Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Posts

  381
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kiniu-13

 1. Po raz pierwszy skorzystałem z usługi u pana Tomasza, i jestem bardzo zadowolony. Wymiary na moim rysunku adaptera, fachowo skorygował, by nie było ugięć. Szczerze polecam Jego usługi.
 2. Taką odległość podaje producent, i u mnie to się sprawdza. Na kamerę mam wkręcony pierścień 11 mm, dołączony w zestawie, następna jest szuflada filtrowa ZWO (21 mm), za nią pierścień dystansowy 1,5 mm, dwie przedłużki 2" 30 i 15 mm, dokupiłem w TS. Pierścień 1,5 mm wyciąłem z płytki teflonowej. Backfocus kamery to 6,5 mm +11+21+1,5+30+15=85 mm. Szuflada filtrowa jest na 2". Od strony kamery jest gwint męski T2, a z drugiej żeński M48x0,75. Zapomnialem dopisać, że w pierścień 11 mm, wkręcona jest redukcja T2 na 1.25" i w nią wkręcony jest filtr IR/UV Cut, bo kamera ma tylko szkło chroniące matrycę. Filtr sprawia, że gwiazdy na zdjęciach, nie są spuchnięte.
 3. Kurza stopa... Ceny naprawdę astronomiczne. Za EQ6 - R, tyle co za średniej klasy, używane auto osobowe.
 4. Duże prawdopodobieństwo że szkło jest to samo, tylko obudowa brandowana przez TS i cena wyższa. Podobnie jest z RC, nadruk TS Optics a wyrób i tak GSO.
 5. Fota żaden szał, ale dodam, że także z ASI 533MC Pro.
 6. Mam RC 150/1370 od TS, i używam do niego także od nich reduktora CCD 47, takiego jak z pierwszego linku. Jak dla mnie jest ok, obraz ostry i punktowy.
 7. Używam ASCOM w wersji 6.5.0.3091 od dłuższego czasu. Mam także Windows 7 64 Bit, i nie mam najmniejszego problemu ze sterowaniem montażem z odległości 10 metrów (aktywny przewód USB 3.0 Lindy). 2 kamery podpięte są do AstroLinkia USB 3.0. Wszystko działa jak należy.
 8. Swego czasu robił taką Łukasz (Jolo). Może jeszcze ma jakieś zapasy.
 9. Chyba nic z kupna. Ten adapter nie jest dostępny w żadnym europejskim sklepie. Jeszcze trochę poczekam.
 10. Napisz do Darka, DarX86. Robi grzałki to i pewnie takiego huba Ci "wystruga".
 11. Dość silny wiatr, przeszkadzał dzisiaj w uzyskaniu dobrego obrazu. Ale i tak sporo widać.
 12. Witajcie. Kupię adapter do wyciągu Steeltrack RT.
 13. Dziś trochę jakby spokojniej.
 14. Wszystko zależy jak szybką masz kartę i jakiej wielkości jest zapisywany plik. No i też z jaką prędkością aparat zapisuje plik. W Canonie 60D stosowałem 3 sekundowe przerwy, by zdążył spokojnie zapisać plik przed kolejną ekspozycją. Karta SanDisk Extrime Pro 95 MB/s, o pojemności 32 GB.
 15. Wprawdzie nie jest to obraz w WL, ale widziany w tym pasmie.
 16. No, dzisiaj słoneczny "kocioł" wykipiał okazałymi protuberancjami i plamami . Ciężko mi było oderwać wzrok od tego widoku. Nie wiedziałem, czy podziwiać protki czy twory w chromosferze... Tak czy siak, widok niesamowity.
 17. Jeśli uchwyt ma być do niedużej lornetki (waga max 3kg), to polecam taki od Bressera. Mam go i sprawdza się doskonale z 10x50.
 18. Nie stosowalem flatów, a wersja z protuberancjami jest eksperymentalną wersja obróbki.
 19. Dzisiejsze obrazy szczegółów w chromosferze Słońca, i widok protuberancji uzyskane w testowej technice obróbki. Nie miałem czystego obrazu (przesywająca się chmury), i wyciągnąłem z Avi pojedyńcze klatki do złożenia. Efekt nie do końca mnie zadowala, ale mam nadzieję, że zdjęcie jest akceptowalne.
 20. Możesz napisać coś więcej o instalowaniu tej aplikacji i jej uruchomieniu ?
 21. Zasilacz, to bardzo ważna sprawa. Od jego jakości zależy bezpieczeństwo elektroniki sterującej napędem montażu. Napięcie zasilania tego napędu, nie może być większe niż + 6 Volt ! Jego przekroczenie spowoduje uszkodzenie pilota. Dobrej jakości zasilacz sieciowy, kupisz tutaj. Co do akumulatorków 1,2 Volt to z upływem czasu, będzie spadać ich napięcie. Spowoduje, to opóźnienie w prowadzeniu za gwiazdami. Najlepiej zastosować akumulator żelowy od motocykla.
 22. Mimo chmurzastej pogody, udało się złapać obraz Słońca.
 23. Pogoda dzisiaj kapryśna, ale udało się złapać obraz między chmurami. Dość efektowne dzisiaj protki.
 24. Może coś takiego https://shop.astrojolo.com/product/rings-for-samyang-135-f-2-lens/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.