Jump to content

Edgens

Społeczność Astropolis
 • Posts

  2691
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Edgens

 1. Cześć. Co najmniej F-7 lub mniej , jak chcesz mieć nie Astrograf tylko dobry Refraktor APO do zastosowań wizualnych.Szczególnie w przypadku oglądania np.Planet. Jeżeli też planujesz zastosować np.zamiast złączki kątowej lustrzanej , złączkę kątową z wysokiej jakości pryzmatem , to koniecznie minimum F-7 lub lepiej jeszcze mniej , F-8 , itp. Powodzonka w dobrym zakupie. Pozdrawiam Krzysztof.
 2. Witajcie. Temat nieaktualny , posiadałem dwa , pozostał mi jeden. Dziękuje , proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam Krzysztof.
 3. Witajcie. Posiadam dwie sztuki Zeiss Orto Abbe 16-0 , odstąpię jedną sztukę.Stan prawie idealny wizualnie , optycznie pierwsza Klasa.Dodatkowo jest krzyż , który można włożyć w okular i mieć go widocznym podczas obserwacji na tle pola widzenia.Cena bardzo dobra w stosunku jak się sprzedają te szkiełka.Kupiłem w tej cenie z drugiej ręki.Kwota 525zł i wysyłam. Niebawem Fotki , aktualnie wstawiam dwa linki do tego okularu z giełd U.K. i Astromart. Tulejkę redukującą 0,965"/1,25" można kupić w sklepie TPL-Warszawa za parę złotych , nabyłem tam ostatnio cztery takie redukcje.To świetne Orciaki Abbe Zeiss.W serii Takahashi Orto Abbe MC czy BGO , Fujijama , itp. nie mamy tej ogniskowej F-16mm , dlatego trzymam jedną sztukę u siebie w walizeczce z planetarnymi perełkami a druga zbędna trafia na giełdę. https://www.astrobuysell.com/uk/propvie ... iew=178359 https://astromart.com/classifieds/astro ... ieces-0965 Cena sprzedaży to mniej więcej polowa ceny w jakiej sprzedają się ostatnio te okulary Orto Abbe Zeiss na giełdach z drugiej ręki. Można i kupić taniej , ale wtedy co do optyki czy stanu wizualnego można mieć potem wiele zastrzeżeń. Pozdrawiam Krzysztof.
 4. Witajcie. Temat nieaktualny. Proszę o zamknięcie tematu. Dziękuje. Pozdrawiam Krzysztof.
 5. Witajcie. Więc może 315zł i wysyłam ubezpieczonym priorytetem pocztą. Pozdrawiam Krzysztof.
 6. Witajcie. Temat nieaktualny. Proszę o zamknięcie tematu. Dziękuje. Pozdrawiam Krzysztof.
 7. Witajcie. Coś tam jeszcze może urwiemy z ceny , zainteresowanych zakupem zapraszam na PW. Pozdrawiam Krzysztof.
 8. Witajcie. Tu można poczytać o szkiełkach , ta sama fabryka , inne tylko logo i trochę inne wzornictwo opisowe.Ten który brał udział w porównaniu był chyba jakiś podtoczony od strony soczewki ocznej.W praktyce BGO i Antares to te same szkiełka.Znam je od około 15 lat i porównywałem je ze sobą na Planetach. http://www.astronoce.pl/testy_an.php?id=7 https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=24&t=38728 Pozdrawiam Krzysztof.
 9. Witajcie. Przechodzę na wyższą półeczkę jakości okularów Orto.W związku z powyższym. Sprzedam rasowe Orto marki "Antares" Japan.Optyka to dokładnie to samo co Orto Baadera BGO i University Optics Orto UO USA. Stan optyki bardzo dobry , wizualny również.Są dwie zaślepki i powinienem mieć pudełko. Cena 335zł z wliczonym kosztem przesyłki. Fotki niebawem w temacie lub wyślę na telefon zainteresowanym zakupem. Kontakt PW. Pozdrawiam Krzysztof.
 10. Cześć. Czy widoczna na zdjęciach przedłużka od gniazda statywu do głowicy jest wraz ze sprzedawanym montażem? Pozdrawiam Krzysztof.
 11. Witajcie. Dziękuje , temat nieaktualny.Proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam Krzysztof.
 12. Witajcie. Pozostał okular Orto Japan Parks 25mm , stan bardzo dobry ,optyki jak i wizualny.. Cena 315zł z wliczonym kosztem przesyłki. Pozdrawiam Krzysztof.
