Jump to content

patrix

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  686
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,208 Excellent

About patrix

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Glucester/Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

1,366 profile views
 1. Czyli mamy taki sam sprzęt U mnie zarówno z 6D jak i 1100D zapisuje jednocześnie i w aparacie i na karcie Asiair, z tym że jak pisałeś wcześniej, na karcie Asiair mam czarno białe FITy, z których wprawdzie nie korzystam, ale zawsze to jakaś kopia na wypadek awarii karty w aparacie.
 2. @sidiouss ile za takie cacko sobie życzysz?
 3. W takim razie coś pokombinuje. Tylko muszę kogoś dorwać z drukarką 3D
 4. A byłbyś tak miły i podrzucił mi linka z tymi obejmami
 5. A obejmy jakie masz? To jest jakiś ATM, czy pasują z jakiegoś innego obiektywu? Być może właśnie dlatego,że masz go tak zamontowanego nic u Ciebie nie widać. U mnie te "ugięcia" czy jak to nazwać występują jak fotografuje południowe niebo nisko nad horyzontem. Sam nie wiem czy to wada obiektywu, czy po prostu ten typ tak ma i potrzeba go usztywnić.
 6. Jak masz zawieszony aparat z samyangiem na montażu? Masz jakieś zdjęcie zestawu? Pytam, bo mi wydaje się, że ten obiektyw jest na tyle ciężki, że na rogach z jednej strony mam lekkie krechy zamiast punktowych gwiazd, a u Ciebie całe pole jest dobre.
 7. Orion Optic VX10 f4.8 1/10 plus wygodny uchwyt, kolimator laserowy Baader Mk.III, TeleVue X2C 2", TS 8x50. Teleskop wyśmienicie sprawdza się w obserwacjach. Nie ma co go porównywać z chińczykami, bo to zupełnie inna klasa. Kilka razy użyłem go również w połączeniu z Canonem 6D, tylko do tego niestety trzeba mieć już dobre prowadzenie. Cena nowego na dzień dzisiejszy to £955 , nie licząc dodatków. Myślę,że po trzech latach użytkowania wart jest razem z akcesoriami 2500PLN i tyle chciałbym za niego dostać. Tutaj jest strona producenta razem z opisem- https://www.orionoptics.co.uk/VX/vx10-10l.html?qty=0.00&sub=0.00&shp=0.00&dis=0.00&vch=0.00&tax=0.00&tot=0.00&unt=0&sd=&tp=CONTINUE+SHOPPING Wysyłka w grę nie wchodzi. Odbiór osobisty w Bielsku, ewentualnie mogę podjechać w jakiejś "przyzwoitej" odległości.
 8. 1. sprzedane 2. sprzedane 3. Filtr Optolong UHC Eos Clip 190 zł 4. Filtr Astronomic Ha Eos Clip 870 zł 5. Carl Zeiss Jena SONNAR 135mm f3,5 MC 230 zł 6. sprzedane plus koszt wysyłki
 9. 1. sprzedane 2. Baader MPCC MkIII 430 zł 3. Filtr Optolong UHC Eos Clip 190 zł 4. Filtr Astronomic Ha Eos Clip 870 zł 5. Carl Zeiss Jena SONNAR 135mm f3,5 MC 230 zł 6. sprzedane plus koszt wysyłki
 10. 1. EQ6 USZKODZONY sprzedany 2. Baader MPCC MkIII 430 zł 3. Filtr Optolong UHC Eos Clip 190 zł 4. Filtr Astronomic Ha Eos Clip 870 zł 5. Carl Zeiss Jena SONNAR 135mm f3,5 MC 230 zł 6. rejestrator GISE GS-M1004NH 50 zł plus koszt wysyłki
 11. 1. EQ6 USZKODZONY To jest mój "zapasowy" montaż,którego używałem czasami do wizuala i avikowania. Do tej pory działał bez zarzutu. W tej chwili montaż się włącza,ale nie ma komunikacji z pilotem,kablem EQdir jak również modułem bluetooth-patrz zdjęcie. Moduł bluetooth jest widoczny w tablecie/laptopie,jednak nie da się z nim połączyć. Niezależnie jaki użyje zasilacz nie zapala się tez czasami dioda zasilania. Nie wiem co może być powodem awarii,być może trzeba wymienić płytę główna,choć to tylko moje takie gdybanie. W każdym razie, ja się tego nie podejmę. W komplecie pilot,dwie przeciwwagi i statyw. Cena to 1200 zł. Nawet po dodaniu kosztu wymiany płyty i tak będzie taniej niż wersja biała. 2. Baader MPCC MkIII -stan praktycznie jak nówka. Cena - 450 zł 3. Filtr UHC OPTOLONG do pełnych klatek Canona. Przy dużym sztucznym zaświetleniu, działa dość przyzwoicie,tzn wycina LP,ale fałszuje kolory. Oczywiście można je potem zbalansować np. w PS-ie,lub przed sesja wykonać Custom White Balance i po sprawie. Cena-200 zł 4.Astronomic Ha Eos Clip To ten filtr- https://www.modernastronomy.com/shop/fi ... er-eos-xl/ Filtr nadaje się do używania z pełną klatka Canona. W moim przypadku był to 6D. Cena - 900 zł 5.Carl Zeiss Jena SONNAR 135mm f3,5 MC Obiektyw kupiłem jakiś czas temu,jednak zaraz po nim nabyłem Samyanga 135mm,wiec z tego w ogóle nie korzystałem. Cena - 250 zł 6.GISE GS-M1004NH-miałem go użyć w obserwatorium,ale troszeczkę się zmieniły plany,wiec jest mi już nie potrzebny. Użyty kilka razy do wstępnej konfiguracji kamer. rejestrator jest kompletny. tzn. mam zasilacz,myszkę pudełko. Cena - 60 zł Montaż ze względu na rozmiary i wagę TYLKO do odbioru w okolicach Bielska. Do reszty proszę doliczyć 10 zł na wysyłkę. Oczywiście mogę podjechać w rozsądnej odległości od Bielska-Białej, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
 12. Bielsko-Biała-perfekt. Zero chmur, jedynie wilgoć i -13 stopni dały się we znaki. Nad ranem zaczęła unosić się mgła,ale i tak nie przeszkodziło to jakoś znacząco w obserwacjach.
 13. Czy da się z pliku fits odczytać numer seryjny kamery Sbig?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.