Jump to content

AstroLamka

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About AstroLamka

 • Rank
  Regulus
 1. Na zdjęciach satelitarnych widać jak nad Polskę zbliża się nowa porcja chmur. Jak dla mnie nie ma szans dzisiaj na jakieś obserwacje ale mogę się mylić. Jak ja żałuję że nie dałem rady wczoraj wyjść na obserwacje. To chyba była jedyna taka okazja do końca tego tygodnia bo prognozy nie są najlepsze.
 2. Nie wiem komu się pomieszało ale na pewno nie nam. Skoro komety Boethin nie odnaleziono tam gdzie być powinna a pan Paradowski ją tam znalazł to jak to możliwe że kamery ccd jej nie uchwyciły a teleskop tak?
 3. Dzisiaj również miałem okazję podziwiać ten piękny widok. Naprawdę ładnie razem wyglądają. Szkoda tylko że nie udało się ich razem sfotografować.
 4. Już odpowiadam na to pytanie. Nie chodzi o to że nie chcę zacząć od czegoś łatwiejszego tylko o to że do zaobserwowania np. A1 McNaught nie mam warunków. Z jedynego sensownego jak do tej pory miejsca obserwacyjnego jakie posiadam zachód jest strasznie rozświetlony przez łunę w mojego miasta więc nie jestem pewien czy w ogóle udałoby mi się ją zaobserwować. Co do komety C/2006 W3 (Christensen) to szczerze powiedziawszy nie widziałem jeszcze ani jednej mapki z jej pozycją na niebie. To trchę głupie ale jednak. Zaraz sobie czegoś o niej poszukam. Edit: Jeśli C/2006 W3 (Christensen) jest w Cefeuszu to głupstwem byłoby na nią nie zapolować. Heh wygłupiłem się powinienem zajrzyć na jej mapki już dawno temu a nie dopiero teraz. Teraz wystarczy czekać na dobrą pogodę i w teren.
 5. Widać kometka nas nie chce zawieść i już teraz daje się obserwować. W takim wypadku trzeba z okazji skorzystać i na nią zapolować.
 6. Jak na złość wczoraj po 22 pogoda u mnie totalnie się popsuła i nici z obserwacji. A byłem już przygotowany, wszystko zapięte na ostatni guzik :/ Dzisiaj co prawda chmurek nie ma (przynajmniej teraz) ale niestety jutro mam szkołę :/ Bieda że hej!
 7. Jeśli chodzi o COK to nie mam zastrzeżeń większych do wszystkich tylko do M.Paradowskiego. Jego niektóre raporty jak np. te podane przez Piotra są bardzo wysoce wątpliwe.
 8. I właśnie dlatego nie wierzę we wszystko co tam jest napisane.
 9. Te komety też spróbuję zaobserwować tylko że nigdy jeszcze nie udało mi się zaobserwować komety i nie wiem jak dałbym sobie radę z ich odnajdywaniem na niebie a 144P/ Kushida ze względu na niedalekie sąsiedztwo plejad pewnie byłaby łatwiejsza do odnalezienia więc postanowiłem najpierw o nią zapytać.
 10. Na stronach COK'u czasami piszą głupoty więc nie wierzę we wszystkie ich raporty a o stronie Yoshidy nie pomyślałem Wielkie dzięki za odpowiedź
 11. Sprawdzając dzisiaj heavens-above natknąłem się na tą kometkę. Jako że jej efemerydy podają iż ma już ok. 12 mag na dodatek znajduje się teraz w baranie nie daleko plejad więc jest widoczna całą noc i świeci wysoko nad horyzontem będę musiał na nią zapolować jednak dzisiaj nie pozwala moon i pogoda. Ale ciekawi mnie czy w ogóle została ona już zaobserwowana. Ja żadnych takich sprawdzonych źródłem nie mam i sprawdzić tego jakoś nie mogę ale być może ktoś z was ją obserwował podczas ostatnich nocy?
 12. Poza tym jest jeszcze coś tutaj. http://img260.imageshack.us/my.php?image=inneby9.jpg
 13. Na zdjęciu chyba się coś jeszcze uchwyciło ale nie jestem pewien co to jest ...
 14. Dobra komety też już mam ustawione. Niestety nie ma tutaj komet nowych odkrytych tak nie dawno itp. skąd mogę pobrać katalog z takowymi kometami?
 15. Grając z kolegą na boisku zobaczyliśmy jakiś bardzo jasny błysk który sięgał aż jakieś 70 stopni ponad horyzont ... dochodził z zachodu samego zdarzenia nie widziałem bo na zachodzie jest las i wszystko zasłania ale jestem pewien że to było to ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.