Jump to content

Stacho

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  225
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutral

About Stacho

 • Rank
  Antares
 • Birthday 01/16/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  Lubliniec
 • Zainteresowania
  Rower - Astro - Foto
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher 102/500mm + Mak SW 127 na EQ3-2,.
  SWAN 33, Celestron Omni 32, LVW 13, NLV 6, Vixen Barlow T 2x, UHC-S, Filtr księżycowy Celestron. Canon EOS 350D + KIT 18-55
 1. Dubel A330 KLM i B777 Emirates, wg FR przelecieli tak całą Polskę, odległość od siebie zarówno w pionie jak i poziomie poniżej kilometra.
 2. Ciekawy artykuł dziś mamy na twojejpogodzie.. Jeśli tak faktycznie było jak tam jest napisane to jest to nie lada wyczyn. http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/109639,cienie-bardzo-odleglych-chmur
 3. Odległość rzędu 300 km dla samolotów nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem, ciekawiej by już było przy przekraczaniu bariery 400. Moje zdjęcie z przed kilku dni, B737 Malev'a przelatywał kilkanaście min wcześniej dosłownie kilka kilometrów na zachód od mojego domu, FR pokazywał jego aktualną pozycję. Bezproblemowo było go widać do Poznania, później wszedł już w cień ziemi, ale zwyczajną lornetką można było dalej go oglądać. Wg FR uchwyciłem go w okolicach Czarnkowa za Poznaniem, ale jeszcze było sporo rezerwy i gdyby nie smog myślę że można by jeszcze z 50 km pociągnąć.
 4. Te pionowe ciemne smugi to zapewne sprawka Microsoftu ICE że tak a nie inaczej poskładał te zdjęcia. A jeśli chodzi o miraże, czy inne takie efekty, to czy to możliwe że dziś mieliśmy tzw efekt podniesienia horyzontu? Na udeuschle aż tak te wierchy nie wystają na symulacjach, albo mi się zdaje. Może dla porównania zdjęcia - dzisiejsze zdjęcie jest zrobione z trochę niższego miejsca niż te sprzed roku, a mimo to Skrzyczne jest trochę wyższe niż komin, a powinno być na odwrót. Z Grojecbergu PS. Jest duża szansa na powtórkę takich warunków jutro z rana i w czwartek w szczególności.
 5. Zdjęcia na szczęście wyszły, domownicy pukali mi się w czoło - zamiast iść spać po robocie to gdzieś z aparatem się szwendam. Ale było warto, bo mimo że można powiedzieć, że mieszkam praktycznie u stup tej górki Lubecko to poza Jesienikami i Skrzycznym nie widziałem tam nigdy nic więcej ... do dziś. Nad samym GOPem musiała być jakaś mgiełka, bo szczyty wyłaniają się nie od samego horyzontu, tylko trochę wyżej - dobrze widać to po kominie Huty Katowice (3). Złapały się także Lysa hora i Travny co jest dla mnie totalnym zaskoczeniem (2) natomiast panorama 1 rozciąga się od Babiej, przez Pilsko p
 6. Dzisiaj rano wracając z roboty z nocki przejechałem się obwodnicą Lublińca. To co było z stamtąd widać to powiem tyle, zorało mi beret konkretnie - zaczynając od wsch. od Babiej G. poprzez liczne szczyty kończąc na zach. na Śnieżniku. Wróciłem tam z aparatem, ale już słońce wzeszło i wyraźnie widoczność zaczęła siadać. Jeśli coś ze zdjęć wyszło to zamieszczę później, w każdym bądź razie dziś poprawiłem swój rekord DO o ładne kilkadziesiąt km.
 7. Hej, to jest zamek Mirów, Bobolice nam szanowny pan senator odbudował http://www.zamekbobolice.pl/
 8. Budowa nowych farm to jak dla mnie to doskonała wiadomość, obracające się śmigła działają na mnie wręcz hipnotyzująco. W mojej okolicy również miało być tak pięknie, a skończyło się jak zwykle, byli nawet już chętni inwestorzy - a wyszło tak http://sites.google.com/site/psllubliniec/news/niedlawiatrakow , dodam że wiatraki miały stać na okolicznych górkach, i były by widoczne z bardzo wielu km. Maszty pomiarowe stały, podobno wyniki pomiarów były bardzo obiecujące, ale cóż, może temat wróci w niedalekiej przyszłości.
 9. Hej Robercie, teraz to już wiem co to za wiatraki są. Będąc niedawno w Jesienikach widziałem je, tylko za żadne skarby nie potrafiłem skojarzyć co to za wiatraki, nigdy wcześniej tam ich nie było. Podobno stoją tam dopiero od czerwca. Moje zdjęcie zrobione jest z Biskupiej Kopy, z tego parkingu przy drodze.
 10. Wczoraj w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Lublińca otwarto paszownie McDonalda, w związku z tym wieczorami świeci tam ichnie logo na dość wysokim słupie. Dodam, że świeci bardzo intensywnie, cała okolica jest pożądnie doświetlona. Z tamtej okolicy widać Anaberg, Jesieniki, wzniesienia od Toszka do Tarnowskich Gór. Tak więc całkiem możliwe jest że na nocnych zdjęciach może wam się pojawić nowy jaskrawo - żółty obiekt, tymbardziej że w okolicy nie ma tak jasnych świeteł.
 11. Dziś po przejściu frontu powietrze mocno się przeczyściło. Z obwodnicy Lublińca doskonale widać Jesienik, ale nie tam skierowałem obiektyw aparatu. Na początek dym/para z Elektrowni Bełchatów. Ten główny słup pochodzi z nowego komina, który jak widać "paruje" wyjątkowo efektywnie. Nigdy wcześniej nie udało mi się zobaczyć z tego miejsca tych "dymów", a od początku sierpnia widać je ość regularnie. Często jest to słup dymu bezpośrednio dotykający podstawy chmur, a bywa że niebo jest bezchmurne, to tam często jest jakiś cumulus z pępowiną do ziemi, jednym słowem ciekawe zjawiska się tam dzieją.
 12. Kilka ujęć z Pyrzowic (z 15 sierpnia). Kolejno: ATR 72 Eurolot , B737 LOT Charters, A320 Amsterdam Airlines (x2)
 13. Przeglądając materiał z Grojecbergu myślę że coś tam w kadrze się złapało. Zdjęcie trochę wyciągane bo było już naprawdę ciemno w tamtym kierunku. Jeśli to nie dźwig to sorki, bo żałuję że nie pojechałem tam z godzinkę wcześniej, bo była by naprawdę niezła panorama GOPu.
 14. Chyba powoli nam się kończy ta przejrzystość powietrza, u mnie zaczyna właśnie grzmieć. Panorama zrobiona wczoraj z Grojecbergu koło Lubszy - z mam nadzieję z poprawnym opisem Robert J zdjęcie 4 posty wyżej zrobiłem z tego miejsca http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=18&lat=50.45359&lon=18.16788&layers=B00000FFF&mlat=50.45375&mlon=18.16773&mbody=PO
 15. Z Lublińca z obwodnicy całkiem przyzwoicie widać Jesenik (wczoraj zresztą też). Wyskoczę dziś na Grojecberg, ale mam obawy co do widoczności na Beskid - chyba zbierają się tam już deszczowe chmury.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.