Jump to content

Mateusz_S

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  340
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

151 Good

About Mateusz_S

 • Rank
  Altair
 • Birthday 05/27/1982

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lubin woj. Dolnośląskie
 • Sprzęt astronomiczny
  Mak 127, lornetka 20x60, trochę innego szkła.

Recent Profile Visitors

692 profile views
 1. Jak na półcieniowe to i tak całkiem ładnie widać Ja mam chmury dlatego zdjęć nie będzie ale w przerwach pomiędzy widać wyraźnie.
 2. Cały dzień bez ani jednej chmurki a im bliżej zaćmienia Księżyca tym więcej chmur. Znaczy się wszystko w normie ;)

  1. Fredrixxon

   Fredrixxon

   Podobno stałe elementy życia dają poczucie bezpieczeństwa ...

 3. Słuszna uwaga. Należałoby więc zastanowić się do jakiej liczby musiałaby spaść populacja aby zagroziło to przetrwaniu gatunku. Wiem że pytanie trochę abstrakcyjne patrząc na obecną liczebność Homo sapiens sapiens. Ale odpowiednio zmutowany, szybko przemieszczający się patogen mógłby znacząco zmienić sytuację.
 4. Czy nikt nie poruszał tutaj takiej oczywistej oczywistości wyautowania się ludzkości jak antybiotykooporne bakterie? W których hodowli całkiem nieźle nam idzie przepisując na byle katarek antybiotyki i nie wybierając dawki do końca ( bo zrobiło sie lepiej). Myślę że to obecnie jedno z większych zagrożeń, niekoniecznie związanych z jakimś wielkim kataklizmem ale na które wszyscy maja jakiś wpływ. Edit: Dopiero zauważyłem że w pierwszym poście jest coś o epidemii ale w postaci obrazka!?
 5. To jeszcze moje. Seeing balkonowy ale były momenty
 6. Wygląda jakby w przeszłości coś wielkiego uderzyło w Charona, i ten rdzawy kolor, podobny widać na powierzchni Plutona. Zupełnie jakby jakaś rdzawa materia przyprószyła powierzchnie. Ciekawe czy ma wspólne pochodzenie. Jestem mile zaskoczony ilością szczegółów widocznych na Plutonie i Charonie. W dodatku są nieludzko nieziemskie i piękne
 7. Nie mogłem zasnąć złożone na szybko dzisiejsze zaćmienie.
 8. Tak ale cytując też z NASA: "These are not actual color images of Pluto and Charon—they are shown here in exaggerated colors that make it easy to note the differences in surface material and features on each planetary body. " Jednak bez względu na to jak blisko prawdziwych są te kolory, mamy do czynienia z niezwykle zróżnicowana powierzchnią. To ciekawe, zawsze wyobrażałem sobie Plutona jako zamarznięta na kość dość nudną skałkę. Jestem pozytywnie zaskoczony tym co pokazują te zdjęcia, a to dopiero początek. Na uwagę zasługuje również Charon, który wygląda równie intrygująco.
 9. Tutaj można zobaczyć kolorowe zdjęcia z MVIC. Wygląda na to że biegun Charona jest czerwony https://twitter.com/elakdawalla/status/621016551509098500 i Pluton: https://twitter.com/elakdawalla/status/621016727627919360 ale "MVIC sees into the infrared, so it's not quite the same as what the human eye would see." więc to dalej nie są prawdziwe kolory.
 10. Zdjęcie Jowisza miazga! Wiadomo z jakiej odległości było zrobione?
 11. Moje wczorajsze wypociny z Lubina na Dolnym Śląsku Zjawisko gołym okiem bardzo subtelne. Widoczne białe filary światła, jakbym nie wiedział że to zorza mógłbym przegapić Dodaję jeszcze animacje: https://youtu.be/qjcVOZDgNcs
 12. Czekałem na pogodę i się doczekałem. Foty adekwatne do sprzętu, umiejętności fotografa i miejskiego nieba. Jednak coś tam wyszło Widać ją w w lornetce a nawet gołym okiem.
 13. Ciekawe jaką jasność będzie miał duch ISONa i na jakiej powierzchni będą rozsmarowane pozostałości po komecie, bo to chyba dodatkowo komplikuje sprawę.
 14. Srebrzyste dzisiaj nawet nie były takie złe, już po zachodzie widziałem że coś się święci, dlatego poczekałem do świtu. Nie myliłem się. Widoczne były bardzo nisko, poprzeplatane chmurami, ale wyraźnie było widać że to one. Zrobiłem kilka zdjęć przez otwarte okno i w dodatku z ręki, których pozwolę sobie nie publikować Pomimo delikatnych poruszeń, nawet ładnie na nich widać srebrny pas obłoków a miejscami pokazują się jakieś struktury. Podsumowując, jestem zadowolony. Dawno nie widziałem tych tajemniczych obłoków, a dzisiejsze widoki jak na południowy-zachód Polski, były całkiem przyzwoite.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.