Jump to content

Single Status Update

See all updates by Lukasz83

 1. Planuję kupić Samyanga 135/2, jaki sklep polecacie żeby nie było problemu z wybraniem spośród kilku sztuk (kupno, przetestowanie i wymiana na inny w razie jak będzie ciągnął po rogach) ?

  1. Show previous comments  3 more
  2. Agent Smith

   Agent Smith

   @Kapitan Cook  ile ekspozycji (nocnych) musisz minimum zrobić, żeby mieć jakieś pojęcie o jakości szkiełka?

  3. Kapitan Cook

   Kapitan Cook

   Przy klasycznej fotografii wystarczało mi 5 minut żeby stwierdzić czy szkło było ok czy nie. Ale tam sprawa rozchodziła się głównie o FF/BF.

   Przy astro sprawa jest jeszcze prostsza. Pełna dziura i oglądam rogi, później przymykam i to samo. Każdy ustala sobie granicę tego co akceptuje na rogach. Dla mnie jeśli wszystkie rogi nie są takie same szkło odpada. W tym Samyangu 135 można znaleźć kopie dobre od pełnej dziury, więc warto poświęcić trochę czasu dla znalezienia idealnej sztuki.

  4. Agent Smith

   Agent Smith

   Więc można przypuszczać, że przy odrobinie pracy i organizacji można dokonać udanego zakupu metodą "na 10 na raz" - bo można pewnie przetestować 10 obiektywów w jedną pracowitą noc :)

    

   Moim zdaniem (a jestem sprzedawcą) nie ma w tym nic nagannego, o ile zachowujemy się odpowiednio: zwracamy towar w stanie sklepowym  i płacimy sami za przesykę zwrotną (bądźmy fair!) 

    

   Można dobrowolnie zrezygnować z darmowej przesyłki zwrotniej umieszczając stosowne zapisy w treści swojego oświadczenia o zwrocie konsumenckim.

   Sprzedawcy z kolei nie powinni bezpodstawnie opóźniać zwrotu kasy (oficjalnie mają na to aż 14 dni)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.