Jump to content

wolforzech

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  843
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutral

About wolforzech

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  astronomia, geologia planetarna, astrobiologia, mineralogia, petrofizyka

Kontakt

 • Skype
  wolforzechh
 1. Ile Waszym zdaniem trwał przelot? Obserwacje miałem dość utrudnione. Zobaczyłem go stojąc kilka metrów od latarni.
 2. Witajcie, Idąc z zakupami przez miasto (Wieliczka) na moje szczęście spojrzałem w niebo o 18:09 i zobaczyłem piękny przelot z południa na północ. Moje obserwacje trwały jakieś 4-5 sekund, ale jestem przekonany, że sam przelot zaczął się kilka sekund wcześniej. Czy ktoś też go zaobserwował? Maciek Kwinta, może Ty coś złapałeś na stacji w Krakowie? Pozdro
 3. Z meteorytami jest jak z książkami. Fajnie wyglądają na półce, ale jak ich nie otworzysz to nic nowego się nie dowiesz
 4. Pomyślałem, że warto założyć temat, który umożliwi szybki dostęp do linków czy też opracowań/artykułów napisanych przez użytkowników forum na temat identyfikacji meteorytów. Dzięki temu unikniemy zbędnego spamu w tym dziale. W wolnym czasie zamieszczę tutaj kilka opracowań. Poniżej podsyłam linka, którego warto przeczytać: http://meteorites.wustl.edu/what_to_do.htm . Enjoy!
 5. Ech, szkoda, że nie mam czasu, żeby wziąć udział w konkursie. Z wielką chęcią bym pomógł.
 6. Straszna wiadomość. Pawła znałem słabo, ale był to bardzo miły człowiek. Kondolencje dla rodziny.
 7. Ludzie na forum chcą Ci dobrze doradzić. To już jest standardem, że w tym dziale jak ktoś słyszy, że nie znalazł meteorytu tylko smieć to zżyma się niesamowicie i za wszelką cenę chce udowodnić, że jednak jest inaczej. Dlaczego uważasz, że wszyscy wciskają Ci wałek? Był już jeden taki spec tutaj na forum, który twierdził, że wszyscy knują spisek, żeby tylko on nie dowiedział się, że znalazł meteoryt. Tak naprawdę znalazł ewidentnie ziemskie skały i jakieś odpady hutnicze. Ja cudów nie gwarantuję.
 8. Zrobił się lekki chaos w tym temacie. Jeżeli chcesz mieć pewność czym jest to znalezisko, to zapraszam do Krakowa do Instytutu Nauk Geologicznych UJ. Ewentualnie możesz wysłać mi kawałek znaleziska. Jeżeli reflektujesz to info na priv.
 9. Są, są, ale inaczej wyglądają
 10. Dokładnie tak jak napisał Lampka - krzemień.
 11. Porni, to co wstawiłeś wygląda jak limonit.
 12. Wesołych Świąt! :)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.