Jump to content

solanum

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About solanum

 • Rank

 1. No to w celu poszukiwań meteorytu trzebaby było wyporzyczyć wykrywacz, albo zrobić jakąś zrzutkę )) no ew. szukać sponsora
 2. P.S. Wielu sukcesów w sprzedaży złomu na skupie wykopanego przy pomocy tego wykrywacza metalu. nie dałoby rady wykryć meteorytów czymś takim??
 3. po wpisaniu w google "fale elektrofoniczne" pierwszą stroną jaką wyskajuje jest paranormalne.pl , notomiast w Cyrkularzu nr 174 znalazłem taką notatkę: "Wciaż podejmowane próby dostarczenia pełniejszych danych do analizy zjawisk dźwiękowych meteorów pozwalają na ściślejsze określenie warunków koniecznych do generacji elektrofonicznego dźwięku, jednak fenomen dźwiękowych meteorów nie został jeszcze do końca wyjaśniony." więc trudno się powoływać na dowody w postaci "naukowych źródeł". Pozatym myślę, że każdy potwierdzi fakt, że fale radiowe propagują się z prędkością światła.
 4. oo... np. tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1618296
 5. Może się czepiam jarecki albo coś źle zrozumiałem, ale: "Efekty dźwiękowe tzw. elektrofoniczne (jeszcze nie udokumentowane naukowo dla bolidów) powinny pokonać trasę od początku rozbłysku jonizacji do ucha obserwatora z prędkością światła, a więc w momencie zauważenia bolidu słychać było muzę techno." się z tym nie zgodzę. "Efekty dzwiękowe" nie dotrą do ucha z pradkością światła Rozbłysk dotrze do oka z prędkością światła w powietrzu, ale dzwięk dotrze do ucha z prędkością dzwięku w powietrzu, a różnica jest rzędu dziesiątek tysięcy kilometrów na godzinę. Tak jak z byłyskawicami - widzimy błysk, liczymy czas 101, 102,103... i słyczymy grzmot. Patrzyłem na allegro wykrywcze metalu. Kosztują już od 250 zł do 700 zł. Może znalazłbym gdzieś w sieci WYKRYWACZ METALU - ZRÓB TO SAM. Zapewne obniżyłoby to koszty i można by było zrobić małą, zorganizowaną eskapadę w poszukiwaniu meteorytu(ów). Jeżeli chodzi o mnie, mieszkam dość daleko Wrocławia, ale chętnie zrobiłbym sobie weekend na poszukiwania ))
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.