Jump to content

Karol Wójcicki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  447
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

761 Excellent

2 Followers

About Karol Wójcicki

 • Rank
  Astro-Forum.org

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.zglowawgwiazdach.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Popularyzacja astronomii, zorze polarne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tej dwójce za mną to się należy jakaś nagroda specjalna. 340 km ciągnęli mnie na linie do domu! Tomek, Kasia - jesteście wielcy, dziękuję!
 2. Zmieniają się ustroje, ale ludzie żyją nadal. Daleki jestem od Rusofobii ale faktem jest, że prezydent Putin był funkcjonariuszem KGB, a wielu dzisiejszych generałów "dorastało" w czasach sowieckiej armii i jej metod. Odchodzimy jednak o tematu dyskusji, przepraszam za to.
 3. Kilkanaście miesięcy temu Falcon 9 startował do ISS chwilę przed tym jak ISS przelatywała nad Polską. Wtedy manewry Falcona i gazy wylotowe z drugiego stopnia były obserwowane z Anglii kilkanaście minut po starcie, wysoko nad horyzontem. Teoretycznie w tej sytuacji taki obiekt można by już dostrzec z Polski. U nas panowała wtedy kiepska pogoda i nie wiem czy komukolwiek udało się to zobaczyć.
 4. Albo przespałeś zimną wojnę, albo nie czytałeś podręczników historii
 5. Omamo... To w ogóle nie chodzi o ICH święta ale NASZE. W Związku Radzieckim takie numery były na porządku dziennym. Test rakiety balistycznej w chwili, gdy czujność wroga jest uśpiona? Dajcie lepszy przykład niż świąteczny poranek! O to w tym chodzi, to demonstracja siły w chwili - wydawać by się mogło - super bezpiecznej. Człowiek wstaje rano w świąteczny poranek, a tu zza wschodniej granicy dociera info o teście międzykontynentalnej rakiety blisko europejskich granic. Dziś rano przygotowując tekst dla GW wysłałem zapytane w tej sprawie do rzecznika MON. Myślisz, że dziś dostanę jakąkol
 6. Strzelić rakietą międzykontynentalną o świcie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Stara, radziecka szkoła <3
 7. Mamy oficjalne potwierdzenie: Agencja TASS powołując się ministerstwo obrony Rosji informuje o starcie międzykontynentalnej rakiety balistycznej z poligonu Kapustin Jar (500 km na wschód od Ługańska). Wszystko się więc zgadza http://tass.com/defense/983101
 8. Mamy zdjęcia z Ługańska. Chmura widoczna na wschodzie, to na 100% start rakiety z terytorium Rosji.
 9. Do kalendarza rzeczywiście wkradły się błędy. Godziny części zjawisk zostały podane z godzinnym błędem. Chodzi o momenty wystąpienia faz Księżyca, apogeum/perygeum Księżyca, początki pór roku czyli zjawiska których moment dokładnego wystąpienia nie ma wpływu na obserwacje astronomiczne. Odbiorców kalendarza przepraszam za ten błąd. Wynika on z uwzględniania błędnej strefy czasowej przy generowaniu bazy danych niektórych zjawisk.
 10. Cześć! Dawno mnie tu ne było. Spieszę jednak donieś, że we wtorek 12/12/2017 razem z Gazetą Wyborczą będzie można nabyć bardzo fajny astronomiczny kalendarz ścienny! W środku znajdziecie kalendarium zjawisk astronomicznych na 2018 rok ale przede wszystkim piękne zdjęcia autorstwa Michała Kałużnego (Astrofotografia.pl) i Piotra Potępy (Nightscapes.pl). Dorzuciłem też coś od siebie Gorąco polecam Pozdrawiam, Karol
 11. Witajcie, chwilę się zastanawiałem gdzie dać ten wątek. Zdecydowałem się finalnie na astrofotografię choć sprawa dotyczy filmu. Zjawisko zorzy było przedstawiane już wiele razy na fotografiach, omawialiśmy je również teoretycznie i informowaliśmy o jej pojawieniu się nad Polską. Ale chciałem ugryźć ten temat od trochę innej strony. Podczas moich ostatnich podróży w okolice koła podbiegunowego przygotowywałem się do nakręcenia filmu przedstawiającego zorzę polarną. Przy okazji mojej ostatnie wyprawy na Islandię w końcu udało mi się uzyskać efekt którym chciałbym się z Wami podzieli
 12. Po krótkiej przerwie usiadłem jeszcze raz do materiału. I wiecie? Przekonałem się do tego kontrastu Wyszło zdecydowanie lepiej.
 13. OMATKO! Czyżbym jednak dokonał wpłaty na czas?! BARWO JA! <3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.