Jump to content

alinoe

Społeczność Astropolis
 • Posts

  712
 • Joined

 • Days Won

  1

Everything posted by alinoe

 1. Witam, i pomyśleć, że testowo strzeliłem w ten region ale po ok. 60 klatkach stwierdziłem, że galaktyka za mała i ogólnie nie ma tam nic ciekawego :/
 2. Ekstra! Ładne kolory i przyjemny detal. Ile naświetlałeś pojedynczą klatkę?
 3. Witam, materiał z cyklu M-ka (71) do zaliczenia, czyli gromada kulista w Strzale. Akwizycja i obróbka: STF Mirage 7" (z reduktorem Celestrona do 1134mm), Asi294 kolor, filtr L-pro, HEQ5, 60x120s, Bortle 6, Photoshop, NeatImage. PS: Część halo gwiazd usunąłem, część zostawiłem, żeby nie było jednorodnie.
 4. Eleganckie. Usunąć tylko gradient i powiesić na ścianie.
 5. W ostatecznej wersji usunąłem nadmiar otoczek (glow) na najjaśniejszych gwiazdach i podkręciłem delikatnie czerwień na mgławicy.
 6. Bardzo fajne. Jedyne to bym zblurował środki najjaśniejszych gwiazd i rozmazał maską.
 7. Tak jak w bajce o Leninie... trzeba się cieszyć nawet z tej szmatki PS: Jak ja po nocy w pracy przyjechałem od razu na 9 do Krakowa po ostatni HEQ5 jaki mieli, to po zapytaniu o rabat sprzedawca spytał: "Bierzesz Pan czy nie, bo jak nie, to wysyłam go komuś tam i nie mam czasu na rozmowę". Ta wspomniana szmatka z rąk teleskopy.pl to prawie jak klejnot i relikwia zarazem.
 8. Po kalibracji (ale już gotowego) wychodzi tak: też bedzie ale to nie moja bajka i jak pisałem, poprzednia wersja to moja interpretacja, czyli tak, jak moje oko i głowa sobie to wyobraża. Ciekawe tylko, czemu Siril pokazuje mi ogniskową 1230mm... skoro 1800 * 0.63 = 1134 . Różnica 100mm to dużo.
 9. Witam, jako, że lubię cukierki - taka moja interpretacja tego, co udało się zarejestrować przez 2 ostatnie noce. Mgławica to oczywiście łabędzi Welon. Robione ruskim 7" MC z reduktorem Celestrona F/6.3 (ok. 1134 ogniskowa) na HEQ5, Asi294 kolor, 158x120s z bloku w centrum Tarnowa, Bortle 6. Obróbka: Photoshop, NeatImage. Wersja ostateczna: Wersja 1:
 10. Po takich zdjęciach to szlag człowieka trafia, że jeszcze nie ma tego Epsilona... ale ja nie... kompletnie mnie ten Epsilon i jego wspaniałem spajki na gwiazdach nie interesują... w ogóle... taką mam silną wolę.
 11. Amen. Po mojej ponad 20-letniej przygodzie z astro mogę się tylko pod powyższym podpisać.
 12. Jak dla mnie 1sza wersja zdecydowanie lepsza mimo wspomnianych wcześniej mankamentów. W 2giej galaktyka za bardzo odcina się od tła a kolor jeszcze bardziej wyblakły niż w 1 wersji. Gdyby nie ta lekko niebieska poświata na gwieździe pomyślałbym, że to wersja B&W.
 13. Jak dla mnie to nawet już nie musisz składać koloru bo widzę oczami duszy po tym co pokazałeś, teraz i po ostatniej fotce, że musi być hit Więc już "na zaś" mogę Ci pogratulować wspaniałej pracy nawet jakby nie udało się dozbierać reszty
 14. Dokładnie masz to, co ja kiedyś: Bierzesz długą linijkę, patrzysz przez wyciąg (a najlepiej jakiegoś Chesire'a po drodze) i przykładasz do tuby wzdłuż poziomych/pionowych ramion pająka i widzisz, które masz nierówne. Jeśli będzie jak na moim obrazku, to później śrubami mocującymi luzujesz mocowanie pająka z jednej strony a z drugiej delikatnie dokręcasz, żeby wyrównać i kontrolujesz linijką.
 15. U mnie gwiazdy w gromadzie trochę zielonkawe. HLVG medium i po sprawie
 16. Przeczytałem relacje z poprzednich lat spotkań i wcześniej jedynym warunkiem było posiadanie własnego setupu po to, żeby nikt nie kręcił się bez potrzeby wokół. Rozumiem, że to już nie wystarczy i nawet posiadając takowy i chęć opłacenia zlotu, potrzebna jest rekomendacja?
 17. Cześć, można zerknąć na stacka? (tiff)
 18. Ładne kolory i orzełek.
 19. Czym robione? Newton ASA 10" czy coś nowego?
 20. Przyciemniłem levelsami, wg mnie ciut lepiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.