Jump to content

etomee

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

etomee last won the day on February 28 2019

etomee had the most liked content!

Community Reputation

195 Good

About etomee

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Szczecin

Recent Profile Visitors

1,472 profile views
 1. Teflon ma grubość 4 mm. Powierzchnia poślizgu wygląda dobrze. Większe ślady użytkowania są po stronie śrub. Pomierzyłem grubość w 3 miejscach - 4,00 - 4,02 mm. Martwi mnie trochę praca łożyska pokrętła. Jest taka "chropowata" jakby kulki były unieruchomione. Wsadzę to do oczyszczenia i spróbuje nasmarować od nowa.
 2. Dzięki!!! Rozebrałem "do rosołu" fokuser i są dwa aluminiowe ślizgi plus jeden teflonowy. Aluminiowe są suche (być może był tam smar ale się wytarł). Na powierzchni teflonu wyczuwam palcem obecność jakiegoś smarowidła ale raczej ma konsystencję miodu i stawia opór. Czym teraz posmarować te powierzchnie? BTW: Znalazłem kilka słów o konserwacji samego mechanizmu fokusera: https://www.cloudynights.com/topic/494041-fsq-85-focuser-rough-action/
 3. Dziękuje Panowie za "support". Kopię w necie ale nie mogę znaleźć żadnego źródła z instrukcją czy podpowiedziami odnośnie "maintenance" tego fokusera. Bartolini, jak wyjąć ten wędrujący tubus żeby dostać się do teflonowego ślizgu? Czy teflonowa powierzchnia może wymagać jakiegoś wyczyszczenia? Zauważyłem, ze nawet minimalne dokręcenie śrub zewnętrznych by zapobiec chybotaniu już bardzo utrudnia ruch tuby focusera.
 4. Nie mam zielonego pojęcia. Nigdy nie miałem do czynienia ze 106-ką.
 5. Witam, Czy ktoś ma doświadczenie w regulacji wyciągu Tak'a 85 ED? Wydaje mi się, że mój model działa trochę za ciężko i nie mogę poradzić sobie z odpowiednim wyregulowaniem. Znalazłem 4 małe śrubeczki ustawione w rzędzie ale nie wiem do czego która służy. Działając metodą prób i błędów niestety nie osiągnąłem sukcesu bo za każdym razem kiedy wyciąg działa lżej to natychmiast pojawia się wyczuwalny luz. Coś, ktoś...? Z góry dziękuję.
 6. Podłączę się pod temat. Jestem na etapie "skanowania" rynku bo szykuje mi się wymiana laptopa. Obecny jeszcze żyje i jestem z niego bardzo zadowolony (Lenovo Y580) no ale nic nie trwa wiecznie. Pełno tego sprzętu na rynku i łatwo się pogubić więc staram się jakoś filtrować z sensem ale niestety największy problem z danymi o matrycy. Zwykle ciężko dokopać się np. do "%" sRGB, a to przecież ważny parametr. Mam co prawda zewnętrzny, dobry monitor (NEC) ale większość obróbki robię " w terenie" więc ten laptopowy przydałby się także na przyzwoitym poziomie. Pytanie do Kolegów - jakie serie laptopów warto brać pod uwagę żeby nie zejść z jakością monitora poniżej (chociaż) dobrego poziomu". Budżet - 4 do 6 kilo (jest co prawda z gumy ale taką wartość założyłem sobie jako sensowną) Rozmiar 15", Z góry dziękuję.
 7. Witam, Sprzedam filtr IDAS D1 2". Zakupiony przeze mnie w TS w 2014 roku. Papiery są. Stan optyczny bardzo dobry - żadnych uszkodzeń (tylko kurz). 700 PLN + przesyłka.
 8. W PixInsight jest skrypt "Subframe Selector". Tam też trzeba odrzucać ręcznie ale po przedstawieniu wyników analizy w formie graficznej można dość łatwo namierzyć skopane klatki.
 9. Te zdjęcia mnie bardzo motywują do fotografii bo chyba galaktyki B&W to jest to co pociąga mnie najbardziej. Z balkonu można działać, a i obróbka jakaś taka przyjemna. Bardzo fajna galeria.
 10. Dzięki. Obrabiam w Pixinsight ale zapamiętuje wszystko w exif'ie. Sądziłem, że to "najwłaściwszy" format dla PI. W tej sytuacji spróbuję przerzucić się na fitsy. Piotr4d, dziękuję za podpowiedzi. Podmienię pierwszą fotkę na poprawioną.
 11. Gwiazdki troche zmniejszyłem i delikatnie potraktowałem "Deconvolution". Btw, jak zrobić żeby do każdego zdjęcia w exif'ie zapisywała się historia?
 12. Hmm, przy moich umiejętnościach to dość karkołomna operacja. Jak zaczynam grzebać przy fotce to zwykle otwiera się Puszka Pandory - jedno poprawię, drugie skopię. No ale, na błędach się człowiek uczy... Tak będzie lepiej?
 13. M51 to pierwszy obiekt głębokiego nieba jaki sfotografowałem. Do tamtej foty to nawet nie ma co powracać ale sentyment pozostał Materiału mało bo to ostatnia noc urlopu i ustrzelone na deser. Są jaja niestety bo gwiazdki trochę jajowate ale nowy zestaw więc można mu wybaczyć. Chyba guiding zawiódł ale to się zobaczy. 49x60s, Atik460Exm, Fsq-85
 14. Rzeczywiście, teraz dopiero widzę. Ale to logo Mercedesa przecież jest (?) A tak trochę na temat ... Wessel, czy te "5%", które zwykle stosujesz dla poziomu sygnału w ciemnych partiach, ma jakiś odpowiednik w Pixinsight? Bo rozumiem, że te procenty to z PhotoShopa są (?)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.