Jump to content

PiotrN

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Neutral

About PiotrN

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 03/29/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Żywiec
 • Sprzęt astronomiczny
  SkyWatcher MAK 127+NexStarSLT, Synta 8", aparat foto i drobiazgi
 1. Ja na początku nie byłem pewny czy ją widziałem - bo po kilkunastu minutach wpatrywania się przez lunetę 18x50 zamajaczył mi mglisty obiekt między gałęziami drzew. Zapamiętałem układ gwiazd i w domu (po sprawdzeniu w Guide) okazało się, że majaczący obiekt był tam gdzie była kometa.
 2. Dziękuję. Zagłębiam się w lekturę. Wysłane za pomocą mTalk
 3. Mi tez gps podaje głupoty na mojej działce. Geodeci przy robieniu kanalizacji zaznaczyli wysokość 443 m a gps w telefonie podał dzisiaj 421 m. Mapy google podają tak samo jak geodeci. GPS Garmina lepiej określa wysokość niż ten w telefonie, ale generalnie gps nie nadają się do dokładnego określania wysokości. Wysłane za pomocą mTalk
 4. U mnie mrowiła antena przenośnego odtwarzacza CD w obserwatorium - okazało się, że to była wina zawilgoconego zasilacza impulsowego. Po przeniesienu sprzętu do domu samo się naprawiło...
 5. Która kamera jest wg was lepsza do planet, Księżyca oraz gwiazd podwójnych ASI 120 MM Mono czy DMK21au618 mono? A może kolor ASI 120 MM? Cena wychodzi podobna, bo używkę DMK mogę mieć za 1000 zł. Dzięki za porady.
 6. Mnie się obiło o uszy, że podatek płaci się w USA, bo google ma tam siedzibę i płacimy googlowi a oni przekazują kwotę wydawcy. Ale zaznaczam, że nie sprawdzałem tego osobiście. Trzeba iść z duchem czasu, ale ten rodzaj wirtualnego zakupu mi nie przypadł do gustu. Nawet Sky&Telescope umożliwia zakup i pobranie pdf i archwizację np. na cd -bez ciągłej inwigilacji google. Z drugiej strony google to chyba najlepszy sposób zabezpieczenia przed piractwem. Boję się czasów, kiedy odpalenie samochodu będzie związane z zalogowaniem się na google. PS. Jestem wiernym czytelnikiem Uranii papierowej.
 7. Kupiłem tam dobsona goto do Synty bo ze wszystkich sklepów dali najtaniej. Nawet Delta nie była w stanie ich przebić, mimo, że są importerem. Jak wiemy co chcemy kupić to warto wysłać zapytanie do wszystkich sklepów. Sklep oceniam pozytwnie.
 8. Kupiłem kilka rzeczy np. kątówkę przystosowaną do bezpośredniego dokręcenia do MAKa 127, złączkę do koła filtrowego, aby ostrzyło z okularami w Syncie 8, przejście z kamery przemysłowej na 1,25". Nie znam Pana Janusza osobiście, nie byłem u niego w sklepie. Zakupy przebiegły na czas i profesjonalnie. Polecam.
 9. Nigdy nie odłożę lornetki na dach samochodu... - rano wróciłem i pozbierałem szkło na drodze...
 10. Bez 3g chodzi internet, ale z mniejszą prędkością wystarczającą jednak do emaili bez dużych załączników.
 11. Raczej leciał zbyt szybko, aby przetrwał. Nastąpiła defragmentacja, ale to nie znak, że odłamki dotarły do powierzchni Ziemi.
 12. Super zdjęcie! Bardzo fajne kolory. Gratuluję.
 13. Jak myślicie - czy nowe "rewelacje" z New Horizons, mogą w jakiś sposób wzmocnić argumenty przeciwników degradacji Plutona do planety karłowatej?
 14. Sonda podczas zbliżenia nie będzie wysyłała danych, żeby się nie "rozpraszać" - będzie zbierać jak najwięcej informacji/zdjęć na dyski. Potem dane będą sukcesywnie spływały przez wiele miesięcy aż do prawie końca 2016 roku!!!, jak twierdzi NASA, "All data will be returned to Earth by late 2016" (w skutek małej prędkości transmisji) - zdjęć będzie dużo, ale nie od razu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.