Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kiniu-13

 1. Ja swój moduł BT podpinam pod pilota SynScan Sky Watcher'a. Zmontowałem go z płytki HC06, modułu Max 232 i malutkiej przetwornicy napięcia Mini 360. Działa niezawodnie, zarówno ze Stellarium, Cartes du Ciel, APT, Sky Safari 5 PRO. Taka opcja pozwala mi na bezkolizyjne sterowanie montażem, pilotem SynScan i z poziomu komputera. Całość umieściłem w małym pudełku zakończony wtykiem RJ 12, 6 pin.
 2. Sprzedam filtr Baader UHC-S 2", kupiony w Niemczech. Nie używałem go, bo nie było pogody. Później zakupiłem takowy do szuflady filtrowej, bez oprawy, fi 36 mm. Gwarancja, papiery etc... Cena tylko 350 zł, z wliczoną wysyłką (poczta polską, list, priorytet ) po mojej stronie. Wysyłka po 1 lipca, bo teraz jestem jeszcze po za PL
 3. Dzisiaj grupa nr 2741 jest już na krawędzi tarczy słonecznej. Widoczne pola pochodni.
 4. Grupa 2740 zniknęła, widoczne pole pochodni. Grupa 2741 zbliża się do brzegowi tarczy słonecznej. Dobrze widoczna struktura wewnątrz plam grupy.
 5. Mam ten montaż chyba ze 2 lata, a od ubiegłego roku zamontowałem na nim SynScan GoTo, EQ 5 KIT Sky Watchera. Wieszałem na mim tubę NT 150/750, a teraz refraktor TS ED 80/560/448. Naprowadza bardzo dobrze na obiekty, po ustawieniu na 3 gwiazdy. Refraktorem naświetlam 3-5 minut, bez gudingu. Newtonem jeszcze nie miałem okazji focić. Jest trochę solidniej zrobiony niż EQ 5 SW, a przekładnie ma o tych samych parametrach.
 6. Plama nr 2740, powoli zanika.
 7. Dzisiaj, nadal widoczne 2 grupy plam.
 8. Fotka z dzisiaj rana.
 9. Dzisiaj dostałem e-maila od pana Kacz, z przeprosinami za zwłokę w wysyłce. Powodem była niemożność znalezienia zamówionej tulei, choć komputer wykazywał 3 sztuki na stanie. Sprawa się wyjaśniła i towar został wysłany, ale nie zmienia to faktu niemiłej rozmowy telefonicznej, prowadzonej przez personel sklepu w Warszawie. Niesmak pozostał...
 10. Zamówiłem we wtorek, 23 kwietnia tuleję 2" z gwintem T2 i zaraz po tym, dokonałem, przelewu. Wysłałem do nich wyciąg bankowy z potwierdzeniem wpłaty. Poprzednie zamówienia były bardzo szybko realizowane. Dzisiaj, 25 zadzwoniłem pod warszawski numer, i odezwał się pan z bardzo nie uprzejmym głosem...teleskopy, słucham...Jak zapytałem o realizację zamówienia, to usłyszałem, że przelew wpłynął i mam czekać... Bardzo mnie zaskoczył swoim opryskliwym, wręcz pretensjonalnym głosem (jak śmiałem tu dzwonić, i pytać o cokolwiek). Takim podejściem do klienta, na pewno nie przyczynił się bym tam jeszcze cokolwiek zakupił. Wstyd panie Kacz, że ma pan takich niemiłych dla klienta pracowników.
 11. Są specjalne rysiki do obsługi ekranów dotykowych. Korzystam z tabletu i programu na Androida SkySafari, do sterowania montażem. Rysik dobrze działał nawet przy - 10*C, i spokojnie w grubych rękawicach dało się obsługiwać program. Gorzej już było z tabletem, bo nie lubił tak niskiej temperatury.
 12. Dzięki, ale to ie ten filmik. Chodzi mi o ten nakręcony podczas zlotu w Bieszczadach wiosną 2010 tego roku . "Krótki Film o Latających Montażach".
 13. Witajcie. Czy wiecie gdzie można obejrzeć ten filmik Patryka Kinzy o latających montażach ? Link do niego już nie działa.
 14. 16 luty 2019 godz. 20:55 CSE
 15. Witajcie. Dzisiejszej nocy, mimo kiepskich warunków pogodowych, udało mi się uwiecznić C/2018 Y1 (Iwamoto) na fotce. Zdjęcie nie powala jakością, bo to tylko jedna klatka z kilku jakie udało mi się zrobić. Kometa bardzo szybko się przemieszcza, i już po kilku minutach, zauważalne jest przesunięcie względem gwiazd. Teraz niebo zasnute jest już chmurami i chyba tak już na dłużej znów zostanie.
 16. Ech, życie...I gdzie teraz będziemy zamawiać tulejki, złączki... Żal, że tak szybko odszedł.
 17. Miałem podobne pasy jak zasilałem mojego Canona 40D z zasilacza na przetwornicy. Jak zrobiłem na kasycznym transformatorze, paski zniknęły. Może u Ciebie jest coś podobnego, i zasilanie kamerki jest słabo już filtrowane.
 18. Czy Twój wyciąg TS 3 calowy, nie ma takiej przypadłości, że draw tube jest nie symetrycznie ustawiona względem obudwy? W mojej wersji 2" takie coś wystapiło, ale udało mi się to z trudem skorygować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.