości kulturalnie wyrazić swoje wątpliwości. Sprzedający rozwiewa te wątpliwości np podając dlaczego tak drogi/tani jest ten sprzęt i jest ok. Dla kupującego, który jest początkujący w d
 3. Książka od której wszystko się zaczęło to: Wypożyczałem tą książkę z biblioteki szkolnej w szkole podstawowej, a po latach kupiłem na portalu aukcyjnym. Piękne czasy to byly. Potem David H. Levy "Niebo" - piękna inspirująca książka. I potem inne...
 4. Ja miałem ten montaż z Makiem 127 i chodził bardzo dobrze. Obserwowałem planety z okularem 6 mm i dobrze prowadził bez drgań. Montaż znajdywał obiekty w polu okularu 25- 30 mm. Właściwie spozycjonowanyna trzy gwiazdy prowadził planety kilkadziesiąt minut w okularze 6 mm.
 5. Mi właśnie zatrzymali paczkę w urzędzie celnym od firmy ecowitt gdzie zamawiałem stacje pogodową do obserwatorium. Dzwonili do mnie i wysłali emaila z opisem co i jak mam wysłać. Nie interesuje ich za bardzo kwota podana przez sprzedawcę, ale na mnie spoczywa obowiązek podania ceny zakupu na podstawie print screenów zakupu i przelewu. Oczywiście mógłbym podać nieprawdę jak sprzedawca, ale w oświadczeniu jest odwołanie do art w Kodeksie Karnym. Tak więc zapłacę za towar kupiony za 139 dolarów mimo, że Chinczyki podały gift za 45 dolarów. Przyznam, że nie zniechęca mnie to bardzo do zakupów bo w
 6. Ja mam na zbyciu montaż od lx200 + klin paralaktyczny. Bez trójnoga
 7. Zastanawiam się nad instalacją fotowoltaiczną około 1-2kW off-grid do grzania wody użytkowej w bojlerze grzałką elektryczną. Pewnie opłacalność kiepska by była. Jeszcze jeden temat - za kilkanaście lat trzeba będzie zutylizować miliony paneli. Na razie nie wiadomo jak to będzie wyglądało i ile będzie kosztować.
 8. HEQ5 ma być po 20 kwietnia - tak mi napisali w Delcie.
 9. Jakaś masakra. Nigdzie nie można kupić HEQ5 a jak się pojawią to cena pewno mnie zabije... Na Ali są, ale z przesyłką, cłem i podatkiem wyjdzie pewnie z 8.000 zł.
 10. W jakim sklepie znalazłeś EQ5? Ja czekam na HEQ5, ale na razie wszędzie brak.
 11. Adamo, Czy rozważasz sprzedaż tego obserwatorium w wersji do samodzielnego montażu z gotowym dachem, spakowanego na paletę? Zalety byłyby co najmniej cztery: - znacznie tańsza dostawa - możliwość postawienia w trudno dostępnym terenie np. na górce - pewnie trochę niższa cena - możliwość zrobienia wcześniej podłogi i do niej zmontowania obserwatorium bez dźwigania 300 kg Ja byłbym taką opcją zainteresowany.
 12. Ja na początku nie byłem pewny czy ją widziałem - bo po kilkunastu minutach wpatrywania się przez lunetę 18x50 zamajaczył mi mglisty obiekt między gałęziami drzew. Zapamiętałem układ gwiazd i w domu (po sprawdzeniu w Guide) okazało się, że majaczący obiekt był tam gdzie była kometa.
 13. Dziękuję. Zagłębiam się w lekturę. Wysłane za pomocą mTalk
 14. Mi tez gps podaje głupoty na mojej działce. Geodeci przy robieniu kanalizacji zaznaczyli wysokość 443 m a gps w telefonie podał dzisiaj 421 m. Mapy google podają tak samo jak geodeci. GPS Garmina lepiej określa wysokość niż ten w telefonie, ale generalnie gps nie nadają się do dokładnego określania wysokości. Wysłane za pomocą mTalk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.