Jump to content

Mitek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1803
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

118 Good

1 Follower

About Mitek

 • Rank
  Społeczność AP
 • Birthday 08/25/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Goleniów
 • Zainteresowania
  Astronomia, Astrofoto, technika, maszyny
 • Sprzęt astronomiczny
  145/950 własnej produkcji, EQ6 Lustrzanka cyfrowa Canon, Nikon CP 4500, Mak 90/1250, Zeiss Telementor, masa złączek, pierścieni, obejm, dovetaili, pierścieni pośrednich własnej prod. ..

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy w zdjęciach był wycinany kościół i obrabiany osobno ?czy zastosowałeś HDR?
 2. Mam pytanko: Punkty wspólne ustawiasz sam w sofcie do składania panoram czy zdajesz się na automat?
 3. Kleje o których piszesz " anaerobowe " są rożnej mocy (można lekko zerwać albo bardzo trudno. ale to raczej kluczem można odkręcić, napewno nie za radełkowaną część ręcznie;)
 4. Głównymi trucicielami powietrza są niestety auta na benzynę oraz na tzw. ropę. Zapalając kieliszek paliwa 20mlilitrowy w zamkniętym pomieszczeniu mamy trujący dym który uśmierci wszystko co się tam znajduje. a jak sprawa ma sie z LPG? Inaczej. Gaz spalany w kuchenkach jest dopuszczalny o ile jest wentylacja, żeby tlenek węgla nie był produktem spalania gazu ziemnego a tylko CO2 i para wodna. Gdyby wyeliminować powyższe było by ok mimo spalania w piecach węgla i drewna a jak do tej zupy z mgły komunikacji dołożymy spaliny z kominów mamy jak mamy. Propaganda zachodu jakoby to piece były winne są ściemą. Oni potrafią obwiniać krowy i inne zwierzęta hodowlane o produkcje gazów cieplarnianych.
 5. Moim zdaniem płyta bezpośrednio przylegająca do statywu powinna być okrągła.
 6. Ilu jest zarejestrowanych uczestników Astropolis czynnie korzystających z forum? Najlepsze efekty uzyskasz dzieląc koszty na każdego. Warto przed podjęciem decyzji zrobić referendum na Astropolis czy społeczność godzi się z tym ,Jeśli kwota miesięczna była by niewielka, myślę, ze nikt nie miał by z tym problemu. Niezapłacenie kwoty przez danego usera powinno skutkować delikatnym przypomnieniem o kosztach utrzymania forum z liczbami, które wstawiłeś na początku tematu.
 7. Mitek

  Rotator

  Nie da się w zasadzie utrzymać osiowości stosując rotator jaki kolwiek. Tylko dokręcenie do czoła daje 100% pewności. ale wszystko trzeba stosować w granicach rozsądku, jeśli korzyści korzystania z rotatora są duże można go zastosować. To zależy jaki konkretny setup z dana wielkością chipa oraz długość ogniska dysponujemy, przy sprzyjających warunkach lekka nieosiowosc może pozostać ledwie zauważalna. Większość ,jak nie wszystkie wyciągi cierne maja tragiczna osiowość a jednak ludzie radzą sobie z astrofoto bardzo dobrze:) Tak jak Kolega wyżej wspomniał- ustawienie w obejmach nie narusza osiowości choć przy nieumiejętnych zastosowaniu ten metody rura może wygiąć się w banan. W Newtonach to nie za bardzo chce działać;P
 8. To żaden problem wyprostować. żadnego popukiwania, tylko nacisk śrubowy ,poprzez miękki materiał. Trzeba wyczuć moment kiedy oska będzie się poddawać i faktycznie prostować a nie tylko sprężynować i wracać do poprzedniego stanu, po przekroczeniu pewnego progu łatwo wygniesz w drugą stronę i znów trzeba będzie prostować.
 9. Tak dla ścisłości jest dokładnie odwrotnie;) średnica gwintu żeńskiego jest zawsze mniejsza.
 10. Korektor ma gwint o skoku 0,75 a skok 0,5 ma adapter do Canona- faktycznie, sorry za zamieszanie.
 11. Rotor pola masz za wyciągiem prawda? Więc badasz równoległość płaszczyzn samego rotora. Jesli chcesz zbadac sam wyciąg jak trzyma oś musisz obracać zamocowanym wyciągiem w uchwyt tokarski poprzez zaczkę wykonana z jednego zamocowania i nie ściąganą a z uchwytu.
 12. Na moje oko gdzieś ten czujnik nie dolega , poziom "zero" ustalasz przy jakim wsunięciu trzpienia czujnika?
 13. Jeżeli wyciąg tego typu daje Ci taka dokładność to jest lepiej niż dobrze. Chociaż nie chce mi się wierzyć, bo testowałem trochę tych wyciągów i żaden nigdy nie był aż tak dokładny. Druga sprawa to ze pod obciążeniem może to się pogorszyć, co jest więcej niż pewne. Ale zaraz, zaraz- jak Ty to obracasz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.