Jump to content

Mitek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,796
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

117 Good

1 Follower

About Mitek

 • Rank
  Społeczność AP
 • Birthday 08/25/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Goleniów
 • Zainteresowania
  Astronomia, Astrofoto, technika, maszyny
 • Sprzęt astronomiczny
  145/950 własnej produkcji, EQ6 Lustrzanka cyfrowa Canon, Nikon CP 4500, Mak 90/1250, Zeiss Telementor, masa złączek, pierścieni, obejm, dovetaili, pierścieni pośrednich własnej prod. ..

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mitek

  Rotator

  Nie da się w zasadzie utrzymać osiowości stosując rotator jaki kolwiek. Tylko dokręcenie do czoła daje 100% pewności. ale wszystko trzeba stosować w granicach rozsądku, jeśli korzyści korzystania z rotatora są duże można go zastosować. To zależy jaki konkretny setup z dana wielkością chipa oraz długość ogniska dysponujemy, przy sprzyjających warunkach lekka nieosiowosc może pozostać ledwie zauważalna. Większość ,jak nie wszystkie wyciągi cierne maja tragiczna osiowość a jednak ludzie radzą sobie z astrofoto bardzo dobrze:) Tak jak Kolega wyżej wspomniał- ustawienie w obejmach nie narusza osiowości choć przy nieumiejętnych zastosowaniu ten metody rura może wygiąć się w banan. W Newtonach to nie za bardzo chce działać;P
 2. To żaden problem wyprostować. żadnego popukiwania, tylko nacisk śrubowy ,poprzez miękki materiał. Trzeba wyczuć moment kiedy oska będzie się poddawać i faktycznie prostować a nie tylko sprężynować i wracać do poprzedniego stanu, po przekroczeniu pewnego progu łatwo wygniesz w drugą stronę i znów trzeba będzie prostować.
 3. Tak dla ścisłości jest dokładnie odwrotnie;) średnica gwintu żeńskiego jest zawsze mniejsza.
 4. Korektor ma gwint o skoku 0,75 a skok 0,5 ma adapter do Canona- faktycznie, sorry za zamieszanie.
 5. Rotor pola masz za wyciągiem prawda? Więc badasz równoległość płaszczyzn samego rotora. Jesli chcesz zbadac sam wyciąg jak trzyma oś musisz obracać zamocowanym wyciągiem w uchwyt tokarski poprzez zaczkę wykonana z jednego zamocowania i nie ściąganą a z uchwytu.
 6. Na moje oko gdzieś ten czujnik nie dolega , poziom "zero" ustalasz przy jakim wsunięciu trzpienia czujnika?
 7. Jeżeli wyciąg tego typu daje Ci taka dokładność to jest lepiej niż dobrze. Chociaż nie chce mi się wierzyć, bo testowałem trochę tych wyciągów i żaden nigdy nie był aż tak dokładny. Druga sprawa to ze pod obciążeniem może to się pogorszyć, co jest więcej niż pewne. Ale zaraz, zaraz- jak Ty to obracasz?
 8. 0,02 odchylenia przy pełnym obrocie? Jak to testowałeś?
 9. Sory za offtopa ale dobra ta fota na upalne lato!:)
 10. Oddałem Ci kasę i w tym wątku nie wskazałem że chodzi o Ciebie ani nie przenoszę prywatnych rozmów na publiczne forum. Dlaczego to robisz?
 11. Nie podałem Twoich personaliów więc nic nie muszę.. Sam wyskoczyłeś...
 12. Do sprzedania dwie złączki, z tego pierwsza składa się z 3 części. (bo ma zakres regulacji) 1. Złączka -z jednej strony gwint M48x0,75 męski z drugiej strony M48x0,75 żeński. Długość minimalna z kontrą 18,20mm, długość maksymalna z kontrą 25mm Cena 120zł 2. Pierwsza strona M 48x0,75 -druga strona M42x0,75 (T2) -Grubość kołnierza (radełkowanego 1mm) -Cena 60zł Ceny okazyjne - przynajmniej tak mi się wydaje. Sprzedaje tanio bo Kolega zrezygnował z ich kupna ze względu na brak radełka na tym gł. pierścieniu. (No koments) Możliwość poprawek typu skrócenie lub co kol wiek ale radełka już nie zrobię, bo zdeformuje się bardzo wysokiej normy tolerancja wykonana złączki. ucenie lub co innego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.