Jump to content

Mitek

Biznes
 • Content Count

  1,780
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

110 Good

1 Follower

About Mitek

 • Rank
  Społeczność AP
 • Birthday 08/25/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Goleniów
 • Zainteresowania
  Astronomia, Astrofoto, technika, maszyny
 • Sprzęt astronomiczny
  145/950 własnej produkcji, EQ6 Lustrzanka cyfrowa Canon, Nikon CP 4500, Mak 90/1250, Zeiss Telementor, masa złączek, pierścieni, obejm, dovetaili, pierścieni pośrednich własnej prod. ..

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przerabiasz aparaty za ponad 6tysi a szkoda Ci piętnastaka na wysyłkę paczki? Zmienili bo wielu leci z Pocztą w kulki wysyłając to co powinno być w paczce listem.
 2. Miałem kiedyś fotopułapkę. Zasilałem ją zewnętrznym akumulatorem o większej pojemności niż dedykowane baterie bo szybko siadały i diody IR słabo świeciły. Nagrywałem kąpiące się dziki w lesie w grzęzawiskach, o każdym ruchu byłem powiadamiany zdjęciem na telefon. Fajna sprawa. Pamiętaj ,ze oczy w oświetleniu IR wyglądają koszmarnie. W przypadku niezadowolenia z diod IR tych montowanych w kamerce można dodatkowo doświetlić scenę zewnętrznym oświetleniem IR.
 3. UE zmierza bardzo małymi kroczkami do totalnej kontroli paragrafami każdej dziedziny życia obywatela. Zanim weszliśmy w ten tzw. Eurokołchozu mieliśmy 2 tomy prawa, teraz mamy od ziemi po sufit rożnych rozporządzeń biurokratów oderwanych od realiów życia codziennego. Wiele dyrektyw, w tym znana dyrektywa o broni zmierza właśnie w tym kierunku. To nie jest tylko ACTA II .Duch EU mi się nie podoba. Wszystko ogrodzone, obkamerowane, obwarowane, w dodatku psychika ludzi się zmienia w złym kierunku, dzisiaj w PL nienormalnym i niewyobrażalnym jest iść do sąsiada pożyczyć kilo cukru, kiedyś normalka, wystarczy, że otworzysz piwo na mieście i zaraz jadą bo jest monitoring. Kiedyś rozładował mi się akumulator, dzwonię po Straż Miejską a oni się pytają na jakiej ulicy jestem a ja im ,ze nie bardzo wiem, to oni do mnie : "Pomacha Pan ręką to będzie my wiedzieć, ze to Pan";) Odległy krok bo pewnie odległy ale kiedyś wymyślą chipy dla ludzi i powiedzą ,że to słuszne bo dla bezpieczeństwa- zawsze będą wiedzieć gdzie jesteś, i wielu to łyknie. Wielu ludzi nie widzi zagrożenia i się cieszy bo sypną parę groszy na drogi itp.
 4. Niebawem wstawię, muszę kupić najpierw namiot bezcieniowy. Wstawię także test pokazujący wyższość połączeń gwintowych nad Clampingringami, przy pomocy czujnika zegarowego.
 5. dla mnie to co najmniej podejrzane, że dygnitarze Europejscy nagle zaczęli się troszczyć o "artystów"... Najprawdopodobniej w tym wszystkim chodzi o coś znacznie więcej... Widzę wielu dało się oszukać i nabrać na ich propagandę i oficjalne stanowisko.
 6. Nie kop jej, tylko w tej sprawie napisz do Mitka z forum.;)
 7. Mitek z Astropolis dorabia takie złączki;) Napisz do niego.
 8. To jest tak, że balansowanie siłą docisku obydwu śrub ale umiejętne "potrafi poprawić znacznie osiowość." Kiedyś robiłem testy na wyciągu Baadera dlatego się tym dziele. Czujnik jest z dokładnością do 0,001mm. dlatego robi się taki helikopter;)
 9. Wstawiam obiecany filmik. Nas interesuje bicie tulejki drawtube względem tulei głównej wyciągu. Bicie czyli inaczej przekoszenie w tym wypadku. https://youtu.be/6n20Lh8xA2I Chyba w 22 sek filmików proszę zwrocie uwagę jak odkręcenie śrub blokujących drawtube pogorszyło osiowość, widać wskazówka czujnika "robi więcej okrążeń" Jakość filmiku zmienieć najlepiej na 480p
 10. Czyli generalnie śruba powinna być odkręcona -wtedy jest lepsza osiowość? Może jeszcze dziś uda mi się nakręcić filmik o wpływie tej śruby na oś ,na maszynie z czujnikiem zegarowym.
 11. Cześć. Pytanie w jaki sposób pozbyć się tego obrzydliwego szpiega. Wiadomo o kogo chodzi? Wyszukiwarka haseł znanej korporacji. Celowo nie wymieniam nazwy. Chciał bym raz na zawsze odciąć się od tego. Jak to możliwe ze na to pozwolono? Nie życzę sobie aby mnie szpiegowano, przecież sporo użytkowników starszej daty jest nieświadoma tego. Jak z tym sobie poradzić? -Wiedzą gdzie mieszkam -jakie mam zainteresowania - co kupuję - czego szukam w internecie i o wiele więcej. Przecież tak być nie może czy na takie coś nie potrzeba zgody prokuratora?
 12. Testowałem na tokarce taki wyciąg cierny- akurat Baadera. Trzymał oś w miarę ale tylko po zablokowaniu śruby do blokowania ruchu drawtube. Ogólnie jestem zdania ze tanie wyciągi cierne średnio nadają się do astrofoto. Nadają się ale trzeba tam wszystko rozgryźć i prawidłowo ustawić. W moim wiedziałem jak mocno mam dokręcić wszystkie śrubki i w którym miejscu wysuwu traci osiowość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.