Jump to content

Andis

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutral

About Andis

 • Rank
  Regulus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.podkarpackie-obserwacje.eu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Czudec/Rzeszów
 1. Jest szansa, że niedługo zasypią nas zdjęcia Tatr z Trzcinicy: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,14313325,Ze_skansenu_Karpacka_Troja_bedzie_mozna_podziwiac.html
 2. Szanowni miłośnicy industrialu, pewien daleki obserwator podesłal nam do identyfikacji takie oto zdjęcia z Babiej Góry. Pomożecie jemu i nam?
 3. Piotrze, podeślij to na team@dalekieobserwacje.eu, najlepiej dorzuć jeszcze RAWA, może naszymi magicznymi sposobami coś jeszcze wyciągniemy. Przy okazji - to zdjęcie to nie jest "to już coś" - to jest rekord widzialności Diablaka ze wschodu! Polowałem na taki kadr 3 lata temu, ale za każdym razem było coś nie tak. Gratulacje!
 4. A do d600/d800/d4 (i nie tylko) Nikon proponuje takiego superzooma: http://blogjestemnikon.pl/index.php/2013/03/05/af-s-nikkor-80-400-mm-f45-56g-superzoom-dla-wymagajacych/
 5. Ja kiedyś próbowałem na niego polować, ale nic z tego. Wg symulacji z dostępnych miejsc go nie widać, a z niedostępnych wystaje tak niewiele, że pewnie go drzewa przykryją. No chyba, że go wyniesie w górę...
 6. Proszę bardzo: http://www.igf.fuw.edu.pl/meteo/stacja/PolandAODdata.php?lev=1&type=10&date=2012-10-09&next=0&stat=0
 7. Stacja meteo na Górze Niebyleckiej w sobotę pokazywała widzialność przeciętną, no ale to sporo na południe od Salomina: : dla porównania, świetnego 28 września wyglądało to tak:
 8. Jeśli o widzialności mowa, to w tej kwestii na Podkarpaciu mamy ostatnio same dobre wieści. Niekoniecznie chodzi o aktualną widzialność, bardziej o jej prognozowanie. Nawiązałem kontakt z Tomkiem/Łowcą Burz prowadzącym blog: Dobra Pogoda, który regularnie i z dużą skutecznością prognozuje pogodę. Zapytałem go o możliwość prognozowania widzialności dla dalekich obserwatorów. Dziś Tomek na blogu zamiescił taki wpis: Reszta wpisu i interesujące podkarpackich obserwatorów wiadomości: na blogu Dobra Pogoda.
 9. No, Michale coś tam jednak jest: http://www.podkarpackie-obserwacje.eu/?p=59, tu akurat nie komin, ale pewno trochę w prawo i by się pojawił: https://picasaweb.google.com/pjaruzalski/PasmoJazowej29072012#5770954369304864610 poza tym polując na odległe góry nie zwraca się uwagi na samotny komin, bo resztę Rzeszowa widać tylko z kilku odległych miejsc.
 10. Eclipse, coś tam majaczy, ale niestety żadnej pewności nie ma. "Coś majaczące" to pojedyncza piramidka, ale to równie dobrze może być dziwny układ drzew. Przy tej ogniskowej Tatry powinny być dużo mniejsze niż rzeczona piramidka. Raczej to nie to. BTW zrobiłeś tylko jedno zdjęcie?
 11. No pięknie, tą panoramę warto by opisać. Mnóstwo ciekawych obiektów się tam znajduje. Podejmie się ktoś?
 12. Na stronie DO są osobne wpisy nt. spotkań, więc myślę, że nie będzie problemu. Podeślijcie coś więcej, to zrobimy wpis na święta.
 13. Gezeb, czekałem, kiedy pojawisz się u nas Oglądałem Twoje zdjęcia jeszcze w zamierzchłych czasach na forum Beskidu Niskiego, ale nie miałem pojecia, że fotografujesz też w moich okolicach. Świetne kadry, zwłaszcza ta szeroka panorama od Cergowej po Liwocz.
 14. Od Autor dostałem tylko takie zdjęcie (zmontowane). Spróbuję go pomęczyć
 15. Dostałem własnie zdjęcia z Magdalenki z następującym komentarzem: "(...) zdjęcie to nałożenie 2 zdjęć (różnica) jedno na drugie tak aby pokryły się domy i wzniesienia z pierwszego planu. Widać na nim różnice w "wysokości" Tatr. W dzień wychyliły się wyżej niż wieczorem poprzedniego dnia.(...)" Co wy na to?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.