Jump to content

Tom-cio

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1295
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Tom-cio

 1. To jest efekt toczenia z tzw. 2 zamocowań
 2. Balkonarium... Świetne Nieśmiało dodam tylko, że ten "szatański pomysł" składa się z 2 "dekli", z których dolny jest przykręcony na stałe przez stelaż do ściany, a górny na którym (na stałe) spoczywa montaż, ma możliwość regulacji względem dolnego. Śruby regulacyjne mają kontry i wystarczy ustawić go na polarną TYLKO JEDEN RAZ. Pozycja jest powtarzalna więc oszczędność czasu jest oczywista. Na pytanie, czy całość zadziała tak, jak została zaprojektowana z pewnością odpowie jego Użytkownik. Życzę miłego i powtarzalnego użytkowania.
 3. Steki w knajpie zafundowali nam takie, że pół zostało na następny dzień
 4. Obecne 15* w Polsce to prawie mróz...
 5. Bogdan ma "softowego cykora"... Poza tym, nie zawsze jest czas aby ten program napisać. CCDC ma swoje wady, ale dobrze zaprogramowany działa super. Jego specyfika powoduje, że manualne sterowanie jest szybsze. Osobiście jednak wolę program + spanko Zabezpieczenia w e-Eye teoretycznie nie pozwalają na awarię, ale to tylko elektronika. Najfajniejsze w całej sprawie jest to, że tam daleko coś się smaży, a przez (jakiś) komunikator spędzamy wspólnie czas przy... czymś..., czego nie dałoby się wysuszyć np. podczas sesji wyjazdowej!!!
 6. Jeśli do ustawiania na N (lub S) używamy lunetki biegunowej lub np. kamerki, która później wyświetla obraz gwiazdy i miejsce, do którego należy ją po pomiarze przesunąć śrubami regulacyjnymi - WYPOZIOMOWANIE GŁOWICY NIE MA ZNACZENIA - może być przykręcona pionowo do słupka w płocie sąsiada Co innego jeśli używa się dedykowanego softu (typu np. PemPro), który po pomiarze wylicza ile obrotów konkretnej śruby regulacyjnej i w którą stronę należy zapodać, żeby trafić tam gdzie należy. To konkretne rozwiązanie mają np. PARAMOUNTy i wtedy wypoziomowana głowica ma znaczenie. Tylko wtedy. Ludzie
 7. Model nie wymaga enkodera w De. Jeśli dryf, czy jak to tam nazwać, jest symetryczny względem południka, to albo są to albo ugięcia, albo refrakcja atmosferyczna i dobrze zaaplikowany model uwzględni te mankamenty
 8. A model nieba jest wgrany??? Coś w stylu T-Point
 9. A mnie się kiedyś wydawało, że zrobiłem dobrego tripleta... Genialne!!!
 10. Tak na rok/dwa... Później np. któryś biegun, a co...
 11. Najlepszy zestaw to ten, który posiadasz. Najbardziej docelowy to ten, na który właśnie polujesz
 12. Jest zmostkowany z amperomierzem...
 13. A może AstoWalker??? Oddam za 3stufki , u mnie leży.
 14. Popatrzcie jak świat poszedł do przodu. Kilka lat temu taka fota była w zasięgu półmetrowego RCka, a teraz
 15. To trzeba zrobić złączkę regulowaną Jakby coś, to PROJEKT u nas cały czas gratis
 16. GRATULACJE!!! W przypadku śnieżnej zimy, przed otwarciem dachu trzeba go będzie najpierw odśnieżyć
 17. Jako uczestnik przedsięwzięcia dodam tylko, że to kawał wspaniałej przygody za równo w sensie astronomicznym jak i towarzyskim.
 18. Jeśli chodzi o teleskop to GRATULACJE, jeśli o mont to zdaje się, że ktoś na forum sprzedaje AP1200...
 19. Pomysł z dodatkową przeciwwagą świetny, ale dokręcanie jej na zasprzęglonej osi RA już nie bardzo
 20. Gratulacje. Kolor świetny, ale Detal w BW do dopiero osiągnięcie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.