Jump to content

PiotrN

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutral

About PiotrN

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 03/29/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Żywiec
 • Sprzęt astronomiczny
  SkyWatcher MAK 127+NexStarSLT, Synta 8", aparat foto i drobiazgi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja mam na zbyciu montaż od lx200 + klin paralaktyczny. Bez trójnoga
 2. Zastanawiam się nad instalacją fotowoltaiczną około 1-2kW off-grid do grzania wody użytkowej w bojlerze grzałką elektryczną. Pewnie opłacalność kiepska by była. Jeszcze jeden temat - za kilkanaście lat trzeba będzie zutylizować miliony paneli. Na razie nie wiadomo jak to będzie wyglądało i ile będzie kosztować.
 3. HEQ5 ma być po 20 kwietnia - tak mi napisali w Delcie.
 4. Jakaś masakra. Nigdzie nie można kupić HEQ5 a jak się pojawią to cena pewno mnie zabije... Na Ali są, ale z przesyłką, cłem i podatkiem wyjdzie pewnie z 8.000 zł.
 5. W jakim sklepie znalazłeś EQ5? Ja czekam na HEQ5, ale na razie wszędzie brak.
 6. Adamo, Czy rozważasz sprzedaż tego obserwatorium w wersji do samodzielnego montażu z gotowym dachem, spakowanego na paletę? Zalety byłyby co najmniej cztery: - znacznie tańsza dostawa - możliwość postawienia w trudno dostępnym terenie np. na górce - pewnie trochę niższa cena - możliwość zrobienia wcześniej podłogi i do niej zmontowania obserwatorium bez dźwigania 300 kg Ja byłbym taką opcją zainteresowany.
 7. Ja na początku nie byłem pewny czy ją widziałem - bo po kilkunastu minutach wpatrywania się przez lunetę 18x50 zamajaczył mi mglisty obiekt między gałęziami drzew. Zapamiętałem układ gwiazd i w domu (po sprawdzeniu w Guide) okazało się, że majaczący obiekt był tam gdzie była kometa.
 8. Dziękuję. Zagłębiam się w lekturę. Wysłane za pomocą mTalk
 9. Mi tez gps podaje głupoty na mojej działce. Geodeci przy robieniu kanalizacji zaznaczyli wysokość 443 m a gps w telefonie podał dzisiaj 421 m. Mapy google podają tak samo jak geodeci. GPS Garmina lepiej określa wysokość niż ten w telefonie, ale generalnie gps nie nadają się do dokładnego określania wysokości. Wysłane za pomocą mTalk
 10. U mnie mrowiła antena przenośnego odtwarzacza CD w obserwatorium - okazało się, że to była wina zawilgoconego zasilacza impulsowego. Po przeniesienu sprzętu do domu samo się naprawiło...
 11. Która kamera jest wg was lepsza do planet, Księżyca oraz gwiazd podwójnych ASI 120 MM Mono czy DMK21au618 mono? A może kolor ASI 120 MM? Cena wychodzi podobna, bo używkę DMK mogę mieć za 1000 zł. Dzięki za porady.
 12. Mnie się obiło o uszy, że podatek płaci się w USA, bo google ma tam siedzibę i płacimy googlowi a oni przekazują kwotę wydawcy. Ale zaznaczam, że nie sprawdzałem tego osobiście. Trzeba iść z duchem czasu, ale ten rodzaj wirtualnego zakupu mi nie przypadł do gustu. Nawet Sky&Telescope umożliwia zakup i pobranie pdf i archwizację np. na cd -bez ciągłej inwigilacji google. Z drugiej strony google to chyba najlepszy sposób zabezpieczenia przed piractwem. Boję się czasów, kiedy odpalenie samochodu będzie związane z zalogowaniem się na google. PS. Jestem wiernym czytelnikiem Uranii papierowej.
 13. Kupiłem tam dobsona goto do Synty bo ze wszystkich sklepów dali najtaniej. Nawet Delta nie była w stanie ich przebić, mimo, że są importerem. Jak wiemy co chcemy kupić to warto wysłać zapytanie do wszystkich sklepów. Sklep oceniam pozytwnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.