Jump to content

krzysiek.p

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

52 Neutral

About krzysiek.p

 • Rank
  Antares
 • Birthday 10/19/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowa Słupia 50.51.50/E 21.05.30,Kielce
 • Zainteresowania
  Bieganie górskie ultra, astronomia, fotografia, rower.

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  11260778
 • Skype
  508757619

Recent Profile Visitors

1923 profile views
 1. Dzięki za opinie. Wygląda na to, że chcąc próbować z ogniskową 300mm, trzeba celować w coś solidniejszego. iOptron CEM25P , SW HEQ5 Pro Jeśli natomiast postawić na ogniskową maksymalnie 135-200mm to czy np. głowica fotograficzna iOptron SkyGuider Pro sobie poradzi ? Coś od Sky Watchera do 3000zł ?
 2. W czym rzecz ? U mnie wyświetlają się białe litery na ciemnym tle.
 3. Witam, Zwracam się z prośbą o wybór montażu w kwocie do ok. 3000zł z jak najdokładniejszym prowadzeniem i dysponującym udźwigiem ok. 5kg. Sprzęt: Lustrzanka D800 i D750 Takahashi FS60CB 355mm. Obiektyw Jupiter 200mm F4 Miejsce : Wieś, ciemne niebo, zmierzone SQML 21.37 . Założenia: Prosta astrofotografia wszystkiego po trochu, na razie bez guidera. Klatki 60sek. i dłuższe bez pojechania gwiazd mile widziane. W założeniu nauka i rozwój . Mój typ to: iOptron Smart EQ Pro+ Coś innego ? Jakie macie doświadczenia i sugestie w doborze montażu do takiego setupu ? Co sądzicie o moim typie. Poradzi sobie ? Z góry dziękuję za wszelkie porady . Krzysiek
 4. Wątek się nie rozwinął, więc może teraz ktoś wymieni doświadczenia z tym montażem. Pociągnie 200-300mm w połączeniu z lustrzanką ? Bez guidera. Jak z jego jakością. Czy te zębatki/ślimacznice są metalowe . Są różnice w wersji + ?
 5. Witam, Jestem zainteresowany jednym z wymienionych 2'' okularów. Zapraszam na priv. Pozdrawiam, Krzysiek
 6. Witam, Jestem zainteresowany kupnem okularu jak w temacie. W b. dobrym stanie. Ewentualną ofertę proszę na priv. Pozdrawiam, Krzysiek
 7. Posiadam zestawowe WO 20mm/66*, które uważam za ostre okulary w środku pola. Wygodne. Czy BCO 18mm przewyższą je ostrością i transmisją ?
 8. I jak dalsze wrażenia APM- a ? Lorneta została na dłużej ?
 9. Trochę czasu minęło. Jakieś wnioski 15mm vs 18mm ? Równie zastanawiam, bo jeśli jakość obrazu jest znacząca w B 18mm to chyba warto dołożyć kosztem pola.
 10. Myślę podobnie. Chcąc kupić sprzęt ( szczególnie optyczny ) chciałbym nowy nie wyciągany z pudełka . I mam teraz zapaloną lampkę, czy nie dostanę np. okularu ze zwrotu. Ktoś przecież już go rozpieczętował, patrzył itp. Kwalifikuje się jako używany. Nie wspominając już o teleskopie. Moim zdaniem, sprzedawca powinien przyjmować zgłoszony towar z wyraźną usterką, defektem, niedoróbką fabryczną. Tutaj jak najbardziej to prawo powinno nas chronić.
 11. Witam, Kupię w b.dobrym stanie. Ewentualne oferty proszę na priv. Pozdrawiam, Krzysiek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.