 13. Cześć. Jest ponoć siostrzeniec , ale bardziej zainteresowany innymi sprawami. Aktualnie sprzęt stanowi jednak wartość sentymentalną po mężu Franciszku. W związku z tym taka na razie zapadła decyzja.Może ulegnie zmianie i pozostanie z Panią Genowefą tylko np.jakiś symboliczny Refraktor , itp. Tak sprawy mają się na dzień dzisiejszy a w razie potrzeby mają ze mną kontakt i jak będzie taka potrzeba , to im pomogę.Miałem jechać w środę samochodem , ale dzisiejszy telefon wstrzymał sprawę wyprzedaży. Pozdrawiam Krzysztof.
 14. Witajcie. Przed chwilą dostałem telefon od sąsiadów Franciszka z którymi jestem w kontakcie iż żona naszego kolegi Franciszka , jeszcze się waha.Gdyż ma sentyment do astro sprzętu po mężu.Decyzja o sprzedaży sprzętu nie jest jeszcze ostateczna , ale została na dzień dzisiejszy wstrzymana.W związku z powyższym przekładamy termin ewentualnej sprzedaży sprzętu.Tak czy inaczej jestem do dyspozycji w razie takiej potrzeby i jak takowa potrzeba wystąpi to pomogę. Pozdrawiam Krzysztof.
 15. Okulary zarezerwowane. Pozdrawiam Krzysztof.
 16. Aktualne. Okulary Parks Japan Orto 25mm i Plossl 40mm po 315zł za sztukę z wliczonym kosztem przesyłki.Optyka NIKON Japan. Świetne szkła w naprawdę niskiej cenie zakupu.Obydwa jakiś czas temu kupione w USA. Pozdrawiam Krzysztof.
 17. Witajcie. Pozostały Kellnery Takahashi. Poz.1.175zł. Poz.2.175zł. Ceny zawierają wliczone koszty przesyłki.Okulary nowe w znakomitym stanie.W tej cenie naprawdę świetne szkła. Pozdrawiam Krzysztof.
 18. Witajcie. Jakiś czas temu odszedł do Gwiazd nasz kolega Franciszek Motloch , "Franek". Dostałem telefon od sąsiadów Franciszka z prośbą o pomoc w sprzedaniu sprzętu astro po naszym koledze. Żona Franciszka to starsza Pani , która nie poradzi sobie z tą sprawą. Poproszony o pomoc zadeklarowałem iż pomogę.Chciałbym jak i ci Państwo aby sprawa była załatwiona uczciwie. Niebawem pojawi się sprzęt na giełdzie , jak tylko wybiorę się w wolnym czasie do Bielska z Krakowa samochodem , aby zobaczyć co jest ze sprzętu , oszacować uczciwie jego wartość , potem zabiorę go do domu i wystawię go na giełdę. Liczę też na waszą pomoc , abyśmy w godziwych cenach zakupu mogli wspomóc małżonkę naszego kolegi Franciszka. Pozdrawiam Krzysztof.
