Jump to content

el3k

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

78 Neutral

About el3k

 • Rank
  Regulus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  Jasło

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na dniach skończę prosty montaż DIY do focenia na szeroko i planowałem jakiś wyjazd na testy w Beskid Niski w okolice Moszczańca lub na Przymiarki ale jakby coś wypaliło w Bieszczadach to też bym się pisał.
 2. Sprzedaje teleskop Sky Watcher 8", kupiony w DO około 10 lat temu, wersja pyrex, optyka i mechanika bez zarzutu, wizualnie stan dobry, trochę rysek przytarć obudowy, pęknięte gumy na pokrętłach wyciągu, odbarwienia czarnej farby na wyciągu, przejściówkach i szukaczu, odbarwienia na zewnętrznych powierzchniach. Na majowym zlocie astro był kolimowany, W sumie niewiele używany, ostatnie lata w zasadzie tylko stoi i kurz zbiera. Do zestawu dorzucam okular 10 mm kitowy + filtr słoneczny (folia) ND5 z oprawą. Sprzedaje bo coraz bardziej ciągnie mnie w stronę foto jak i dokucza ostatnio brak kasy. Cena 850 zł , odbiór tyko osobisty ewentualnie mogę dowieść w promieniu 75 km.
 3. Akurat miałem aparat wycelowany w inne miejsce, a obserwując z okolic Moszczańca niebo było bardzo ciemne więc jak przeleciał to mnie wręcz oślepiło, ślad widziałem jeszcze po 5 minutach drugi sporo słabszy ale też ładny był około 23:09.
 4. Coś na perseidy ktoś planuje ? Bo ja wstępnie myślę nad okolicami Moszczańca w Beskidzie Niskim.
 5. Może nie tak spektakularne za to trochę inne.
 6. Coś tam na szeroko wyszło
 7. Dobra jadę do was, chmurkę widać ładnie ode mnie z okna ale powinna przejść na wieczór i pogoda pewnie ładna będzie, jak się nie poprawi to najwyżej sobie krajoznawczą wycieczkę zrobię
 8. W Beskidzie Niskim owszem pewnie lepsze warunki ale miejsc gdzie samochodem można na szczyt podjechać mało niestety, tylko jeszcze podajcie gdzie to drugie miejsce jest to podjadę ( jak się nie zgubie po drodze :))
 9. Tak się zastanawiam czy nie wpaść tam do was, w planach miałem Beskid Niski ale jakoś samemu mi się nie chcę.
 10. Dawno mnie na zlocie nie było ale po niedawnym spotkaniu z KrzysztofemZ w rezerwacie Sine Wiry stwierdziłem że czas znowu zacząć coś w niebo patrzeć
 11. A tak z ciekawości czy ktoś nie planuje dzisiaj wypadu w Beskid Niski na obserwacje, bo ja mam ochotę wziąść aparat i pofocić cos dzisiaj.
 12. Okolice maksymalnej fazy. Crop na centrum , bez skalowania i wyostrzania jedynie zabawa kontrastem.
 13. 1200 mm f/6 + EOS 100D + ND5, crop + lekki resize, obróbka na szybko
 14. No i jak z mini zlocikiem ? pogoda jest świetna a noc zapowiada się ciemna
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.