Jump to content

Andy91

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Andy91

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 04/08/1991

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  Zamość
 • Zainteresowania
  Astronomia ^^
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 203mm/1200mm na dobsonie, szukacz 9x50, okulary: Super Plössl 25 mm, Super Plössl 10 mm ;).
 1. Witam. Proszę sprawdzić tutaj: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=7&t=6199 więcej informacji pod mailem mariuszz1@poczta.onet.pl. Proszę nie pisać na priv. Kontakt wyłącznie pod podanym wyżej adresem e-mail . Pozdrawiam.
 2. Troszkę późno piszę, ale i ja się wybieram na OZMA . Także jedna osoba więcej .
 3. Otóż to, nie powinniśmy się wstydzić naszego języka... owszem Sky Party - dlaczego nie? ale we wszystkim powinien być umiar, więc nie przesadzajmy ("my" jako Polacy) z używaniem zwrotów w obcych językach... Dobrym podsumowaniem byłoby hasło Mikołaja Reja: "A niechaj narodowie widy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają."
 4. "Rispekt", że się przyznałeś, nie każdy by się na to odważył xD A tak na poważnie: dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy dbają o poprawność naszego ojczystego języka. Jak się wchodzi na jakieś inne fora (nie astronomiczne) to czasami aż oczy bolą od tych błędów, czy to gramatycznych czy ortograficznych . Jak wchodzi ktoś z poza forum i widzi, że posty są wolne od błędów, to całkiem inaczej takie forum jest traktowane, a jak jest błąd na błędzie, to takie forum jest traktowane jak jeden wielki żart. Naprawdę dobrze, że jest taka "akcja" na tym i innych poważnych forach. A co do emotikonek..
 5. Świetna fotka Mariusz kurczę... fajna sprawa focić takie satelitki ... ale to też trzeba umieć .
 6. ależ proszę... znalazłem taki rysunek w internecie... no po prostu cudo
 7. Chyba o tych samych chmurach mówimy . Na Mokrem (ok. 8km na południowy zachód od Zamościa) też było ładnie... Po 2 się przejaśniło i czasami jakaś chmurka się zaplątała i tak do ok 4:30 było... potem można już było łapać łysego między chmurami no ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło . Za pół roku znowu zaćmienie, a 81% to sporo .
 8. Nie no nie było tak źle... W Zamościu, a właściwie na jego obrzeżach było coś takiego: Na początku były chmury do 2:30 potem się zaczęło rozpogadzać to jako takie te fotki powychodziły mi... ale podczas 3 fazy jak już cały księżyc był w cieniu Ziemi to łapaliśmy przerwy w chmurach i cudnie to nie wygląda... przynajmniej kolorek jest i fajna pamiątka będzie .
 9. U mnie na razie spore przejaśnienia... jak tak dalej pójdzie to księżyc powinien być dobrze widoczny, a wtedy spróbuję go uwiecznić przez projekcje okularową .
 10. Ja też się troszkę pobawiłem i zrobiłem coś takiego pomiędzy te 2 wcześniejsze fotki. Ale ostrzegam nigdy nie bawiłem się zaawansowanym programem graficznym więc wszelkie uwagi są mile widziane. Na razie nie mam sprzętu do astrofoto i długo nie będę miał więc chociaż chce poprzerabiać gotowe fotki . Bawiłem się Gimpem 2 .
 11. Ale prawnego opiekuna czy po porostu dorosłego? Bo to różnica .
 12. A ja mam takie pytanko... dzieci t.j. do 18lat czy mniej?? Ogólnie to bym się wybrał na taki zlot, jeszcze nie byłem na takim przedsięwzięciu . Domyślam się, że sprzęt swój tak?
 13. Co do zaparowanego lustra to z początku u mnie widać tak jakby szron potem lekko zaparowane a po ok. 2,5h jest po wszystkim. Ogólnie zostawiam otwarty dekiel na te 3h a potem na resztę nocy ten mały dekiel w deklu . A co do tych syfów, to chyba większość ma jakieś małe drobinki kurzu na zwierciadle. Trudno się od tego jakoś ustrzec. Swoją drogą dobrze, że ktoś napisał, że nie powinno się trzymać telepka w pozycji horyzontalnej bo kurz opada... jakoś na to nie wpadłem, ale zaraz po przeczytaniu posta zmieniłem ustawienie na jakieś 60* do podłoża . A jeszcze mam takie pytanko... Jak najbezpi
 14. O cholerka... to jest dopiero dobrze schłodzony telep . Nie spływała potem woda w kierunku zwierciadła??
 15. Ja gdzieś widziałem 16" na paralaktyku wyglądało co najmniej dziwnie, aczkolwiek stabilnie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.