 19. Cześć Anatolu Zejdź na Ziemię , jaki lobbing , jakie pieniądze. Tak się zastanawiam co to się w tych głowach ludziom potrafi rodzić. Znasz mnie tyle lat i wiesz nie od dziś i nie od wczoraj. Iż roszady sprzętem i przerzucanie go ciągłe to u mnie standard i że temu końca nigdy nie będzie. Takie mam upodobania , bez względu na to co kto sobie o tym myśli. Okularów setki , teleskopów też , mniej Maków około pięćdziesięciu w tym większość Intesów i Refraktorów ED i APO również , trochę mniej. Czy ja komuś piszę publicznie że handluje sprzętem , poczytaj giełdy , jakie sprzęty do focenia nieba i za ile dla przykładu ludzie sprzedają. Nie wspomnę już o zachodnich giełdach , co za jakie krocie się sprzedaje. Każdy ma swoje upodobania , ja nie przywiązuję się do instrumentu na lata. Lubię kupić , pooglądać , poznać , ocenić , sprzedać i szukam nowej dla siebie zabawki. Co w tym złego , nie ściągam sprzętów prywatnie typowo na handel. Jak już coś kupuję , to przede wszystkim z myślą o sobie. Celem jest praktyczne poznanie , sprawdzenie w wizualu na niebie.Poznanie kolejnej maszynki. Czy to tak kogoś bardzo boli? Aktualnie mam w domu pięć drogich Teleskopów od kolegów , powierzonych mi do serwisu , umycia optyki i potem poprawnej kolimacji i sprzedaży na giełdzie. I co ty na to , wartość sprzętu co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie mogę ich sprzedawać na giełdach? Tylko dlatego że co? Że mam dbać o to aby ktoś nie zarzucił mi handlu zarobkowego? Niech każdy pilnuje własnych spraw. Ja nikomu nie wnikam co kupuję a co sprzedaje. Po to są giełdy , aby sprzęt migrował pomiędzy jego użytkownikami , więc może wyjdź z inicjatywą aby takowe giełdy zostały zlikwidowane. I myślę nie pisz swoich wymyślonych teorii , tylko zajmij się sobą i własnymi sprawami. Ja ci nie liczę niczego i nie zamierzam wcale. Jak boli cię od tego głowa to nie zaprzątają sobie tym głowy. Mnie nie zmienisz a relacje możesz poprawić lub pogorszyć pomiędzy nami. Pozdrawiam Krzysztof.
 20. Cześć. Tak wiemy o tym. Sygnalizowałem to dwukrotnie synowi Janusza Karolowi. Jednak nie znam dokładnie szczegółów w czym problem. Że Karol nie może w to zaingerować. Ponownie informowałem go o tym dwa dni temu. Pozdrawiam Krzysztof.
 21. Szanownego Pana Proszę i to szybciutko o publiczne sprostowanie sprawy. Po pierwsze była rezygnacja z członkostwa na Forum Astromaniak a po drugie , Szanowny Panie To: Kolega Waldix Waldek , jest moim dobrym kolegą od szeregu lat i jesteśmy w stałym i ciągłym kontakcie telefonicznym. Mało , ponadto posiadam w domu Waldka sprzęt Astro , który wysłał do mnie z prośbą o pomoc w sprzedaniu tego na naszych giełdach , gdyż pracuje za granicą i cierpi na brak czasu. Po trzecie kolega Waldek oświadczył mi iż aktualnie nie chce być użytkownikiem Forum Astromaniak. Choć namawiałem Waldka do stałego i aktywnego członkostwa. W związku z powyższym to co Szanowny Pan tu wypisuje m.in. pod moim adresem to karygodna bzdura. Proszę o publiczne sprostowanie sprawy. Jeżeli działa tu tak sprawnie moderacja , to również Proszę o interwencję. Gdyż moja osoba jest przez tego Pana nieprawdziwie i niezgodnie z rzeczywistością stawiana w złym i wręcz odwrotnym świetle. Jak Panowie chcecie skakać na odległość , to przemyślcie co piszecie , gdyż koń by się uśmiał co wypisują tu co po niektórzy zawodnicy. Ustawcie się sami do pionu a potem drugiego ustawiajcie. Parodia i komedia , co po niektórych wręcz publiczna kompromitacja. Nie omieszkam Waldkowi wspomnieć co tu Pan Szanowny publicznie wypisuje. Akurat będę Waldkowi odsyłał jego okulary LOA 32mm. Pofatyguje się i zadzwonię do Waldka przed wysyłką okularów. A Panu koledze zalecam na głowę zimny kubeł wody.Następna Kompromitacja Publiczna do potęgi n-tej!!!!! Pozdrawiam Krzysztof.
 22. Witam Wzorzec Ideałów.Tak się składa że też znam Cię z Astromaniaka dobrze jak i inni użytkownicy. Śmiechu warte że to ty piszesz , szczyt bezczelności. Miłych pogadanek życzę. Bardzo pouczający temat macie m.in. o dwulicowości co po niektórych ludzi. Uciekam stąd czym prędzej od znudzonych i nie wiedzących co z życiem i wolnym czasem robić znudzonych co po niektórych ludzi.Astropolis to fakt Silną Moderacją stoi. Dlatego tutaj wielu z was sobie na pewne sprawy nie pozwoli. Delikatnie tykają co po niektórzy ważąc skrupulatnie co mogą a czego nie. Tak powinno być na Forum. Umiejętnie wprowadzona pozytywna i dobrze, wyważona dyscyplina. Pozdrawiam Krzysztof.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.